Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Kierunki studiów | Poziom studiów | Forma studiów |
---|---|---|
Informatyka |
I stopnia, II stopnia |
stacjonarne, niestacjonarne |
Studia informatyczne w Politechnice Gdańskiej nastawione są na pozyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu matematyczno- fizycznych oraz ogólnotechnicznych podstaw informatyki, a także zagadnień z zakresu systemów informatycznych, architektury współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemów operacyjnych, sieci komputerowych, baz danych i systemów wbudowanych, jak również sztucznej inteligencji, grafiki komputerowej oraz komunikacji człowiek- komputer. W toku kształcenia studenci uczestniczą w zajęciach, które poświęcone są między innymi: matematyce dyskretnej, programowaniu obiektowemu, układom cyfrowym, językom programowania, metodom numerycznym, przetwarzaniu rozproszonemu, inżynierii oprogramowania, zarządzaniu bezpieczeństwem sieci, czy zarządzaniu firmą informatyczną.
Zobacz także
Absolwenci studiów informatycznych w Politechnice Gdańskiej wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami oraz kompetencjami społecznymi. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: firmach wytwarzających oprogramowanie komputerowe, firmach wytwarzających systemy internetowe oraz aplikacje na urządzenia mobilne, firmach informatycznych zajmujących się budową, wdrażaniem lub pielęgnacją narzędzi i systemów informatycznych i teleinformatycznych.
W procesie rekrutacji na studia informatyczne w Politechnice Gdańskiej w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, informatyka, fizyka, język polski, język obcy.
Studia informatyczne w Politechnice Gdańskiej mogą być realizowane w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Nauka w formie stacjonarnej jest bezpłatna, natomiast koszt nauki w formie niestacjonarnej wynosi 3000 złotych za semestr na studiach pierwszego stopnia oraz 3800 złotych za semestr na studiach drugiego stopnia.
Zobacz także
Studia informatyczne w Politechnice Gdańskiej to szansa na pozyskanie złożonej wiedzy oraz licznych umiejętności. Ponadto, studia drugiego stopnia oferują studentom ścieżki specjalizacyjne, dzięki którym mogą sprawnie poruszać się po zagadnieniach związanych z algorytmami i technologiami internetowymi, aplikacjami rozproszonymi, systemami internetowymi, inżynierią systemów informacyjnych, technologiami geoinformatycznymi i mobilnymi, sieciami komputerowymi, inteligentnymi systemami interaktywnymi, a także uczeniem maszynowym.
Studia informatyczne w Politechnice Gdańskiej:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia informatyczne w Politechnice Gdańskiej realizowane są według podziału na stopnie. Studia pierwszego stopnia trwają 7 semestrów, natomiast studia drugiego stopnia trwają 3 semestry w trybie stacjonarnym oraz 4 semestry w trybie niestacjonarnym.
Studia informatyczne w Politechnice Gdańskiej prowadzone są zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. Stacjonarna forma kształcenia polega na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku, i uczestniczą w zajęciach, rozpoczynających się zwykle w godzinach porannych. Niestacjonarna forma kształcenia przybiera najczęściej wymiar studiów zaocznych, w ramach których zajęcia organizowane są w weekendy, zazwyczaj co dwa tygodnie.
Trwa ładowanie wyników, proszę czekać
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Gdańska