Uniwersytet Warszawski - studia jednolite magisterskie

Studia jednolite w Uniwersytecie Warszawskim to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Warszawski - studia jednolite magisterskie 2024

Kierunki studiów - Uniwersytet Warszawski: znaleziono 5

Grupa kierunku
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Kierunek lekarski (medycyna)

jednolite

stacjonarne

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Pedagogika specjalna

jednolite

stacjonarne

Prawo

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Psychologia

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia jednolite?

Już sama nazwa może podpowiedzieć nam czym wyróżniają się studia jednolite. Otóż, jest to proces kształcenia prowadzony nieprzerwanie, a zatem nieulegający podziałowi na stopnie. Dlaczego większość kierunków prowadzona jest na dwóch poziomach, a niewielkie grono kierunków należy studiować jednolicie, bez rozbicia na etapy? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Studia jednolite istnieją dlatego, że zakres i charakter materiału uniemożliwia jego podział. Istnieją takie dyscypliny, które wymagają głębszego rozpoznania i trzyletni proces nauki nie przygotuje w pełni do wykonywania obowiązków zawodowych. Jeśli sprawdzimy jakie kierunki prowadzone są w jednolitej formule przekonamy się o słuszności tej odpowiedzi.

W gronie kierunków, które od razu przychodzą do głowy kiedy rozmawia się o studiach jednolitych znajdują się: Aktorstwo, Kierunek lekarski, Psychologia, Prawo, Farmacja, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Fizjoterapia, Sztuka operatorska. To prawda, wszystkie wymienione kierunki realizowane są w jednolitej formule, jednak – co oczywiste – nie wszystkie prowadzone są przez omawianą przez nas uczelnię.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Proces rekrutacji na studia wygląda identycznie, niezależnie od tego czy aplikujemy na studia pierwszego stopnia, drugiego stopnia czy studia jednolite. Postępowanie kwalifikacyjne przebiega przez Internet, za pośrednictwem specjalnego systemu. Kandydaci na studia muszą założyć indywidualne konto w takim systemie, który od momentu pierwszego zalogowania będzie ich centrum dowodzenia. W procesie ubiegania się o przyjęcie należy pamiętać o dwóch bardzo ważnych kwestiach: dokładnym wypełnianiu rekrutacyjnych poleceń oraz dotrzymywaniu terminów. Każdy etap postępowania kwalifikacyjnego posiada jasno określone ramy czasowe. Ich przekroczenie może skutkować usunięciem z grona kandydatów.

Warto wspomnieć jeszcze o tym, że osoby zastanawiające się nad podjęciem studiów powinny zapoznać się z warunkami rekrutacji, ponieważ każdy kierunek może wymagać innego zestawu przedmiotów. O tym, jakie przedmioty brane są pod uwagę w rekrutacji dowiemy się ze strony internetowej uczelni.

 

Jak wyglądają studia jednolite w Uniwersytecie Warszawskim?

Studia jednolite w Uniwersytecie Warszawskim to przestrzeń złożona z kilku propozycji kształcenia. Mogą one przyciągnąć uwagę osób o różnych zainteresowaniach, w szczególności chcących poruszać się po zagadnieniach społecznych i prawnych. W ramach ciekawostki można powiedzieć, że w gronie kierunków prowadzonych w trybie jednolitym znajdują się najchętniej wybierane, a zatem Psychologia i Prawo.

Jak wiemy, studenci kierunków realizowanych w podziale na stopnie, najpierw piszą pracę na zakończenie studiów pierwszego poziomu kształcenia, a następnie pracę na zakończenie drugiego poziomu. Kończąc naukę na studiach jednolitych pisze się jedną pracę – magisterską. Co warto zaznaczyć, dla niektórych absolwentów zakończenie studiów nie musi oznaczać wcale końca nauki. O kim mowa? O absolwentach Prawa. Absolwenci Prawa, po otrzymaniu dyplomu ukończenia studiów mogą rozpocząć karierę, jednak nie w zawodach prawniczych. Aby tak się stało muszą ukończyć jeszcze aplikację, która upoważnia ich do wykonywania między innymi zawodu adwokata, notariusza czy prokuratora.

 

Ile trwają studia jednolite w Uniwersytecie Warszawskim?

Kształcenie na kierunkach należących do obszaru studiów jednolitych w Uniwersytecie Warszawskim trwa 5 lat.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Kierunki funkcjonujące w obszarze studiów jednolitych w Uniwersytecie Warszawskim można studiować w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, choć ta pierwsza forma oferowana jest znacznie częściej. Warto zwrócić uwagę na to, że w stołecznej uczelni podziałowi ulega niestacjonarna formuła, a zatem na zaoczną i wieczorową. Aby wprowadzić porządek w omawianiu tego zagadnienia, zaznaczmy że w formie stacjonarnej oferowane są takie kierunki jak: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Pedagogika specjalna, Prawo oraz Psychologia. W formie wieczorowej można studiować Prawo oraz Psychologię, natomiast w formie zaocznej Pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną oraz Pedagogikę specjalną.


 

 

Uniwersytet Warszawski - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warszawski

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia