Warszawski Uniwersytet Medyczny - studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)

Studia I stopnia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia licencjackie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Warszawski Uniwersytet Medyczny - studia I stopnia 2024

Specjalności - Warszawski Uniwersytet Medyczny: znaleziono 0

Grupa kierunku
Forma studiów
Czas trwania
Specjalności Poziom studiów Forma studiów
Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania

Poziom i forma studiów

Czym są studia I stopnia?

Studia pierwszego stopnia to proces kształcenia, który można rozpocząć po zdaniu matury. Śmiało możemy nazwać je pierwszym poziomem wtajemniczenia, zwłaszcza że wiele kierunków prowadzonych na tym etapie umożliwia kontynuację nauki na studiach stopnia drugiego. Studia pierwszego stopnia są największą i najbardziej zróżnicowaną przestrzenią kształcenia wyższego, w której funkcjonuje wiele kierunków. Ponadto, studia pierwszego stopnia oferują nie tylko pozyskanie wiedzy i umiejętności, ale również daje absolwentom dużą swobodę dalszego działania i możliwość prowadzenia drogi edukacyjnej według własnych zasad i pomysłów. Otóż, po otrzymaniu dyplomu ukończenia studiów na pierwszym stopniu można rozpocząć dalszą naukę, czyli na studiach stopnia drugiego, jak również w ramach studiów podyplomowych, a także całkowicie zakończyć przygodę z wyższą edukacją. Wszystko zależy od indywidualnych planów.

Studia pierwszego stopnia dzielą się na studia licencjackie oraz studia inżynierskie, które różnią się od siebie profilem oraz długością procesu kształcenia, jednak w omawianej uczelni mamy do czynienia tylko z pierwszą formułą. Czy warto podjąć naukę? Nawet jeśli nie mamy przekonania co do słuszności wyboru kierunku, warto mieć świadomość tego, że studia licencjackie trwają tylko 3 lata. To niewiele, a zyskać można sporo. Oczywiście, zwracając uwagę na to, jakie propozycje kształcenia składają się na ofertę Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego trudno nie podjąć decyzji o rozpoczęciu kształcenia bez głębszego namysłu i bez jasno określonych planów na przyszłość.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Proces rekrutacji na kierunki należące do obszaru studiów pierwszego stopnia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym prowadzony jest według jednolitych zasad dla wszystkich propozycji. Obecnie postępowanie kwalifikacyjne realizowane jest przez Internet, a każdy krok prowadzący do osiągnięcia statusu studenta wykonywany jest za pośrednictwem specjalnego systemu. Kandydaci na studia zobligowani są do założenia indywidualnego profilu, w którym wprowadzają niezbędne dane osobowe i teleadresowe, wyniki maturalne, aktualne zdjęcia oraz wymagane dokumenty. Każdy etap rekrutacji posiada jasno określone ramy czasowe, a zatem spóźnienia nie wchodzą w grę, ponieważ mogą one dyskwalifikować, czyli prowadzić do wykreślenia z listy osób ubiegających się o przyjęcie.

 

Jak wyglądają studia I stopnia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym?

Studia pierwszego stopnia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym to zestaw od A do Z. Są to kierunki reprezentujące różne obszary, od audiofonologii po zdrowie publiczne, a zatem oferują pozyskanie solidnego przygotowania do wykonywania rozmaitych obowiązków zawodowych. Studia pierwszego stopnia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym dają szeroki wybór zakresów wiadomości, jednak nie dają wyboru formy kształcenia. Wszystkie kierunki prowadzone są stacjonarnie.

Osoby zainteresowane nauką mogą studiować następujące kierunki: Audiofonologia z protetyką słuchu, Dietetyka, Elektroradiologia, Higiena stomatologiczna, Logopedia ogólna i kliniczna, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Ratownictwo medyczne, Techniki dentystyczne, Zdrowie publiczne.

Co można robić po ukończeniu studiów pierwszego stopnia? Przed absolwentami otwierają się szerokie perspektywy zawodowe. Z dyplomem w kieszeni mogą pracować między innymi w: zakładach opieki zdrowotnej, pracowniach audiologicznych, zakładach radiologii i radioterapii, gabinetach dentystycznych, szpitalnych oddziałach ratunkowych, zespołach ratownictwa medycznego, zakładach pielęgnacyjno- opiekuńczych czy placówkach zajmujących się terapią logopedyczną.

 

Ile trwają studia I stopnia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym?

Kierunki należące do obszaru studiów pierwszego stopnia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym prowadzone są w ramach studiów licencjackich, które trwają 3 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Kierunki tworzące przestrzeń studiów pierwszego stopnia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym realizowane są w formie stacjonarnej. Forma ta nazywana jest studiami dziennymi i może przypominać schemat nauki, jaki znamy ze szkoły, ponieważ proces kształcenia odbywa się „w ciągu dnia”. Mówiąc dokładniej, studenci trybu stacjonarnego uczęszczają na uczelnię w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku, i realizują zajęcia, które rozpoczynają się zwykle w godzinach porannych.

 

Warszawski Uniwersytet Medyczny - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Warszawski Uniwersytet Medyczny

Komentarze (0)