Bezpieczeństwo i higiena pracy - studia podyplomowe w Trójmieście

Bezpieczeństwo i higiena pracy - studia podyplomowe w Trójmieście

Bezpieczeństwo i higiena pracy - studia podyplomowe w Trójmieście
Dodaj do ulubionych

Bezpieczeństwo i higiena pracy - studia podyplomowe w Trójmieście

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Bezpieczeństwo i higiena pracy to studia podyplomowe w Trójmieście, których podstawowym zadaniem jest poruszanie zagadnień związanych z przygotowywaniem stanowiska pracy zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

Kształcenie na tym kierunku wyróżnia się specjalnie skonstruowanym programem zajęć, który przygotowuje absolwentów do podjęcia pracy w ramach służby BHP. Uczestnicy studiów, którzy jednocześnie pracują w ramach zarządzania bezpieczeństwem, mają z kolei możliwość podniesienia swoich umiejętności i zdobycia awansu zawodowego.

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek bezpieczeństwo i higiena pracy - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej w Gdyni

Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej w Gdyni

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Bezpieczeństwo i higiena pracy to studia w Trójmieście, które przeznaczone są dla osób będących absolwentami uczelni wyższych dowolnego stopnia i ścieżki dydaktycznej. Program kształcenia doskonale spełnia oczekiwania kandydatów, którzy pragną zdobyć przygotowanie do pracy w ramach służby BHP.

O przyjęcie na te studia mogą także ubiegać się osoby pracujące w firmach z zakresu usług BHP, kadra wchodząca w skład zakładów szkoleniowych czy nauczyciele związani z tą branżą. Należy jednak pamiętać, że duży wpływ na przyjęcie na studia ma kolejność dokonanych zgłoszeń oraz komplet dostarczonych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY?

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy mają formę niestacjonarnych wykładów oraz ćwiczeń, które obejmuje wiele zajęć związanych z przyszłymi obowiązkami zawodowymi.

Uczestnicy kształcenia mają możliwość poszerzenia i uaktualnienia wiedzy oraz kompetencji w ramach praktycznych technik przekazywanych informacji. Kadrę wykładowców tworzą praktycy związani z BHP.

Siatka przedmiotów obejmuje przede wszystkim praktyczne aspekty, w ramach których wykładowcy skupiają się na przygotowaniu studentów do wymagającej specyfiki pracy. Spotkania ze słuchaczami mają formę aktywnych ćwiczeń z zastosowaniem studium przypadku. Uczestnicy włączają się w proces dydaktyczny, aby lepiej przyswajać wiedzę.

Przedmioty zostały podzielone na tematyczne bloki – ogólnych i kierunkowych nauk, które związane są z ergonomią, socjologią, psychologią i filozofią pracy w ramach BHP czy ryzyka zawodowego.

W trakcie pierwszego semestru kształcenia największy aspekt położony jest na poruszanie zagadnień prawnych w ochronie pracy oraz nadzorowaniu jej warunków. Drugi semestr z kolei przeznaczony jest na zajęcia tematyczne obejmujące zakres zadań stawianych BHP. Ta innowacyjna siatka zajęć została przygotowana przy pomocy absolwentów oraz praktyków zawodowych. W efekcie dostarcza uczestnikom wyłącznie niezbędnych umiejętności.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kończąc studia na tym kierunku, absolwenci wykazują się znajomością technik i przepisów prawa w ramach organizowania pracy oraz kształtowania jej warunków. Uwzględniają jednocześnie bieżące wymagania prawne na terenie krajów Unii Europejskiej.

Mają obszerną wiedzę w zakresie zastosowania metod wspomagających efektywne zarządzanie BHP, potrafiąc jednocześnie korzystać z nich w praktyce. Analizują ryzyko zawodowe, rozpoznają oraz redukują wpływ szkodliwych czynników chemicznych na zdrowie oraz życie pracowników.

Doskonale wiedzą również, jakie są techniki zmniejszenia negatywnych skutków w procesach produkcyjnych oraz technologicznych na środowisko naturalne. Absolwent ma też rozbudowany zakres informacji w ramach norm międzynarodowych BHP.

Wskazuje najważniejsze postanowienia Kodeksu Pracy, w rozporządzeniach oraz innych aktach prawa związanych z tematyką bezpieczeństwa i higieny pracy. Korzysta z zaawansowanej terminologii prawnej, która opisuje źródła zagrożeń zawodowych. Wie, jak zagrożenia chemiczne w środowisku pracy wpływają na zdrowie pracowników.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY?

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY

Absolwent studiów na tym kierunku dzięki rozbudowanemu programowi zajęć, jest przygotowany do podjęcia pracy w ramach zarządzania BHP, oceniania ryzyka zawodowego, analizowania wypadków przy pracy czy prowadzenia szkoleń BHP pracowników każdego szczebla. Bez problemu znajdzie zatrudnienie także jako specjalista do dokumentacji BHP w jednostkach organizacyjnych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy

  • pracownicy sektora zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy,
  • pracownicy odpowiedzialni za analizę czynników ryzyka zawodowego,
  • pracownicy do analizy wypadków przy pracy,
  • szkoleniowcy bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • inspektorzy bezpieczeństwa i higieny pracy.

Kształcenie prowadzone na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy obejmuje zagadnienia dydaktyczne, które spełniają aktualne wymagania prawne względem BHP.

Komentarze (0)