Kierunki inżynierskie cieszą się ogromną popularnością, ponieważ oferują szerokie spektrum atrakcyjnych możliwości zawodowych nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Inżynieria mechaniczna i materiałowa to jedna z propozycji, adresowanych do osób zainteresowanych dziedzinami matematycznymi, fizycznymi, chemicznymi oraz informatycznymi.
Interdyscyplinarny program kształcenia pozwoli ci na opanowanie zagadnień związanych z projektowaniem, budową, wytwarzaniem i eksploatacją maszyn, prac wspomagających projektowanie urządzeń, a także zrozumienie podstaw materiałoznawstwa i zastosowania poszczególnych rodzajów materiałów w zależności od specyfiki projektu.
Idealni kandydaci na te studia uwielbiają przedmioty ścisłe, doskonale radzą sobie z rozwiązywaniem złożonych problemów logicznych oraz marzą o pracy w przedsiębiorstwach maszynowych i mechatronicznych. Jeśli opis ten pasuje do ciebie, bez wahania aplikuj!
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku inżynieria mechaniczna i materiałowa możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
Inżynierię mechaniczną i materiałową możesz realizować na studiach inżynierskich pierwszego stopnia. Oznacza to, że na zdobycie upragnionego dyplomu poświęcisz trzy i pół roku, o ile zaliczysz każdy z siedmiu semestrów w terminie.
Nauka w ramach trybu stacjonarnego pozwoli ci na systematyczne pogłębianie kwalifikacji. Będziesz kształcił się od poniedziałku do piątku, zgodnie z planem zajęć, który znajdziesz na stronie internetowej uczelni.
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci inżynierii mechanicznej i materiałowej mogą liczyć na zdobycie wiedzy i umiejętności związanych z realizacją procesów wytwarzania, montażu i eksploatacji maszyn oraz prac wspomagających ich projektowanie.
Podstawą dla zrozumienia zaawansowanych zagadnień inżynierskich stanie się opanowanie matematyki, fizyki, chemii, termodynamiki płynów oraz specyfiki wytrzymałości materiałów konstrukcyjnych. Dzięki opanowaniu podstaw najważniejszych przedmiotów ścisłych będziesz w stanie dokładnie zrozumieć specyfikę zadań praktycznych.
Przyszli absolwenci nauczą się wykorzystywania narzędzi informatycznych do analizowania i przetwarzania danych inżynierskich, posiądą umiejętności związane z projektowaniem materiałowym oraz współpracą z konstruktorami i specjalistami branży pokrewnych.