Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)

Studia I stopnia w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia licencjackie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - studia I stopnia 2024

Kierunki studiów - Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu: znaleziono 12

Grupa kierunku
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Biotechnologia medyczna

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Dietetyka

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Elektroradiologia

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Kosmetologia

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Optometria

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Pielęgniarstwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Położnictwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Protetyka słuchu

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Ratownictwo medyczne

I stopnia

stacjonarne

Techniki dentystyczne

I stopnia

stacjonarne

Terapia zajęciowa

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Zdrowie publiczne

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia I stopnia?

Studia pierwszego stopnia to największy obszar wyższego kształcenia. Jego rozmiar oraz różnorodność to efekt tego, że składa się z kierunków prowadzonych w ramach studiów licencjackich oraz inżynierskich, choć omawiając naukę w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu skupimy się tylko na tej pierwszej grupie.

Zdecydowana większość kierunków kształcenia, które oferowane są przez rodzime uczelnie, realizowana jest w podziale na stopnie. Nauka na kierunkach prowadzonych tym systemem daje – co oczywiste – wiedzę i umiejętności, ale oprócz tego swobodę w wyborze drogi dalszego działania. Otóż, będąc absolwentem studiów pierwszego stopnia można kontynuować naukę na studiach stopnia drugiego, można rozpocząć kształcenie w ramach studiów podyplomowych, jak również można zakończyć proces wyższej edukacji. 

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Proces rekrutacji na kierunki należące do obszaru studiów pierwszego stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu prowadzony jest według jednolitych zasad niemal dla wszystkich propozycji. Różnice dotyczą przedmiotów, jakie brane są pod uwagę w postępowaniu, a zatem zastanawiając się nad dołączeniem do wyścigu po indeks należy sprawdzić jakie przedmioty należy zdawać na maturze, aby mieć realne szanse na rekrutacyjny sukces. Ponadto, w katalogu dydaktycznym istnieje kierunek, który wymaga od kandydatów podejścia do egzaminu praktycznego. Tym kierunkiem są Techniki dentystyczne, a egzamin dotyczy rysunku ołówkiem oraz rzeźby w glinie.

Aplikowanie na studia to proces prowadzony przez Internet i każdy kandydat musi wykonać określone polecenia za pośrednictwem specjalnego systemu. Osoby zainteresowane naukę zobligowane są do założenia indywidualnego profilu, w którym wprowadzają niezbędne dane osobowe i teleadresowe, wyniki maturalne, aktualne zdjęcia oraz wymagane dokumenty. Każdy etap rekrutacji posiada jasno określone ramy czasowe, a zatem spóźnienia nie wchodzą w grę, ponieważ mogą one dyskwalifikować, czyli prowadzić do wykreślenia z listy osób ubiegających się o przyjęcie.

 

Jak wyglądają studia I stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu?

Studia pierwszego stopnia w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu to zestaw kilkunastu propozycji kształcenia, oferujących pozyskanie wiedzy i umiejętności z różnych zakresów oraz przygotowanie do wykonywania rozmaitych obowiązków zawodowych. Na przestrzeń studiów pierwszego stopnia składają się: Ratownictwo medyczne, Techniki dentystyczne, Terapia zajęciowa, Zdrowie publiczne, Optometria, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Protetyka słuchu, Kosmetologia, Biotechnologia medyczna, Dietetyka oraz Elektroradiologia.

Ukończenie studiów pierwszego stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu umożliwia znalezienie pracy między innymi w: szpitalnych oddziałach ratunkowych, zespołach ratownictwa medycznego, centrach stomatologicznych, szpitalach, centrach rehabilitacji, hospicjach, ośrodkach pomocy społecznej, placówkach interwencji kryzysowej, zakładach optycznych, firmach projektujących i dystrybuujących sprzęt optyczny, sanatoriach, ośrodkach położniczej opieki domowej, gabinetach protetyki słuchu, gabinetach odnowy biologicznej, firmach przemysłu kosmetycznego, firmach biotechnologicznych, poradniach żywieniowych, zakładach radiologii czy pracowniach rezonansu magnetycznego.

 

Ile trwają studia I stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu?

Kierunki należące do obszaru studiów pierwszego stopnia w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prowadzone są w ramach studiów licencjackich, które trwają 3 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Kierunki tworzące przestrzeń studiów pierwszego stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu realizowane są w formie stacjonarnej. Forma ta nazywana jest studiami dziennymi i może przypominać schemat nauki, jaki znamy ze szkoły, ponieważ proces kształcenia odbywa się „w ciągu dnia”. Mówiąc dokładniej, studenci trybu stacjonarnego uczęszczają na uczelnię w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku, i realizują zajęcia, które rozpoczynają się zwykle w godzinach porannych.

 

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia