Filologia szwedzka - Warszawa

Filologia szwedzka - Warszawa

Filologia szwedzka - Warszawa

Studia w Warszawie

filologia szwedzka

Odkryj kierunek filologia szwedzka w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Filologia szwedzka studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku filologia szwedzka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem tytułu licencjata.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

 

Filologia szwedzka to kierunek zadedykowany tym studentom, którzy chcieliby w szczególności zadbać o rozwój kompetencji lingwistycznych. Uczelnie w Warszawie przygotowały starannie opracowane programy kształcenia, dzięki którym można nauczyć się biegłego posługiwania językiem szwedzkim!

Co jeszcze czeka studentów oprócz zajęć poświęconych gramatyce czy słownictwu? Oczywiście blok zajęć zaznajamiających z literaturą, historią czy sztuką Szwecji i krajów skandynawskich. Po zakończeniu nauki absolwenci mogą realizować się zawodowo jako nauczyciele, tłumacze, wydawcy, pracownicy instytucji dyplomatycznych. Czekać na nich będzie również zatrudnienie między innymi w sektorze związanym z turystyką.

czytaj dalej wszystko o Filologia szwedzka - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek filologia szwedzka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

Jednostka prowadząca

Filologia szwedzka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jak wygląda rekrutacja na kierunek filologia szwedzka w Warszawie?

Maturzyści, którzy chcieliby rozpocząć kształcenie na kierunku takim jak filologia szwedzka, powinni zadbać o odpowiednie przygotowanie do rekrutacji. Warto postawić na naukę języków obcych oraz zadbać o przygotowanie z innych dziedzin humanistycznych. Maturzyści mogą również sprawdzić, jakie przedmioty najlepiej zdawać na poziomie rozszerzonym – może to ułatwić znalezienie się na listach osób przyjętych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia szwedzka w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA SZWEDZKA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA SZWEDZKA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

FILOLOGIA SZWEDZKA WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia szwedzka w Warszawie

Jak wyglądają studia na kierunku filologia szwedzka w Warszawie?

Filologia szwedzka to jedna z ciekawszych propozycji kształcenia, która pojawiła się wśród kierunków filologicznych. Uczelnie w Warszawie dostrzegają potencjał płynący z doskonałego opanowania języka szwedzkiego. Dlatego też kierunek taki jak filologia szwedzka znalazł się wśród propozycji kształcenia stołecznych ośrodków akademickich.

Studenci otrzymają przede wszystkim praktyczne wykształcenie, które umożliwi płynną i poprawną komunikację w języku szwedzkim. Kwalifikacje te będą jednak osadzone na stabilnych podstawach teoretycznych. Na wykładach i ćwiczeniach studenci poznają literaturę, kulturę czy historię Szwecji.

Na studentów filologii szwedzkiej czekać będą różnorodne zajęcia prowadzone przez doskonale przygotowanych lingwistów czy native speakerów. Warto podkreślić również, że studia w Warszawie skierowane są także do osób, które wcześniej nie miały kontaktu z językiem szwedzkim.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku filologia szwedzka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • studia I stopnia (licencjackie).

2. Tryb:

 • studia stacjonarne;
 • studia niestacjonarne.

Studia na kierunku filologia szwedzka można rozpocząć w ramach kształcenia I stopnia. Jest to czas zdobywania podstawowej wiedzy oraz kwalifikacji. Studenci przygotowują się również do obrony pracy dyplomowej, która wiąże się z otrzymaniem tytułu licencjata. Swoje kształcenie wyższe można kontynuować na studiach II stopnia, ale z pokrewnej dziedziny.

Uczelnie w Warszawie przygotowały propozycję nauki na kierunku filologia szwedzka trybie stacjonarnym lub zaocznym. Studia niestacjonarne najczęściej odbywają się podczas weekendowych zjazdów, kiedy to studenci uczestniczą w wykładach i ćwiczeniach praktycznych. Należy pamiętać jednak, że kształcenie w trybie zaocznym wiąże się z uiszczaniem opłat za czesne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia w Warszawie na kierunku filologia szwedzka przygotowane są przede wszystkim dla osób, które chciałyby otrzymać praktyczne wykształcenie. Dotyczy to także tych studentów zaczynających dopiero swoją przygodę z tym językiem.

W siatce programowej znalazło się wiele ćwiczeń praktycznych, które kładą nacisk na rozwój umiejętności komunikacyjnych. Studenci uczą się gramatyki, słownictwa, poznają różnorodne zagadnienia językoznawcze czy stylistyczne. Na zajęciach pojawiają się ćwiczenia związane z czytaniem ze zrozumieniem, pisaniem, słuchaniem oraz wypowiadaniem się w języku szwedzkim.

Ważną kwestię stanowi również zaplecze teoretyczne. Studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia mają okazję, by poznać literaturę, sztukę i kulturę Szwecji. W programie kształcenia znalazły się również zajęcia kształtujące kompetencje z zakresu komunikacji interpersonalnej i współpracy zespołowej, umiejętności uczenia się i własnego rozwoju, kreatywności, kierowania zespołem i zarządzania zasobami ludzkimi.

Ile trwają studia na kierunku filologia szwedzka w Warszawie?

Studia na kierunku filologia szwedzka trwają 3 lata.

Jaka praca po studiach na kierunku filologia szwedzka w Warszawie?

Dziś studia filologiczne mogą być początkiem drogi wielu różnorodnych dróg zawodowego rozwoju. Obecnie też coraz częściej poszukiwani są pracownicy, którzy władają mniej popularnymi językami. Jednym z nich jest chociażby język szwedzki! Po zakończeniu kształcenia na studiach filologicznych w Warszawie można różnorodnie rozwijać karierę zawodową.

Możliwe miejsca pracy po studiach na kierunku filologia szwedzka:

 • biura tłumaczeń;
 • przedsiębiorstwa o międzynarodowym zasięgu;
 • jednostki administracyjne;
 • instytucje kulturalne;
 • sektor turystyczny itd.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Filologia szwedzka w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

FILOLOGIA SZWEDZKA - ważne informacje

filologia szwedzka studia

studia filologiczne w Warszawie

studia filologiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki filologiczne w Warszawie

fennistyka
germanistyka
hungarystyka
Rozwiń

Popularne kierunki filologiczne niestacjonarne w Warszawie

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FILOLOGIA SZWEDZKA

Komentarze (0)