Warszawski Uniwersytet Medyczny - studia jednolite magisterskie

Studia jednolite w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 albo 6 lat i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Warszawski Uniwersytet Medyczny - studia jednolite magisterskie 2024

Kierunki studiów - Warszawski Uniwersytet Medyczny: znaleziono 5

Grupa kierunku
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Analityka medyczna

jednolite

stacjonarne

Farmacja

jednolite

stacjonarne

Fizjoterapia

jednolite

stacjonarne

Kierunek lekarski (medycyna)

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia)

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia jednolite?

Nazwa omawianego poziomu kształcenia podpowiada, że są to studia prowadzone bez podziału na stopnie, których przebieg jest płynny i który kończy się napisaniem i obroną pracy magisterskiej. Przestrzeń kierunków prowadzonych systemem jednolitym jest znacznie mniejsza od obszaru kierunków realizowanych według podziału na pierwszy i drugi stopień, ale tworzą ją kierunki bardzo charakterystyczne, specyficzne, zwłaszcza gdy reprezentują sferę medyczną.

Zapoznając się z ofertą dydaktyczną Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dostrzegamy, że część kierunków realizowana jest w podziale na etapy kształcenia, a część kierunków prowadzona jest jednolicie. Skąd te różnice? Dlaczego istnieje taki podział w ramach tego samego obszaru nauczania, czyli studiów medycznych? Otóż, niektóre zawody medyczne można wykonywać po uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów licencjackich. Ponadto, istnieją kierunki, które realizowane są tylko na tym poziomie – na przykład Ratownictwo medyczne. Oznacza to, że istnieją także zawody, które wymagają ciągłego procesu kształcenia, którego podział jest niemożliwy ze względu na zestaw wiedzy do zdobycia i umiejętności do rozwinięcia. Potwierdzeniem tego może być to, że kierunki studiów jednolitych różnią się nie tylko tematyką, ale nawet długością nauki.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Studia pierwszego i drugiego stopnia oraz studia jednolite to zagadnienia, które różnią się od siebie co najmniej kilkoma elementami, ale posiadają pewną cechę wspólną, którą jest proces rekrutacji. Kandydaci na kierunki realizowane w systemie jednolitym wykonują te same kroki, które mają poprowadzić do przyjęcia w poczet studentów. Kandydaci na studia jednolite, aby przystąpić do postępowania kwalifikacyjnego potrzebują trochę czasu i dostępu do Internetu, bowiem nabór na studia prowadzony jest za pośrednictwem specjalnej strony, czyli internetowego systemu rekrutacyjnego. Aby wejść do gry o indeks należy założyć indywidualny profil, wprowadzić niezbędne dane osobowe i teleadresowe, wyniki maturalne, a także wnieść opłatę rekrutacyjną. Każdy kolejny krok oraz każde rekrutacyjne polecenie podpowiada system, a zatem można być pewnym tego, że żaden element rekrutacyjnej układanki nie zostanie przez nas pominięty. Należy tylko pamiętać o wykonywaniu tych poleceń w jasno określonym czasie. Spóźnienia mogą kończyć się usunięciem z grona osób starających się o przyjęcie.

 

Jak wyglądają studia jednolite w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym?

Studia jednolite w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym to obszar kształcenia złożony z takich kierunków jak: Analityka medyczna, Farmacja, Fizjoterapia, Kierunek lekarski oraz Kierunek lekarsko- dentystyczny. Ich nazwy podpowiadają, że umożliwiają pozyskanie wiedzy i umiejętności, które razem stanowią przygotowanie do wykonywania konkretnych zawodów, między innymi: fizjoterapeutów, lekarzy czy farmaceutów. Jak już wspomnieliśmy kierunki te różnią się od siebie nie tylko tematyką, ale również długością. „Najdłuższym” kierunkiem jest Kierunek lekarski, bowiem jego program przewiduje 6 lat nauki.

 

Ile trwają studia jednolite w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym?

Jak już wspomnieliśmy, pomimo tego że opowiadamy o jednym obszarze kształcenia, to jest on zróżnicowany. Fakt, że wszystkie wymienione kierunki należą do przestrzeni studiów jednolitych nie oznacza, że nauka trwa tyle samo. Studia trwają od 5 do 6 lat, w zależności od wybranego kierunku.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Studia jednolite w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym to łącznie 5 kierunków. 3 kierunki: Analityka medyczna, Farmacja oraz Fizjoterapia prowadzone są wyłącznie w trybie stacjonarnym, a 2 kierunki: Kierunek lekarski oraz Kierunek lekarsko- dentystyczny umożliwiają wybór formy kształcenia. A formy kształcenia są dwie, czyli stacjonarna i niestacjonarna. Forma stacjonarna, nazywana często studiami dziennymi, polega na odbywaniu zaplanowanych zajęć w dni w powszednie, natomiast forma niestacjonarna zakłada zajęcia odbywane w ramach weekendowych zjazdów.

 

Warszawski Uniwersytet Medyczny - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Warszawski Uniwersytet Medyczny

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia