Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II - studia II stopnia

Studia II stopnia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata lub 1, 5 roku i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II - studia II stopnia 2024

Specjalności - Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II: znaleziono 5

Grupa kierunku
Forma studiów
Czas trwania
Specjalności Poziom studiów Forma studiów
Język angielski z językiem rosyjskim
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Język angielski z językiem ukraińskim
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Marketing
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Nauczycielska
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Zarządzanie kapitałem ludzkim
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia II stopnia?

Studia, czyli proces wyższego kształcenia, pozwalają pozyskać wykształcenie na różnych poziomach, w tym na poziomie drugim. Poziom ten nie jest przeznaczony dla osób otrzymujących świadectwa maturalne, ale dla osób, które mają za sobą już jakiś etap studiów, a zatem studia pierwszego stopnia bądź jednolite studia magisterskie. O studiach drugiego stopnia możemy powiedzieć, że adresowane są do osób, które pragną powiększyć obszar swoich wiadomości i poszerzyć wachlarz umiejętności. Czują potrzebę zapoznania się z nowymi zagadnieniami, odkrycia kolejnych tematów, osiągnięcia wyższego edukacyjnego pułapu.

Studia drugiego stopnia mogą mieć dwojaki przebieg i charakter. Z jednej strony, mogą stanowić kontynuację procesu nauczania. Z kontynuacją mamy do czynienia wtedy, kiedy absolwent kierunku „X” na studiach pierwszego stopnia, podejmuje kierunek „X” na studiach drugiego stopnia. Z drugiej strony, jeśli regulamin uczelni na to zezwala, mogą oznaczać przejście do innego obszaru zagadnień, czyli używając powyższego przykładu, kiedy absolwent kierunku „X” na studiach pierwszego stopnia, rozpoczyna naukę na kierunku „X” na stopniu drugim.

Jeśli ktoś zastanawia się nad tym, czy warto podejmować kształcenie na drugim poziomie, z pełnym przekonaniem można odpowiedzieć twierdząco. Dlaczego? Z większym bagażem wiedzy rosną szansę na rynku pracy.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Proces rekrutacji na studia drugiego stopnia nie jest niczym skomplikowanym, jednak należy zapoznać się z zasadami, wedle których ten proces przebiega. Wspomnieliśmy o tym, że wejście na drugim poziom wyższej edukacji może bądź niekiedy musi stanowić kontynuację. Aby objaśnić ten temat najlepiej posłużyć się konkretnymi przykładami.

Kandydaci na studia drugiego stopnia w KUL na kierunek Muzykologia muszą posiadać dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na tym kierunku bądź na kierunkach pokrewnych albo na innych kierunkach humanistycznych. Oznacza to, że niemożliwym jest ubieganie się o przyjęcie, jeśli wcześniej ukończyliśmy na przykład Biotechnologię czy Prawo w biznesie. Kandydatami chcącymi studiować na drugim stopniu Architekturę krajobrazu mogą być osoby, które na poprzednim stopniu ukończyły: Architekturę krajobrazu, Architekturę lub Gospodarkę przestrzenną.

Kroki, jakie należy wykonać chcąc zostać studentem studiów drugiego stopnia nie powinny być żadnym zaskoczeniem. Proces naboru realizowany jest przez Internet, przy użyciu specjalnie dedykowanego systemu. Kandydaci zobowiązani się do wypełniania stosownych formularzy, załączenia niezbędnych dokumentów czy wprowadzenia wyników uzyskanych na poprzednim etapie studiów.

 

Jak wyglądają studia II stopnia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II?

Studia drugiego stopnia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II to interesująca i sporych rozmiarów oferta dydaktyczna, na którą składają się kierunki reprezentujące różne dyscypliny. Katalog złożony jest z propozycji od A do Z, a zatem wśród nich odnajdziemy między innymi: Administrację, Architekturę krajobrazu, Filologię romańską, Filozofię, Kryminologię, Pracę socjalną i ekonomię społeczną czy Zarządzanie.

Omawiając zestaw propozycji dostrzegamy, że mamy do czynienia z dużą różnorodnością. Oznacza to, że absolwenci studiów drugiego stopnia w KUL przygotowani są do wykonywania rozmaitych obowiązków zawodowych, w różnych branżach i profesjach. Mogą pracować między innymi jako: twórcy stron internetowych, programiści, animatorzy kultury, tłumacze, pedagodzy, edytorzy cyfrowi, pracownicy socjalni, analitycy rynku, specjaliści do spraw reklamy, menedżerowie średniego i wyższego szczebla zarządzania. Oczywiście, możliwości jest znacznie, znacznie więcej.

 

Ile trwają studia II stopnia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II?

Studia drugiego stopnia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II mogą trwać albo 2 lata albo 1,5 roku. Czas trwania nauki uzależniony jest od kierunku kształcenia.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Kierunki należące do przestrzeni studiów drugiego stopnia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II prowadzone są przede wszystkim w trybie stacjonarnym. To forma kształcenia, która może kojarzyć się ze sposobem realizowania nauki w szkole, bowiem również zakłada uczęszczanie na uczelnię w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku, i odbywanie zajęć, które rozpoczynają się zazwyczaj w godzinach porannych.

 

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia