Uniwersytet Morski w Gdyni - studia II stopnia

Studia II stopnia w Uniwersytecie Morskim w Gdyni to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku lub 2 lata i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Morski w Gdyni - studia II stopnia 2024

Kierunki studiów - Uniwersytet Morski w Gdyni: znaleziono 8

Grupa kierunku
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Elektronika i telekomunikacja

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Elektrotechnika

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Inżynieria jakości

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Mechanika i budowa maszyn

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Nawigacja

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Systemy teleinformatyczne

II stopnia

stacjonarne

Transport

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Zarządzanie

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia II stopnia?

Studia drugiego stopnia to poziom kształcenia wyższego, który przeznaczony jest dla osób, które mają za sobą pewien etap edukacji, a zatem albo studia stopnia pierwszego albo studia jednolite. Poziom ten możemy nazwać propozycją dla chętnych, wyróżniających się apetytem na wiedzę i chęcią doskonalenia umiejętności.

Ktoś mógłby zapytać: czy warto podjąć naukę na studiach drugiego stopnia? Odpowiedź wydaje się oczywista. Zawsze warto wiedzieć i umieć więcej, zwłaszcza że współczesny rynek stawia przed nami coraz liczniejsze wymagania i poszukuje wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Im bogatszy i obszerniejszy jest bagaż naszych wiadomości, tym mocniej rosną nasze szanse – szanse na wyższe stanowisko, a co za tym idzie szanse na lepsze zarobki.

Wiele osób wychodzi z takiego założenia, dlatego studia drugiego stopnia cieszą się dużą popularnością. Spore zainteresowanie wynika również z faktu, że drugi poziom kształcenia pozwala rozwijać się w nieodkrytych dotąd dziedzinach. Po ukończeniu na poprzednim etapie kierunku „X”, umożliwia podjęcie nauki na kierunku „Y”. Oczywiście, nie można traktować tego jako reguły, ponieważ każda uczelnia może prowadzić kształcenie według własnych zasad, ale jeśli istnieje taka możliwość, to warto z niej skorzystać.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Podstawą rekrutacji na studia drugiego stopnia w Uniwersytecie Morskim w Gdyni jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów stopnia pierwszego. Co należy zaznaczyć, o przyjęcie na studia mogą ubiegać się osoby, które pragną prowadzić kształcenie w ramach kontynuacji, a zatem: osoby, które aplikują na kierunek „X” muszą posiadać dyplom ukończenia tego samego kierunku na poprzednim etapie kształcenia. Czy istnieje jakieś ustępstwo od tego reguły? Decyzję o dopuszczeniu do postępowania kwalifikacyjnego kandydata z innego kierunku studiów podejmuje dziekan, który określa wymagalne efekty kształcenia uzyskane przez kandydata podczas jego dotychczasowych studiów. Dziekan może określić sposób uzyskania brakujących efektów kształcenia niezbędnych kandydatowi do prawidłowej realizacji studiów drugiego stopnia i ustalić sposób uzupełnienia różnic programowych.

 

Jak wyglądają studia II stopnia w Uniwersytecie Morskim w Gdyni?

Studia drugiego stopnia w Uniwersytecie Morskim w Gdyni to interesujący zestaw kierunków i specjalności. Wiele propozycji kształcenia odnosi się oczywiście do położenia geograficznego, ale nie wszystkie poświęcone są działalności morskiej. Zapytajmy więc: jaką wiedzę można zdobyć na studiach drugiego stopnia?

Drugi poziom wyższego kształcenia w Uniwersytecie Morskim w Gdyni umożliwia pozyskanie wiedzy, którą można wykorzystać w pracy na rozmaitych stanowiskach, między innymi: inżynierów elektroników, projektantów układów, urządzeń i systemów elektronicznych oraz telekomunikacyjnych, programistów, konstruktorów urządzeń elektronicznych, specjalistów związanych z eksploatacją elektrowni wiatrowych, specjalistów w zakładach gospodarki morskiej, analityków biznesowych, konsultantów wdrożeń IT, specjalistów do spraw rozwiązań chmurowych, menedżerów do spraw finansowych, pełnomocników wewnętrznego systemu kontroli.

 

Ile trwają studia II stopnia w Uniwersytecie Morskim w Gdyni?

Kształcenie na kierunkach należących do obszaru studiów drugiego stopnia w Uniwersytecie Morskim w Gdyni może trwać 1, 5 roku lub 2 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Studia drugiego stopnia w Uniwersytecie Morskim w Gdyni można prowadzić w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Tryb stacjonarny, nazywany również studiami dziennymi, jest bezpłatną formą kształcenia, bowiem w tym przypadku prowadzona jest przez uczelnię publiczną. Forma ta polega na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku, i realizują zajęcia rozpoczynające się zazwyczaj w godzinach porannych. Tryb niestacjonarny przyjmuje natomiast formę zaoczną, która bywa określana mianem studiów weekendowych. Studenci uczęszczają na uczelnię w wybrane weekendy i realizują zajęcia organizowane w ramach zjazdów.

 

Uniwersytet Morski w Gdyni - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Morski w Gdyni

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia