Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie studia niestacjonarne

Studia niestacjonarne w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie to studia licencjackie, magisterskie oraz jednolite magisterskie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia licencjackie), 2 lata (studia magisterskie) oraz 5 (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie - studia niestacjonarne 2024

Specjalności - Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie: znaleziono 8

Grupa kierunku
Poziom studiów
Czas trwania
Specjalności Poziom studiów Forma studiów
Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną
specjalność

jednolite

niestacjonarne

Opiekuńczo-wychowawcza
specjalność

II stopnia

niestacjonarne

Pedagogika pracy i zarządzanie zasobami ludzkimi
specjalność

II stopnia

niestacjonarne

Pedagogika resocjalizacyjna z kryminologią
specjalność

II stopnia

niestacjonarne

Psychologia kliniczna
specjalność

jednolite

niestacjonarne

Psychologia wspierania rozwoju i kształcenia
specjalność

jednolite

niestacjonarne

Stosowana psychologia społeczna
specjalność

jednolite

niestacjonarne

Terapia pedagogiczna
specjalność

jednolite

niestacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia niestacjonarne?

Studia niestacjonarne to forma kształcenia, w ramach której można zdobywać wiedzę na pierwszym poziomie, drugim poziomie oraz w systemie jednolitym. Jest to forma, która dzieli się na tryb wieczorowy oraz zaoczny, chociaż ten pierwszy oferowany jest coraz rzadziej i bardzo często za studia niestacjonarne przyjmuje się wyłącznie drugą formę, nazywaną często studiami weekendowymi. Warto wspomnieć o tym, że każda forma kształcenia jest dobra i każda posiada wiele zalet. Bezcelowe są zatem dyskusje na temat wyższości jednej na drugą. Zamiast marnować czas na prowadzące donikąd rozmowy, lepiej poznać różnice jakie między nimi występują, a jest ich co najmniej kilka, nie tylko w kwestii samego odbywania zajęć.

Zdarza się, że oferta kierunków realizowanych w formie niestacjonarnej jest skromniejsza od tej, zawierającej kierunki prowadzone w trybie dziennym. W Akademii Pedagogiki Specjalnej jest podobnie, jednak nie jest to aż tak znaczna różnica. Mówiąc już o różnicach należy wspomnieć o tym, że studenci formy niestacjonarnej – zaocznej muszą włożyć więcej wysiłku w indywidualne pogłębianie wiedzy. Dlaczego? Otóż, studia prowadzone w weekendy mają charakter zjazdów, które organizowane są zazwyczaj co dwa tygodnie. Na tej podstawie mają oni mniej czasu na poszerzanie zakresu wiadomości poprzez uczestnictwo w zajęciach. Mają mniej czasu na prowadzenie długich dyskusji z wykładowcą, jak również mniej czasu na zadawanie licznych pytań. Oznacza to, że część obowiązującego materiału muszą opanować we własnym zakresie, a program nauczania na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych jest taki sam, bowiem dotyczy tego samego kierunku. O czym jeszcze warto powiedzieć? O tym, że nauka w trybie niestacjonarnym jest odpłatna. Ile kosztuje? Należy to dokładnie sprawdzić, ponieważ kwoty mogą różnić się w zależności od wybranego kierunku.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Postępowanie kwalifikacyjne na kierunki prowadzone w formie niestacjonarnej wygląda tak samo jak postępowanie na kierunki realizowane w trybie dziennym. Osoby zainteresowane nauką zobligowane są do założenia indywidualnego konta w specjalnym systemie internetowym oraz wykonywania poszczególnych kroków prowadzących do uzyskania kwalifikacji do przyjęcia. Należy uzupełnić potrzebne dane osobowe i teleadresowe, wprowadzić uzyskane wyniki, dołączyć aktualną fotografię oraz wnieść opłatę rekrutacyjną. Należy pamiętać o dokładnym wykonywaniu rekrutacyjnych poleceń oraz wykonywaniu ich w wyznaczonym czasie.

 

Jak wyglądają studia niestacjonarne w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w War

Studia niestacjonarne w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie to zestaw interesujących propozycji kształcenia, oferujących pozyskanie wiedzy i umiejętności z obszaru nauk społecznych. Oferta dydaktyczna APS składa się przede wszystkim z kierunków poświęconych pedagogice, które przygotowują do wykonywania rozmaitych obowiązków zawodowych. Mówiąc ogólnie, kierunki prowadzone w trybie niestacjonarnym należą do obszaru studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich.

 

Ile trwają studia niestacjonarne w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warsza

Studia niestacjonarne w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie to forma kształcenia obowiązująca na studiach licencjackich, magisterskich oraz jednolitych studiach magisterskich. Studia licencjackie trwają 3 lata, studia magisterskie 2 lata, natomiast jednolite studia magisterskie – 5 lat.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Jak już wspomnieliśmy, pod pojęciem studiów niestacjonarnych rozumiemy przede wszystkim tryb zaoczny, nazywany często studiami weekendowymi. Zajęcia odbywają się właśnie weekendy i organizowane są w ramach zjazdów. Jak często studenci uczęszczają na uczelnię? Zazwyczaj co dwa tygodnie.

 

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia