Uniwersytet Medyczny w Lublinie studia stacjonarne

Studia stacjonarne w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie to studia licencjackie, magisterskie oraz jednolite magisterskie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia licencjackie), 2 lata (studia magisterskie) oraz 5 lat, 5,5 roku albo 6 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Medyczny w Lublinie - studia stacjonarne 2024

Kierunki studiów - Uniwersytet Medyczny w Lublinie: znaleziono 16

Grupa kierunku
Poziom studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Analityka medyczna

jednolite

stacjonarne

Biomedycyna

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Dietetyka

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Elektroradiologia

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Farmacja

jednolite

stacjonarne

Fizjoterapia

jednolite

stacjonarne

Higiena stomatologiczna

I stopnia

stacjonarne

Kierunek lekarski (medycyna)

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia)

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Kosmetologia

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Pielęgniarstwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Położnictwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Psychologia

jednolite

stacjonarne

Ratownictwo medyczne

I stopnia

stacjonarne

Techniki dentystyczne

I stopnia

stacjonarne

Terapia zajęciowa

I stopnia

stacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia stacjonarne?

Kiedy mówimy o studiach stacjonarnych, nie skupiamy się zbyt mocno na kierunkach oraz dyscyplinach naukowych jakie reprezentują. Skupiamy się na tym, jak wygląda harmonogram zajęć oraz jaki charakter kształcenia z niego wynika. Każdy kandydat na studia słyszał o stacjonarnej formie kształcenia, ponieważ występuje ona najczęściej. Forma ta cieszy się ponadto dużą popularnością, a na spore zainteresowanie wpływają dwa czynniki. Pierwszym jest to, że w uczelni publicznej jest bezpłatną formą nauczania. Drugim, że znacząco przypomina schemat, w jaki uczęszczało się na lekcje do szkoły.

Stacjonarny tryb kształcenia wybierany jest najczęściej przez osoby, które pomimo wejścia na wyższy poziom edukacji, nie chcą wprowadzać większych zmian do rytmu swojej codzienności. W szkole, lekcje odbywały się od poniedziałku do piątku, a zatem schemat ten jest dobrze znany, a u niektórych niemal zakorzeniony. Forma stacjonarna, choć nie przypomina jeden do jednego nauki w szkole, wydaje się dla tych osób najbardziej odpowiednia.

Studia realizowane w trybie stacjonarnym – w pewnym sensie – toczą się wolniej i spokojniej. Z racji tego, że zajęcia odbywają się zwykle przez wszystkie dni roboczego tygodnia studenci mają więcej czasu na to, aby zdobywać wiedzę w ich trakcie. Jest czas na liczne pytania, dłuższe dyskusje, wymianę opinii czy też powtórne omówienie trudniejszego zagadnienia. Co ważne, nie oznacza to, że forma niestacjonarna jest gorsza. Nie ma lepszego i gorszego trybu kształcenia. Jest tylko bardziej bądź mniej wygodny czy też bardziej bądź mniej dopasowany do pomysłu na prowadzenie studiów.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Nabór na studia to proces, którego charakter różni się w zależności od tego czy dotyczy studiów pierwszego stopnia i studiów jednolitych czy studiów drugiego stopnia. Podstawą postępowania kwalifikacyjnego na pierwszy poziom są przedmioty maturalne, natomiast na drugi poziom – wyniki uzyskane na poprzednim stopniu. Pozostałe elementy są już podobne, ponieważ aplikacje na wybrane kierunki składa się za pośrednictwem specjalnego systemu internetowego.

 

Jak wyglądają studia stacjonarne w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie?

W formie stacjonarnej można kształcić się na wszystkich kierunkach tworzących ofertę dydaktyczną lubelskiej uczelni. Kierunki te prowadzone są w ramach studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz studiów jednolitych. Katalog edukacyjny składa się z propozycji dobrze znanych, wręcz fundamentalnych dla tego obszaru nauki, jak również propozycji, które zyskują na znaczeniu i popularności wśród kandydatów.

Oferta studiów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie wyróżnia się różnorodnością, dzięki czemu studenci przygotowują się do wykonywania obowiązków zawodowych w różnych zakresach i profesjach. Co warto zaznaczyć, ukończenie niektórych kierunków od razu upoważnia do prowadzenia działalności zawodowej, a niektórych dużych krok w tę stronę, ponieważ najpierw należy uzyskać prawo wykonywania zawodu.

 

Ile trwają studia stacjonarne w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie?

Kierunki prowadzone w trybie stacjonarnym mogą być realizowane według podziału na stopnie, jak również w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia pierwszego stopnia trwają 3 lata, studia drugiego stopnia trwają 2 lata, natomiast jednolite studia magisterskie mogą trwać 5 lat, 5,5 roku albo 6 lat.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Studia stacjonarne, jak już wspomnieliśmy, przypominają organizację nauki w szkole. Ich formuła zakłada realizowanie procesu kształcenia w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku. O czym jeszcze warto wspomnieć? Studia stacjonarne w uczelni publicznej są bezpłatne. 


 

 

Uniwersytet Medyczny w Lublinie - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Komentarze (0)