Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Kierunki studiów | Poziom studiów | Forma studiów |
---|---|---|
Zarządzanie bezpieczeństwem i jakością produkcji |
I stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
Zarządzanie i inżynieria produkcji |
I stopnia, II stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
Zarządzanie w biobiznesie |
II stopnia |
stacjonarne |
O zarządzaniu można mówić bardzo długo, choćby dlatego, że posiada niemal niezliczoną ilość definicji. W przypadku studiów z tego obszaru jest podobnie, ponieważ pozwalają one pozyskać wiedzę złożoną z wielu zagadnień, a także liczne umiejętności oraz coraz częściej poszukiwane na rynku kompetencje społeczne. Interdyscyplinarność, która charakteryzuje te studia jest największym magnesem, przyciągającym kandydatów, bowiem wszechstronne wykształcenie stanowi przepustkę do wykonywania rozmaitych obowiązków zawodowych i w rozmaitych branżach. Popularność tej przestrzeni kształcenia prędko nie spadnie, zwłaszcza że studia zarządzanie należą do tych, które zmieniają, modyfikują i uaktualniają swoje programy nauczania. Dzieje się tak, aby jak najlepiej dostosować przekazywane treści do potrzeb i wymagań współczesnego rynku, a także po to, aby nowoczesny menedżer był rzeczywistym specjalistą, gotowym do rozwiązywania różnego rodzaju zadań.
Studia zarządzanie w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie to kierunki, które pozwalają pozyskać przygotowanie inżynierskie z określonej dziedziny, a przy tym rozwinąć umiejętności menedżerskie, na przykład z zakresu finansów, czy marketingu. To kierunki, które posiadają cechy wspólne, jak również cechy stanowiące o ich oryginalności. Kształcenie zapewnić ma między innymi przygotowanie do kreatywnego rozwiązywania zadań i różnych problemów produkcyjnych związanych z zapewnieniem jakości i bezpieczeństwem procesów produkcyjnych, projektowania nowych i nadzorowania istniejących procesów i systemów produkcyjnych i eksploatacyjnych, czy też zarządzania w produkcji i przetwórstwie mleka, począwszy od służb surowcowych i oceny jakości mleka poprzez technologię produkcji podstawowych produktów mlecznych, skończywszy na zagospodarowaniu odpadów i ścieków poprodukcyjnych.
W toku kształcenia studenci zaznajamiają się między innymi z: zarządzaniem jakością w przedsiębiorstwie, modelowaniem procesów produkcyjnych, oceną techniczną i wyceną maszyn, organizacją systemów produkcyjnych, zagrożeniami biologicznymi i ekologicznymi, zintegrowanymi systemami zarządzania, prognozowaniem i symulacją w przedsiębiorstwie, czy procesami biotechnologicznymi w mleczarstwie.
Zobacz także
Studenci studiów z obszaru zarządzania w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną. Pozyskane wykształcenie stanowić ma przygotowanie do rozwiązywania rozmaitych zadań i problemów. A tych jest dość długa lista. Absolwenci przygotowani są między innymi do: projektowania nowych i nadzorowania istniejących procesów i systemów produkcyjnych i eksploatacyjnych, nadzorowania obiektów i systemów zarządzania, doboru i szkolenia personelu, zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania finansami i kapitałem, zarządzania kosztami, marketingu, logistyki, zarządzania inwestycjami rzeczowymi, formułowania zadań z zakresu technologii zarządzania i finansów, transferu technologii i innowacyjności, monitorowania stanu i warunków bezpieczeństwa, posługiwania się metodami oceny ryzyka.
Gdzie można wykorzystać zdobyte podczas studiów wykształcenie? Między innymi w: jednostkach projektowych i doradczych, przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach usługowych, biurach projektowych, biurach inżynierskich, zakładach mleczarskich, laboratoriach zajmujących się oceną jakości mleka i jego produktów, jednostkach kontrolujących jakość produktów mlecznych, jednostkach administracyjnych, firmach szkoleniowych, instytucjach badawczych.
W procesie rekrutacji na studia zarządzanie w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język obcy nowożytny, biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, matematyka.
Studia zarządzanie oferowane przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie można realizować w formie stacjonarnej lub niestacjonarnej. Czemu jest to istotne w kontekście opłat za studia? Tryb odbywania zajęć wpływa na to, czy kształcenie jest płatne czy bezpłatne. Jak wiemy, w uczelni publicznej, a taką jest omawiany przez nas Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, darmową formę kształcenia stanowią studia stacjonarne. Za naukę w ramach studiów niestacjonarnych należy zapłacić. Ile? Pierwsza rata opłaty semestralnej wynosi 1100 złotych, natomiast druga rata opłaty semestralnej wynosi 1200 złotych.
Zobacz także
Studia zarządzanie w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie kierowane są do osób, które pragną pozyskać obszerną wiedzę oraz nowoczesne umiejętności menedżerskie. Ponadto, część kierunków oferuje studentom specjalności, dzięki którym mogą rozwijać się między innymi w zakresie: inżynierii zarządzania produkcją i usługami, zarządzania i inżynierii przetwórstwa spożywczego, czy marketingu i zarządzania produkcją żywności.
Studia zarządzanie w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia zarządzanie w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie to kilka propozycji, realizowanych według dobrze znanego podziału na stopnie. Studia pierwszego stopnia, czyli inżynierskie – trwają 7 semestrów, czyli 3,5 roku w formie stacjonarnej oraz 8 semestrów, czyli 4 lata, w formie niestacjonarnej. Studia drugiego stopnia, czyli magisterskie – trwają 3 semestry, czyli 1,5 roku w formie stacjonarnej oraz 4 semestry, czyli 2 lata w formie niestacjonarnej.
Studia zarządzanie w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie to kierunki, które oferują studentom nie tylko wybór specjalności, ale i wybór form odbywania zajęć. Mowa oczywiście o formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej. Pierwsza z nich bardzo często nazywana jest studiami dziennymi, ponieważ polega na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku, i uczestniczą w zajęciach, które rozpoczynają się zwykle w godzinach porannych. Druga forma natomiast przybiera najczęściej formułę zaoczną. Polega ona na tym, że studenci odbywają zajęcia, które organizowane są w ramach weekendowych zjazdów. Zjazdy te prowadzone są zazwyczaj co dwa tygodnie.
Trwa ładowanie wyników, proszę czekać
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie