Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia podyplomowe | Forma studiów |
---|---|
Dyplomacja współczesna
studia podyplomowe |
zjazdy |
Lokalne struktury władzy - kształtowanie elit samorządowych
studia podyplomowe |
zjazdy |
Ochrona dziedzictwa kulturowego: muzea, edukacja, turystyka
studia podyplomowe |
zjazdy |
Studia polonistyczne - nauczyciel języka polskiego
studia podyplomowe |
zjazdy |
Oferta kierunków studiów humanistycznych w Uniwersytecie Gdańskim jest niezwykle bogata i różnorodna. Zestaw kierunków z obszaru humanistycznych studiów podyplomowych jest nieco mniejsza, ale i tak bardzo interesująca. W przestrzeni tej odnaleźć można propozycje poświęcone między innymi: ochronie dziedzictwa kulturowego, kształtowaniu elit samorządowych, współczesnej dyplomacji. Na dużą uwagę zasługuje kierunek unikatowy, którego oryginalność bierze się z miejsca, w którym jest prowadzony. Gedanistyka, bo o nim mowa, to kierunek, którego program w wszechstronny sposób ujmuje dzieje i kulturę Gdańska od średniowiecza po współczesność, uwzględniając jak najszerszy kontekst historii regionu.
Zobacz także
Absolwenci humanistycznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Gdańskim przygotowani są do realizowania rozmaitych działań zawodowych. Działania te mogą wykonywać między innymi w: instytucjach administracji rządowej i samorządowej, muzeach, ośrodkach kultury, branży turystycznej, mediach.
W procesie rekrutacji na humanistyczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Gdańskim w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia.
Za kształcenie w ramach studiów podyplomowych najczęściej pobierane są opłaty. Ile kosztuje nauka na humanistycznych studiach podyplomowych w Uniwersytecie Gdańskim? Oczywiście, wszystko zależy od konkretnego kierunku. Koszt nauki waha się od 3200 złotych do 5000 złotych.
Zobacz także
Humanistyczne studia podyplomowe w Uniwersytecie Gdańskim to zestaw kilku kierunków, które oferują zaznajomienie się z różnorodnymi dziedzinami. Słuchacze zdobywają wiedzę między innymi w zakresie: różnych aspektów ochrony dziedzictwa kulturowego i dziedzictwa morskiego, dziejów i kultury Gdańska, kreowania odpowiedzialnych projektów i inicjatyw politycznych i społecznych, czy też znaczenia i roli dyplomacji we współczesnych stosunkach międzynarodowych.
Studia podyplomowe – humanistyczne w Uniwersytecie Gdańskim:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Kształcenie w ramach humanistycznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Gdańskim realizowane jest przez dwa semestry, co oznacza że nauka trwa 1 rok.
Zajęcia w ramach humanistycznych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Gdańskim realizowane są w trybie niestacjonarnym, a mówiąc dokładniej w formie weekendowych zjazdów, odbywających się w soboty lub w soboty i niedziele, zazwyczaj co dwa albo trzy tygodnie.
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Gdański