Uniwersytet Medyczny w Lublinie - studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)

Studia I stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Medyczny w Lublinie - studia I stopnia 2024

Specjalności - Uniwersytet Medyczny w Lublinie: znaleziono 0

Grupa kierunku
Forma studiów
Czas trwania
Specjalności Poziom studiów Forma studiów
Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania

Poziom i forma studiów

Czym są studia I stopnia?

Studia pierwszego stopnia to poziom kształcenia wyższego, na który możemy wejść po zdaniu matury. To niezwykle bogata i różnorodna przestrzeń, bowiem ulega podziałowi na studia licencjackie oraz inżynierskie, które różnią się od siebie dyscyplinami, specyfiką nauczania oraz ilością semestrów do zaliczenia. Omawiając pierwszy stopień wyższej edukacji w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie nie istnieje potrzeba wprowadzania tego podziału, gdyż wszystkie kierunki prowadzone są jednym systemem, a programy zakładają sześć semestrów nauki.

Na pierwszym poziomie kształcenia można studiować różne kierunki, ponieważ jest ich bardzo wiele i oferują pozyskanie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych. Ukończenie studiów otwiera przed absolwentami kilka dróg, którymi mogą podążać. Otóż, absolwenci studiów pierwszego stopnia mogą kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia, mogą podjąć kształcenie w ramach studiów podyplomowych, jak również mogą całkowicie zakończyć wyższą edukację.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Wiele osób przystępujących do procesu rekrutacji odczuwa stres z tym związany. Niepotrzebnie, ponieważ nabór na studia nie jest niczym trudnym, a wymaga najczęściej (najczęściej nie oznacza zawsze) dokładnego wypełniania zaznaczonych wyraźnie poleceń. Zanim jednak przejdziemy do tego, o jakich poleceniach mowa należy podkreślić, że o naborze na studia należy pomyśleć zanim zostanie otwarty. Dlaczego? Kierunki studiów, nawet jeśli nie przewidują egzaminów czy rozmów z kandydatami, stawiają przed nimi określone wymagania. W przypadku studiów pierwszego stopnia tymi wymaganiami są przedmioty, stanowiące podstawę kwalifikacji, czyli przedmioty zdawane na maturze. Mówiąc inaczej, każdy kierunek oraz jego regulamin podpowiada, jakie przedmioty należy zdawać na maturze, aby móc ubiegać się o przyjęcie. Na przykład postępowanie kwalifikacyjne na kierunek Higiena stomatologiczna wymaga dwóch przedmiotów: chemii i biologii (na poziomie rozszerzonym) oraz do wyboru: języka obcego nowożytnego bądź matematyki.

Nabór na studia medyczne nie kojarzy nam się z egzaminami wstępnymi, ale zawsze może istnieć wyjątek od reguły. Tym wyjątkiem są Techniki dentystyczne. Kandydaci na ten kierunek zobligowani są do wzięcia udziału w praktycznym egzaminie manualnym.   

Wracając do poleceń rekrutacyjnych należy powiedzieć, że aby ubiegać się o przyjęcie na studia trzeba założyć indywidualny profil w specjalnym systemie internetowym, służącym rekrutacji. Kandydaci wypełniają niezbędne formularze, uzupełniają swoje dane, uzyskane wyniki, dołączają dokumenty i fotografie oraz wnoszą opłaty rekrutacyjne. To nic trudnego, zwłaszcza że system podpowiada nam, jaki jest kolejny krok do wykonywania.

 

Jak wyglądają studia I stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie?

Studia pierwszego stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie to zestaw składający się z następujących propozycji: Elektroradiologia, Techniki dentystyczne, Higiena stomatologiczna, Terapia zajęciowa, Położnictwo, Pielęgniarstwo, Kosmetologia, Biomedycyna, Dietetyka oraz Ratownictwo medyczne. Część kierunków realizowana jest wyłącznie na pierwszym stopniu.

Patrząc na ofertę dydaktyczną łatwo odgadnąć, że składające się na nią kierunki przygotowują do wykonywania różnych obowiązków zawodowych. Absolwenci studiów, wyróżniający się zarówno wiedzą, umiejętnościami, jak i kompetencjami interpersonalnymi, mogą pracować między innymi w: gabinetach stomatologicznych różnych specjalności, placówkach związanych z profilaktyką zdrowotną i pomocą przedlekarską, zakładach radiologii i diagnostyki obrazowej, pracowniach protetycznych, ośrodkach rehabilitacji, placówkach terapeutycznych, domach pomocy społecznej, szpitalnych oddziałach ratunkowych, zespołach ratownictwa medycznego, gabinetach kosmetycznych, centrach SPA i odnowy biologicznej, uzdrowiskach, klinikach zdrowia i urody.

 

Ile trwają studia I stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie?

Kształcenie na kierunkach należących do obszaru studiów pierwszego stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie trwa 3 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Wszystkie kierunki tworzące ofertę studiów pierwszego stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie prowadzone są w formie stacjonarnej. Forma ta, nazywana zamiennie studiami dziennymi, polega na uczęszczaniu na uczelnię w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku, i realizowaniu zajęć, które rozpoczynają się zwykle w godzinach porannych.

 

Uniwersytet Medyczny w Lublinie - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Komentarze (0)