Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie studia stacjonarne

Studia stacjonarne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie oraz studia jednolite, których program kształcenia trwa 3 lata (studia licencjackie), 3, 5 roku (studia inżynierskie), 1, 5 roku lub 2 lata (studia magisterskie) oraz 5,5 roku (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera, magistra, magistra inżyniera lub magistra – lekarza weterynarii).

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - studia stacjonarne 2024

Specjalności - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie: znaleziono 0

Grupa kierunku
Poziom studiów
Czas trwania
Specjalności Poziom studiów Forma studiów
Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania

Poziom i forma studiów

Czym są studia stacjonarne?

Studia stacjonarne to pojęcie, które odnosi się nie do profilu i tematyki kształcenia, ale do jego formy, sposobu zdobywania wiedzy. Oznacza to, że poruszając się po tym zagadnieniu będziemy omawiać charakter i system realizowania zajęć. Studia stacjonarne to najczęściej oferowany tryb kształcenia, który może kojarzyć się ze schematem nauki znanym ze szkoły ponadpodstawowej. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zakłada uczestnictwo w zajęciach w dni powszednie, a zatem od poniedziałku do piątku, a zajęcia te rozpoczynają się zazwyczaj rano. Specyfika tej formy jest jednym z elementów, dla których świeżo upieczeni studenci ją wybierają. Niektórzy przyzwyczajeni są do pewnego trybu życia i nauki i nie chcą z niego rezygnować. Rozpoczynając studia po maturze nie chcą wprowadzać diametralnych zmian co do sposobu funkcjonowania, a studia stacjonarne jako jedyne to umożliwiają. Kolejnym elementem, przez który forma ta cieszy się dużą popularnością to element finansowy. Studia stacjonarne w uczelni publicznej, a taką jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, są bezpłatne. Co jeszcze? Kierunków oferowanych w tym trybie kształcenia jest więcej niż kierunków, w ramach których można dokonać wyboru formy.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Każda propozycja kształcenia charakteryzuje się innymi wymaganiami rekrutacyjnymi, czyli zestawem przedmiotów, które brane są pod uwagę w postępowaniu kwalifikacyjnym. Pamiętajmy jednak o tym, że omawiamy formę odbywania zajęć, a zatem proces rekrutacyjny jest identyczny dla każdego kierunku oferowanego przez uczelnię. Obecnie nabór na studia prowadzony jest przez Internet i SGGW nie stanowi wyjątku. Kandydaci zobligowani są do założenia indywidualnego konta w Internetowym Systemie Rekrutacji, który służy do aplikowania na kierunek oraz odbierania wszystkich wiadomości i wskazówek związanych z postępowaniem. Aby takie konto zostało założone poprawnie i prawidłowo funkcjonowało należy wprowadzić niezbędne dane osobowe i teleadresowe, uzyskane wyniki, wymagane dokumenty, jak również wnieść opłatę rekrutacyjną. Aplikując na studia należy przestrzegać kilku zasad, a do najważniejszych należy dokładne wykonywanie rekrutacyjnych poleceń oraz wykonywanie ich w podanych terminach. Punktualność jej niezwykle istotna, ponieważ spóźnienia mogą oznaczać wykreślenie z grona osób ubiegających się o status studenta.

 

Jak wyglądają studia stacjonarne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie?

W ramach studiów stacjonarnych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oferowanych jest wiele kierunków, w tym przede wszystkim kierunki powiązane z rolnictwem. Większość z nich ulega podziałowi na pierwszy i drugi stopień, a używając słowa „większość” mamy na myśli to, że jedna propozycja z oferty dydaktycznej – Weterynaria – realizowana jest w systemie jednolitych studiów magisterskich. Co można studiować w trybie stacjonarnym? Między innymi: Architekturę krajobrazu, Bioinżynierię zwierząt, Ekologiczne rolnictwo i produkcję żywności, Inżynierię i gospodarkę wodną, Ochronę środowiska. Na tym oczywiście nie koniec, a zatem w katalogu edukacyjnym propozycję dla siebie odnajdą osoby o różnych zainteresowaniach i różnych planach na przyszłość.

 

Ile trwają studia stacjonarne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie?

Studia stacjonarne to forma kształcenia obowiązująca na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz studiach jednolitych. Studia licencjackie trwają zazwyczaj 3 lata, studia inżynierskie – 3, 5 roku, studia magisterskie – 1,5 roku lub 2 lata, natomiast jednolite studia magisterskie – 5,5 roku.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Wspomnieliśmy o tym, że stacjonarna forma kształcenia przypomina schemat nauki obowiązujący w szkole ponadpodstawowej. Ponadto, można ją porównać także do funkcjonowania rozmaitych instytucji, bowiem studenci realizujący tryb dzienny oddają się nauce od rana zwykle do godzin popołudniowych. Forma stacjonarna, mówiąc ściślej, polega na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w dni powszednie, a zatem od poniedziałku do piątku, i realizują zajęcia, które rozpoczynają się zwykle godzinach porannych, na przykład o godzinie 8:00.

 

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Komentarze (0)