Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie studia niestacjonarne

Studia niestacjonarne w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie to studia licencjackie, magisterskie oraz studia jednolite, których program kształcenia trwa 3 lata bądź 3, 5 roku (studia licencjackie),  2 lata (studia magisterskie) oraz 5 lat, 5,5 roku albo 6 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie - studia niestacjonarne 2024

Kierunki studiów - Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie: znaleziono 6

Grupa kierunku
Poziom studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Dietetyka kliniczna

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Kierunek lekarski (medycyna)

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia)

jednolite

stacjonarne, niestacjonarne

Kosmetologia

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Pielęgniarstwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Położnictwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia niestacjonarne?

Studia można realizować w trybie stacjonarnym albo niestacjonarnym. Jak dobrze wiemy, pierwsza forma polega na uczęszczaniu na uczelnię w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku, i odbywaniu zajęć rozpoczynających się zwykle w godzinach porannych. Czy druga forma jest zatem zupełnym przeciwieństwem? Nie do końca.

Studia niestacjonarne to forma, która przynajmniej w teorii, składa się z trzech elementów: studiów zaocznych, wieczorowych oraz online. Bardzo często jednak pod pojęciem niestacjonarnego trybu rozumiana jest wyłącznie forma zaoczna, ponieważ studia wieczorowe w wielu uczelniach przechodzą do historii, a studia online nie mają wykrystalizowanej pozycji. I rzeczywiście, forma zaoczna jest przeciwieństwem studiów stacjonarnych.

Studia niestacjonarne (zaoczne) bywają określane mianem studiów weekendowych. Tryb ten zakłada uczęszczanie na uczelnię właśnie w weekendy (określone w planie zajęć), a dni poświęcone na odbywanie zajęć nazywa się zjazdami. Ile jest zjazdów w miesiącu? To wszystko zależy od konkretnej uczelni, ale zwykle zjazdy organizowane są dwa razy w miesiącu.

Kształcenie w trybie niestacjonarnym cieszy się bardzo dużą popularnością. Zaoczna forma studiowania wybierana jest najczęściej przez osoby, które pragną połączyć naukę z pracą albo innymi aktywnościami. W takiej formule jest to wygodne, ponieważ od poniedziałku do piątku można zajmować się wykonywaniem obowiązków zawodowych, a w określone weekendy wykonywaniem obowiązków na uczelni. Należy jednak zaznaczyć, że studiowanie w takim trybie wygląda zupełnie inaczej niż ma to miejsce w formie dziennej. Studenci zaoczni muszą włożyć w naukę więcej pracy własnej, a część obowiązujące materiału opanować we własnym zakresie. Co jeszcze warto dodać? To, że studia niestacjonarne są studiami płatnymi.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Omawiając proces rekrutacji na studia należy skupić się przede wszystkim na wymaganiach, jakie stawiane są przed kandydatami. Co ważne, wymagania te wyglądają inaczej w przypadku naboru na studia pierwszego stopnia i studia jednolite, a inaczej w przypadku naboru na studia drugiego stopnia.

Podstawą kwalifikacji na studia pierwszego stopnia i studia jednolite są przedmioty maturalne, natomiast na studia drugiego stopnia wyniki uzyskane na poprzednim etapie kształcenia.

A jak wygląda sam proces aplikacji? Kandydaci zgłaszają chęć studiowania za pośrednictwem Internetu. W specjalnym systemie dokonują rejestracji, wprowadzają niezbędne dane, wnoszą opłaty rekrutacyjne. Postępowanie kwalifikacyjne na studia nie jest niczym skomplikowanym, choć wymaga uwagi i skrupulatności. Bardzo istotne jest wykonywanie rekrutacyjnych zadań w określonym terminie, ponieważ spóźnienia mogą skutkować wykreśleniem z listy osób ubiegających się o przyjęcie.

 

Jak wyglądają studia niestacjonarne w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie?

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie oferuje niestacjonarną formę kształcenia na kierunkach studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz studiów jednolitych. Propozycje kształcenia można podzielić na dwie grupy: kierunki dobrze znane, od lat popularne oraz fundamentalne dla tego obszaru kształcenia oraz kierunki, które oferują pozyskanie wiedzy przydatnej w świecie medycyny, ale nie zezwalającej na wykonywanie stricte medycznych zawodów.

 

Ile trwają studia niestacjonarne w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie?

Niestacjonarna forma kształcenia w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie dostępna jest na kierunkach studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia oraz studiów jednolitych. Nauka na pierwszym stopniu trwa 3 lata, na drugim stopniu 2 lata, natomiast na studiach jednolitych 5 lat, 5,5 roku albo 6 lat.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Studia niestacjonarne, a mówiąc dokładniej- studia zaoczne, polegają na uczęszczaniu na uczelnie w określone weekendy. Zjazdy, bo tak nazywane są spotkania w siedzibie uczelni w celu realizowania zajęć, odbywają się zazwyczaj co dwa tygodnie.

 

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia