Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie - studia II stopnia

Studia II stopnia w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie - studia II stopnia 2024

Kierunki studiów - Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie: znaleziono 6

Grupa kierunku
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Biotechnologia medyczna

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Dietetyka kliniczna

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Kosmetologia

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Logopedia kliniczna z terapią zajęciową

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Pielęgniarstwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Położnictwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia II stopnia?

Zagadnienie studiów pierwszego stopnia najbardziej interesuje uczniów klas maturalnych, którzy planują drogę dalszej nauki. Studia drugiego stopnia natomiast to temat przeznaczony wyłącznie dla tych osób, które mają za sobą już konkretny etap wyższej edukacji i mogą pochwalić się posiadaniem dyplomu.

Studia drugiego stopnia to poziom kształcenia, na który można wejść po ukończeniu studiów pierwszego stopnia albo – jeśli regulamin rekrutacji na to zezwala – po ukończeniu studiów jednolitych. Kształcenie na studiach drugiego stopnia może być prowadzone na dwa sposoby, ponieważ może być metodą na uzupełnienie wiadomości, ugruntowanie posiadanej wiedzy oraz udoskonalenie zdobytych umiejętności, jak również możliwością poznania nowych tematów i zagadnień, niekoniecznie powiązanych z poprzednim etapem studiów.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Z racji tego, że studia drugiego stopnia przeznaczone są dla absolwentów, podstawą kwalifikacji nie są przedmioty maturalne, tylko wyniki uzyskane na poprzednich studiach. Co ważne, należy sprawdzić, które kierunki zakładają kontynuację kształcenia, czyli dopuszczają do rekrutacji tylko te osoby, które ukończyły ten kierunek na studiach stopnia pierwszego. Co równie istotne, należy pamiętać o tym, że elementem postępowania kwalifikacyjnego na kierunek Logopedia kliniczna z terapią zajęciową jest egzamin wykluczający wady wymowy.

 

Jak wyglądają studia II stopnia w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie?

Przestrzeń studiów drugiego stopnia w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie tworzy siedem kierunków: Biotechnologia medyczna, Dietetyka kliniczna, Kosmetologia, Logopedia kliniczna z terapią zajęciową, Pielęgniarstwo, Położnictwo oraz Zarządzanie w systemie ochrony zdrowia. Ta ostatnia propozycja oferowana jest wyłącznie na drugim poziomie kształcenia.

 

Ile trwają studia II stopnia w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie?

Kształcenie na kierunkach studiów drugiego stopnia w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie trwa 2 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Kierunki należące do przestrzeni studiów drugiego stopnia w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie oferują wybór formy kształcenia. Oznacza to, że proces edukacji można prowadzić w trybie stacjonarnym albo niestacjonarnym. Tryb stacjonarny, nazywany często studiami dziennymi, to forma kształcenia polegająca na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w dni powszednie i odbywają zajęcia, które rozpoczynają się zazwyczaj w godzinach porannych. Tryb niestacjonarny przybiera formułę studiów zaocznych, które polegają na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w weekendy i odbywają zajęcia w ramach zjazdów, organizowanych zwykle co dwa tygodnie.

 

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Komentarze (0)