Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu - studia II stopnia

Studia II stopnia w Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu - studia II stopnia 2024

Specjalności - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu: znaleziono 2

Grupa kierunku
Forma studiów
Czas trwania
Specjalności Poziom studiów Forma studiów
Organizacja i zarządzanie
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Zdrowie populacyjne
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia II stopnia?

Dlaczego warto kształcić się na studiach drugiego stopnia? Argumentów jest co najmniej kilka. Najważniejszy jest taki, że zawsze warto posiadać pełniejszą wiedzę i szerszy wachlarz praktycznych umiejętności. Im więcej wiemy i więcej potrafimy tym łatwiej znaleźć pracę odpowiadającą naszym planom i ambicjom. Ponadto, w sferze zawodów związanych z naukami medycznymi oraz naukami o zdrowiu doskonalenie umiejętności oraz powiększanie bagażu wiadomości to proces niezwykle istotny, świadczący nie tylko o ambicji, ale przede wszystkim o profesjonalizmie.

Studia drugiego stopnia można rozpocząć po ukończeniu studiów stopnia pierwszego bądź jednolitych studiów magisterskich. Studia drugiego stopnia są poziomem, na który nie da się wejść w inny sposób, ponieważ stanowią zazwyczaj uzupełnienie wiedzy, udoskonalenie umiejętności, poszerzenie zakresu wiadomości. Warto zaznaczyć, że drugi poziom kształcenia może oznaczać kontynuację, a zatem rozwój w tematyce podjętej na studiach pierwszego stopnia, jak również przejście w inny obszar zagadnień. Co oczywiste, druga możliwość uzależniona jest od uczelni i od tego, czy wyraża na to zgodę. 

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Wspomnieliśmy o tym, że studia drugiego stopnia mogą oznaczać kontynuację. W przypadku większości kierunków oferowanych przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu to jedyna możliwość kształcenia na tym poziomie. Wyjątek stanowi Zdrowie publiczne, na które można startować po ukończeniu innych kierunków, choć nie tak bardzo odległych. Innym kierunkiem, o którym należy wspomnieć jest Dietetyka. Kandydaci na studia drugiego stopnia muszą posiadać dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na tym samym kierunku, bądź kierunku którego nazwa zawiera słowo „dietetyka”, jak również przystąpić do egzaminu wstępnego. Egzamin składa się ze 120 pytań testowych, zamkniętych, jednokrotnego wyboru, z przedmiotów zawodowych objętych programem kształcenia na kierunku Dietetyka na studiach stopnia pierwszego.

 

Jak wyglądają studia II stopnia w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu?

Większość kierunków studiów drugiego stopnia w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu to kierunki oferujące wejście na wyższy poziom. W zestawie brakuje tylko Ratownictwa medycznego, prowadzonego wyłącznie na stopniu pierwszym. Oznacza to, że oferta kształcenia składa się z: Dietetyki, Zdrowia publicznego, Pielęgniarstwa oraz Położnictwa. Studenci większości kierunków uzupełniają wiedzę z obszaru nauk medycznych oraz obszaru nauk o zdrowiu, natomiast studenci Zdrowia publicznego poruszają się dodatkowo po zagadnieniach ekonomii, organizacji i zarządzania, bowiem przyszłe zawody związane z tym kierunkiem wymagają innych kwalifikacji.

 

Ile trwają studia II stopnia w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu?

Kształcenie na kierunkach studiów drugiego stopnia w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu trwa 2 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Kierunki należące do przestrzeni studiów drugiego stopnia w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu oferują wybór formy kształcenia. Oznacza to, że proces edukacji można prowadzić w trybie stacjonarnym albo niestacjonarnym. Tryb stacjonarny, nazywany często studiami dziennymi, to forma kształcenia polegająca na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w dni powszednie i odbywają zajęcia, które rozpoczynają się zazwyczaj w godzinach porannych. Tryb niestacjonarny przybiera formułę studiów zaocznych, które polegają na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w weekendy i odbywają zajęcia w ramach zjazdów, organizowanych zwykle co dwa tygodnie.

 

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Komentarze (0)