Warszawski Uniwersytet Medyczny studia niestacjonarne

Studia niestacjonarne w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym to studia magisterskie oraz studia jednolite, których program kształcenia trwa 2 lata (studia magisterskie) oraz 5 lat albo 6 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Warszawski Uniwersytet Medyczny - studia niestacjonarne 2024

Kierunki studiów - Warszawski Uniwersytet Medyczny: znaleziono 8

Grupa kierunku
Poziom studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Dietetyka

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Elektroradiologia

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Kierunek lekarski (medycyna)

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia)

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Pielęgniarstwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Położnictwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Toksykologia z elementami kryminalistyki

II stopnia

niestacjonarne

Zdrowie publiczne

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia niestacjonarne?

Studia niestacjonarne to pojęcie odnoszące się nie do tematyki oraz dyscypliny naukowej, w ramach której realizowane jest kształcenie, ale do formy, sposobu realizowania programu nauczania. Jak wiemy, proces wyższej edukacji możemy realizować w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym, ale przed podjęciem decyzji o wyborze jednego z nich warto wiedzieć jakie występują między nimi różnice, a tych jest co najmniej kilka, i dotyczą nie tylko samego harmonogramu zajęć.

Studia niestacjonarne to studia, w ramach których mniej niż połowa punktów ECTS objętych programem może być uzyskiwana z bezpośrednim udziałem nauczycieli akademickich lub innych osób prowadzących zajęcia i studentów. To forma, która dzieli się na tryb zaoczny oraz wieczorowy i między nimi występują konkretne różnice.

Czym charakteryzuje się tryb zaoczny? Otóż, można nazywać go studiami weekendowymi, ponieważ studenci uczęszczają na uczelnię w soboty i niedziele lub w piątki, soboty i niedziele, i odbywają zajęcia, które organizowane są w ramach tzw. zjazdów, których częstotliwość uzależniona jest od uczelni, jednak zwykle odbywają się co dwa tygodnie. A co wiemy o trybie wieczorowym? To tryb, w ramach którego studenci uczęszczają na uczelnię od poniedziałku do piątku, a zajęcia – jak sama nazwa podpowiada – rozpoczynają się w godzinach popołudniowych bądź późno popołudniowych.

Na tej podstawie studenci niestacjonarni – porównując ich do studentów stacjonarnych – mają mniej czasu na poszerzanie zakresu wiadomości w trakcie zajęć. Mają mniej czasu na dłuższe dyskusje czy powtarzanie trudniejszego zagadnienia. Forma ta wymaga od nich większego zaangażowania w indywidualne kształcenie i opracowywanie niektórych zagadnień obowiązującego materiału we własnym zakresie.

Warto zaznaczyć, że różnice między studiami stacjonarnymi a niestacjonarnymi nie dotyczą kwestii programów nauczania. Studenci jednego i drugiego trybu realizują ten sam program, bowiem studiują ten sam kierunek, który przygotowuje do wykonywania tych samych obowiązków zawodowych.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Proces rekrutacji na kierunki prowadzone w trybie niestacjonarnym nie różni się od postępowania kwalifikacyjnego na kierunki realizowane w formie stacjonarnej. Każdy kandydat, niezależnie od wybranej formy, zobligowany jest do założenia indywidualnego konta w internetowym systemie rekrutacji. Aby profil funkcjonował prawidłowo należy wprowadzić niezbędne dane osobowe i teleadresowe, uzupełnić wyniki, dołączyć aktualną fotografię oraz wnieść opłatę rekrutacyjną. Poruszanie się po systemie jest czytelne i proste, wymaga jednak dokładności oraz punktualności, ponieważ każdy etap naboru na studia ma swoje jasno określone ramy czasowe. Spóźnienia oraz błędy mogą dyskwalifikować w wyścigu o indeks.

 

Jak wyglądają studia niestacjonarne w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym?

Studia niestacjonarne w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym to zestaw kierunków, które realizowane są w ramach studiów drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. W tym zestawie znajdują się: Dietetyka, Elektroradiologia, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Toksykologia z elementami kryminalistyki, Zdrowie publiczne, Kierunek lekarski oraz Kierunek lekarsko- dentystyczny. Część kierunków prowadzona jest systemem zaocznym, a część systemem wieczorowym.

 

Ile trwają studia niestacjonarne w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym?

Kierunki prowadzone w formie niestacjonarnej zakładają 2 lata nauki w przypadku studiów drugiego stopnia oraz 5 lat nauki w przypadku jednolitych studiów magisterskich.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Studia niestacjonarne to forma, która dzieli się na tryb zaoczny oraz wieczorowy, jednak nie każdy kierunek oferuje możliwość wyboru trybu nauczania. Przypomnijmy, że zajęcia w ramach trybu zaocznego odbywają się w weekendy – zwykle co dwa tygodnie, a zajęcia w ramach trybu wieczorowego prowadzone są od poniedziałku do piątku.

 

Warszawski Uniwersytet Medyczny - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Warszawski Uniwersytet Medyczny

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia