Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - studia II stopnia

Studia II stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku albo 2 lata i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - studia II stopnia 2024

Kierunki studiów - Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu: znaleziono 12

Grupa kierunku
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Analityka kryminalistyczna i sądowa

II stopnia

niestacjonarne

Biotechnologia medyczna

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Dietetyka

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Elektroradiologia

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Inżynieria farmaceutyczna

II stopnia

stacjonarne

Kosmetologia

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Optometria

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Pielęgniarstwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Położnictwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Protetyka słuchu

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Terapia zajęciowa

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Zdrowie publiczne

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia II stopnia?

Studia drugiego stopnia to studia magisterskie, do których przepustką jest dyplom ukończenia studiów stopnia pierwszego. Wchodząc na wyższy poziom kształcenia można kontynuować naukę na kierunku, który ukończyło się na studiach pierwszego stopnia, jak również można wybrać nowy kierunek. Oczywiście, od każdej reguły istnieje wyjątek. Po pierwsze, nie wszystkie kierunki prowadzone są na dwóch stopniach. Przykładem takich kierunków są Techniki dentystyczne oraz Ratownictwo medyczne, które realizowane są wyłącznie na studiach stopnia pierwszego. Po drugie, rozpoczęcie studiów drugiego stopnia na zupełnie innym kierunku możliwe jest tylko wtedy, kiedy regulamin uczelni na to zezwala, a nie zawsze musi tak być.

Pomijając reguły, wyjątki oraz zasady podejmowania kształcenia warto powiedzieć, że studia drugiego stopnia cieszą się coraz większą popularnością. Popularność ta wynika z faktu, że coraz więcej osób pragnie posiadać dyplom magistra oraz – jeśli jest to możliwe – pełniejszy zasób wiedzy i umiejętności. Co wydaje się wręcz oczywiste, większy bagaż wiedzy i umiejętności zwiększa szanse na ciekawe i dobrze płatne zatrudnienie oraz rozwój kariery.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Proces rekrutacji na kierunki studiów drugiego stopnia w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu przebiega za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej. Kandydaci zakładają indywidualne konta w systemie, wprowadzają wymagane dane i dokumenty, jak również dokonują opłaty rekrutacyjnej. Poruszanie po procesie kwalifikacyjnym jest bardzo proste. Wymaga tylko skrupulatności i punktualności, ponieważ każdy etap naboru posiada jasno określone ramy czasowe.

 

Jak wyglądają studia II stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu?

Studia drugiego stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu to różnorodna przestrzeń kształcenia, w której większość prowadzonych kierunków zapewnia kontynuację nauki. W zestawie propozycji funkcjonują te, które cieszą się popularnością od wielu lat i nie wymagają nawet słowa przedstawienia, jak również te, nad którymi warto choć na chwilę się pochylić. Jednym z takich kierunków Inżynieria farmaceutyczna, prowadzona we współpracy z Politechnika Poznańską. Są to półtoraroczne studia, dzięki którym można zapoznać się z surowcami oraz produktami do przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego, technikami przetwarzania, projektowaniem postaci leku i jego kontroli, aż do uzyskania wyrobu końcowego o określonych parametrach jakościowych i bezpieczeństwie stosowania oraz z zagadnieniami inżynierskimi, takimi jak: projektowanie i kontrola procesów technologicznych.

 

Ile trwają studia II stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu?

Zdecydowana większość kierunków tworzących obszar studiów drugiego stopnia w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zakłada 2 lata nauki. Wyjątkiem jest wspomniana Inżynieria farmaceutyczna. Kształcenie w ramach tego kierunku trwa 1, 5 roku.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Studia drugiego stopnia w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w wielu przypadkach oferują wybór formy kształcenia, a zatem naukę można podjąć w trybie stacjonarnym bądź niestacjonarnym. Tryb stacjonarny, nazywany często studiami dziennymi, to forma kształcenia polegająca na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w dni powszednie i odbywają zajęcia, które rozpoczynają się zazwyczaj w godzinach porannych. Tryb niestacjonarny przybiera formułę studiów zaocznych, które polegają na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w weekendy i odbywają zajęcia w ramach zjazdów, organizowanych zwykle co dwa tygodnie.


 

 

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Komentarze (0)