Studia architektoniczne Gdańsk

Studia architektoniczne Gdańsk

studia architektoniczne Gdańsk

Studia architektoniczne Gdańsk

Studia architektoniczne należą do jednych z najciekawszych ze względu na połączenie wielu elementów. Szeroka wiedza techniczna, wyobraźnia przestrzenna, wrażliwość estetyczna – to tylko kilka predyspozycji, które musi mieć w sobie kandydat, który po ukończeniu nauki będzie mógł przedstawiać się mianem architekta. W którym mieście można kształcić się w tym kierunku? W Gdańsku. Studia architektoniczne w stolicy województwa pomorskiego to sama przyjemność, gdyż jak inaczej określić możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności w mieście o ponad tysiącletniej historii, które stanowi jeden z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce? Studia architektoniczne w Gdańsku to wyjątkowa możliwość rozwijania umiejętności związanych z kształtowaniem przestrzeni zabudowanej zarówno w skali elementów małej architektury, obiektów użyteczności publicznej, jak i wieloprzestrzennych założeń urbanistycznych. To także, dzięki bogatemu programowi nauczania, możliwość kształcenia w zakresie projektowania szczególnego rodzaju przestrzeni, charakteryzujących się nagromadzeniem wartości dziedzictwa kulturowego i kultury współczesnej. Studia architektoniczne w Gdańsku nie należą do najłatwiejszych, a lista przedmiotów do zaliczenia jest długa. Znajdują się na niej, między innymi: Teoria projektowania i planowania urbanistycznego, Społeczno- kulturowe uwarunkowania gospodarki przestrzennej, Geodezja i kartografia, Planowanie infrastruktury technicznej, czy Rewitalizacja obszarów zurbanizowanych. Studia architektoniczne w Gdańsku prowadzone są na kilku uczelniach, które proponują ciekawy program nauczania, zatem każdy zainteresowany zdobywaniem kwalifikacji i rozwijaniem umiejętności znajdzie coś dla siebie.

 

Uczelnie i kierunki studiów architektonicznych w Gdańsku

 


AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W GDAŃSKU STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wydział Architektury i Wzornictwa:

  • Architektura wnętrz: studia I i II- stopnia;
  • Architektura przestrzeni kulturowych: studia I i II- stopnia.

dowiedz się więcej 

 


POLITECHNIKA GDAŃSKA STUDIA ARCHITEKTONICZNE

Wydział Architektury:

  • Architektura: studia I i II- stopnia;
  • Gospodarka przestrzenna: studia I i II- stopnia.

dowiedz się więcej 

 


GDAŃSKA SZKOŁA WYŻSZA STUDIA ARCHITEKTONICZNE

  • Gospodarka przestrzenna: studia I- stopnia. Specjalności: Urbanistyka, Gospodarka nieruchomościami;
  • Architektura krajobrazu: studia I- stopnia. Specjalność: Inżynieria krajobrazu.

 

Rekrutacja na studia architektoniczne w Gdańsku

Przedmiotem, który brany jest pod uwagę w procesie rekrutacji na studia architektoniczne jest matematyka, zatem należy przyłożyć się do niej i zdawać ją na maturze na poziomie rozszerzonym. Ale to nie koniec, gdyż rekrutacja na kierunki architektoniczne wygląda inaczej niż na inne kierunki studiów. Przepustką do studiów jest wielozadaniowy egzamin praktyczny, sprawdzający predyspozycje kandydata; obejmuje on rysunek odręczny i rozmowę kwalifikacyjną.

 

Praca po studiach architektonicznych w Gdańsku

Absolwenci studiów architektonicznych w Gdańsku posiadają duży bagaż wszechstronnej wiedzy. Zgłębili historię i teorie architektury i urbanistyki, sztuk pięknych, budownictwa i technologii budowlanych, konstrukcji, fizyki budowli, czy też projektowania architektonicznego i urbanistycznego. Ponadto, znają przepisy techniczno- budowlane, a także metody organizacji i przebiegu procesu inwestycyjnego. Przygotowani są do podjęcia działalności w zakresie projektowania architektonicznego i urbanistycznego, choć aby wykonywać samodzielne funkcje w budownictwie należy zdobyć specjalne uprawnienia zawodowe. A gdzie mogą znaleźć pracę? W pracowniach projektowych, architektonicznych i urbanistycznych, jednostkach administracji samorządowej i państwowej, instytucjach badawczych, ośrodkach badawczo- rozwojowych, firmach zajmujących się planowaniem przestrzennym i lokalizacją nowych inwestycji, agencjach i biurach nieruchomości, jednostkach zajmujących się doradztwem, agencjach designerskich. Mogą zająć się projektowaniem wnętrz, mebli, projektowaniem obszarów zielonych, tworzeniem scenografii w teatrze i filmie, bądź prowadzeniem własnej działalności gospodarczej albo podjęciem pracy badawczej. Absolwenci studiów architektonicznych w Gdańsku posiadają umiejętności, dzięki którym mogą zmieniać przestrzeń i ich nawet najmniejsze części.  

 

Jan Jarmuż TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)