Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Kierunki studiów | Poziom studiów | Forma studiów |
---|---|---|
Weterynaria |
jednolite |
stacjonarne |
Studia jednolite to system kształcenia, w ramach którego kierunki prowadzone są bez podziału na stopnie. Oznacza to, że studia realizowane są płynnie, bez przerw i trwają minimum 4, 5 roku. Obszar, w którym funkcjonują kierunki studiów jednolitych być może nie jest największy, a na pewno nie przebija swym rozmiarem przestrzeni studiów pierwszego stopnia, to zawiera kierunki ciekawe, istotne, a przede wszystkim specyficzne, i właśnie ich specyfika jest podstawą do tego, aby były realizowane „jednym ciągiem”.
Aktorstwo, Kierunek lekarski, Prawo, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Farmacja, Psychologia – to tylko część dobrze znanych kierunków, które realizowane są omawianym systemem. Ich programy nauczania są bardzo bogate, a zawarte w nich treści bardzo mocno ze sobą powiązane. Jedno wynika z drugiego. Jedno wiąże się z drugim. Bez poznania jednego niemożliwe jest poznanie drugiego. Tak prosto przedstawiony schemat sprawia, że prowadzenie wyżej wymienionych kierunków w podziale na etapy kształcenia jest po prostu niemożliwe. Zważywszy na to, że po ukończeniu studiów pierwszego stopnia można zakończyć wyższą edukację, to w przypadku tych kierunków ukończenie pierwszego stopnia nie gwarantuje przygotowania do pracy, nie spełnia wymogów i nie daje mocnych podstaw do wykonywania zawodu.
Ponadto, warto jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku niektórych kierunków ukończenie studiów nie musi oznaczać końca drogi do wykonywania upragnionego zawodu. Przykład? Kierunek Prawo, którego ukończenie daje możliwość podjęcia pracy zawodowej, ale jeszcze nie w zawodach prawniczych, takich jak adwokat czy prokurator.
Proces rekrutacji na studia jednolite w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu wygląda tak samo, jak w przypadku postępowania kwalifikacyjnego na kierunki prowadzone w podziale na stopnie. Aby ubiegać się o przyjęcie na studia należy zarejestrować się w specjalnym systemie internetowym, wprowadzić niezbędne dane osobowe i teleadresowe, uzupełnić wyniki maturalne, wgrać niezbędne dokumenty i wnieść opłatę rekrutacyjną. Ubiegając się o przyjęcie w poczet studentów należy wszystkie rekrutacyjne polecenia wykonywać dokładnie, aby ustrzec się niepotrzebnych błędów. Ponadto, polecenia należy wykonywać w konkretnych terminach, bowiem każdy etap postępowania kwalifikacyjnego posiada określone ramy czasowe. Błędy oraz spóźnienia mogą spowodować dyskwalifikację z wyścigu o indeks.
Studia jednolite w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu reprezentowane są przez jeden kierunek – Weterynarię, prowadzoną przez Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach. Jest to kierunek umożliwiający zdobycie wiedzy z zakresu funkcjonowania organizmów zwierzęcych i dokonywania oceny stanu zdrowia zwierząt, zapobiegania, rozpoznawania i leczenia chorób zwierząt. Przekazywana wiedza dotyczy zarówno zwierząt hodowlanych, jak i towarzyszących.
Weterynaria to propozycja dla osób zainteresowanych leczeniem zwierząt, profilaktyką weterynaryjną oraz ochroną zdrowia publicznego. Studenci tego kierunku poruszają się po zagadnieniach: anatomii zwierząt, genetyki ogólnej i weterynaryjnej, hodowli zwierząt, fizjologii zwierząt, mikrobiologii czy immunologii. Studia kończą się uzyskaniem dyplomu lekarza weterynarii, dzięki któremu można pracować między innymi w: przychodniach weterynaryjnych, inspekcji weterynaryjnej, laboratoriach diagnostycznych czy produkcji i dystrybucji weterynaryjnych produktów leczniczych.
Kształcenie na studiach jednolitych w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, czyli na kierunku Weterynaria trwa 5, 5 roku.
Weterynaria w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu jest kierunkiem prowadzonym wyłącznie w trybie stacjonarnym. Tryb ten oznacza, że studenci uczęszczają na uczelnię w dni powszednie, a zatem od poniedziałku do piątku, i realizują zajęcia, które rozpoczynają się zazwyczaj w godzinach porannych.
Trwa ładowanie wyników, proszę czekać
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu