Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie - studia II stopnia

Studia II stopnia w Akademii Pedagogiki Specjalnej to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie - studia II stopnia 2024

Specjalności - Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie: znaleziono 8

Grupa kierunku
Forma studiów
Czas trwania
Specjalności Poziom studiów Forma studiów
Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych - kontynuacja (dla absolwentów edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych - nauczycielska)
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych (dla absolwentów kierunków z zakresu edukacji w zakresie sztuk plastycznych lub pokrewnych - nienauczycielska)
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Edukacyjny content design
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Opiekuńczo-wychowawcza
specjalność

II stopnia

niestacjonarne

Pedagogika pracy i zarządzanie zasobami ludzkimi
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Pedagogika resocjalizacyjna z kryminologią
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Socjologia mediów
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Socjologia zmiany społecznej
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia II stopnia?

Absolwenci studiów pierwszego stopnia, którzy posiadają dyplom mogą swobodnie decydować o swojej przyszłości. Jednym z rozwiązań jest podjęcie nauki na studiach stopnia drugiego. Oczywiście, studia te mogą rozpocząć także absolwenci jednolitych studiów magisterskich, którzy odnaleźli w ofercie dydaktycznej interesujący ich kierunek i pragną pozyskać nową wiedzę, z nowego obszaru.

Rozpoczęcie kształcenia na studiach drugiego stopnia może oznacza kontynuację nauki w ramach zagadnienia zgłębianego podczas studiów na pierwszym poziomie, jak również zwrócenie się ku innemu zakresowi tematycznemu. O tym, czy istnieje możliwość zupełnej zmiany problematyki oraz podjęcia nauki na kierunku, z którym nie miało się wcześniej do czynienia decyduje uczelnia oraz jej regulamin.

Studia drugiego stopnia, choć możemy określić je mianem studiów dla chętnych, cieszą się bardzo dużą popularnością, ponieważ coraz więcej osób pragnie otrzymać tytuł magistra. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że posiadanie tego tytułu bardzo często otwiera przed absolwentami szersze perspektywy zawodowe.

Studia drugiego stopnia, podobnie do studiów stopnia pierwszego, kończą się napisaniem pracy. Praca magisterska, którą piszą absolwenci tego poziomu kształcenia, jest zazwyczaj dłuższa i bardziej wymagająca. Co oczywiste, po jej napisaniu odbywa się egzamin, nazywany obroną.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Proces rekrutacji na studia drugiego stopnia wygląda podobnie do postępowania kwalifikacyjnego na studia stopnia pierwszego, a zatem każdy etap naboru przebiega za pośrednictwem Internetu i specjalnego systemu. Warto jednak zwrócić uwagę na regulamin, ponieważ niektóre kierunki studiów drugiego stopnia wymagają od kandydatów ukończenia tego samego kierunku na pierwszym poziomie bądź kierunku pokrewnego. Jeśli wszystko się zgadza i możemy przystąpić do rekrutacji, musimy zarejestrować się w systemie, wprowadzić wymagane dane oraz wyniki z poprzedniego poziomu kształcenia oraz wnieść opłatę rekrutacyjną. O każdy kroku postępowania kwalifikacyjnego poinformuje nas system. Ważne jest to, aby zadbać o dokładność i punktualność.

 

Jak wyglądają studia II stopnia w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej?

Specyficzny profil Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie odpowiada za jasno określony charakter kierunków, które należą do przestrzeni studiów na drugim poziomie. Oferta kształcenia nie jest liczna, bowiem skupiona jest na stosunkowo wąskim choć zarazem niejednolitym zakresie zagadnień. Katalog edukacyjny składa się z: Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych, Interdyscyplinarnych studiów nad dzieciństwem i prawami dziecka, Pedagogiki, Pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej i szkolnej oraz Socjologii.

 

Ile trwają studia II stopnia w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej?

Kształcenie na kierunkach należących do przestrzeni studiów drugiego stopnia w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie obejmuje 2 lata nauki.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Chyba każda osoba zainteresowana wyższym kształceniem słyszała o podziale formy nauczania na stacjonarną i niestacjonarną. Pierwsza z nich jest częściej oferowana, a na dodatek w uczelni publicznej jest bezpłatna. Forma stacjonarna to studia dzienne, czyli takie, w ramach których studenci uczęszczają na uczelnię w dni powszednie, a zatem od poniedziałku do piątku, i realizują zajęcia, które zwykle rozpoczynają się w godzinach porannych. Niestacjonarna forma dzieli się natomiast na studia wieczorowe i zaoczne, choć zdecydowanie łatwiej o ten drugi tryb, nazywany często studiami weekendowymi. Skąd takie określenie? Studenci zaoczni odbywają zajęcia organizowane w ramach zjazdów, które odbywają się w soboty i niedziele lub w piątki, soboty i niedziele, zazwyczaj dwa razy w miesiącu.

 

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

Komentarze (0)