Filologia germańska - Warszawa

Filologia germańska - Warszawa

Filologia germańska - Warszawa

Studia w Warszawie

filologia germańska

Odkryj filologię germańską w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Filologia germańska studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Filogia germańska w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej. 

Intensywna nauka języka, dogłębne poznanie historii, literatury czy sztuki – to między innymi czeka na studentów filologii germańskiej w Warszawie! Uczelnie przygotowały starannie opracowane programy kształcenia, dzięki którym zadbać można o rozwój kompetencji językowych. Zajęcia poświęcone gramatyce, stylistyce czy słownictwu sprawią, że każdy student płynnie i precyzyjnie posługiwać się będzie językiem niemieckim.

Absolwenci filologii germańskiej znajdą pracę między innymi w sektorze edukacji, wydawnictwach czy biurach tłumaczeń. Część osób z kolei może liczyć na rozwój osoby w firmach o międzynarodowym zasięgu, które wymagają biegłego posługiwania się wybranym językiem obcym.

 

czytaj dalej wszystko o Filologia germańska - Warszawa

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia germańska w Warszawie?

Język niemiecki, język polski, inny dowolnie wybrany język obcy nowożytni, język łaciński z elementami kultury łacińskiej, WOS, historia, historia sztuki, czy nawet filozofia – wszystkie te przedmioty mogą być uwzględniane w rekrutacji na studia na kierunku filologia germańska.

Masz zatem realne szanse, by z tej rozbudowanej grupy wybrać te, w których czujesz się najlepiej. Pamiętaj jedynie o zdawaniu części przedmiotów na poziomie rozszerzonym. Twoje szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych znacznie wtedy wzrosną.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Filologia germańska w Warszawie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA GERMAŃSKA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

FILOLOGIA GERMAŃSKA WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA GERMAŃSKA?

Dziś każdy kojarzy nazwiska takie jak Goethe, Nietzsche, Bach, Wagner oraz Mann. To potężni autorzy ze świata kultury i sztuki, którzy wpłynęli na ukształtowanie współczesnego rozumienia tradycji europejskiej. Język niemiecki z kolei jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych na świecie – jego perfekcyjne opanowanie pozwoli ci na wiele różnorodnych aktywności zawodowych, które zbliżą cię także do szczegółowego zapoznania się z kulturą i sztuką niemiecką.

Filologia germańska to nauka, która zajmuje się badaniem, opisywaniem i analizowaniem języka niemieckiego oraz literatury i sztuki niemieckojęzycznej. Studia na kierunku filologia germańska cieszą się zatem dużą popularnością wśród osób o otwartych, humanistycznych umysłach, które z łatwością uczą się nowych języków. Jeżeli chciałbyś zatem poznawać literaturę i sztukę tego kręgu kulturowego w oryginale i pasjonuje cię historia Niemiec, to studia na kierunku germanistyka będą dla ciebie stworzone.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia germańska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia germańska w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
 Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak filologia germańska znalazły się w ofercie uczelnie, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że kształcić cię będą najlepsi językoznawcy i literaturoznawcy, pod okiem których zdobywać będziesz szeroką wiedzę o języku, sztuce i literaturze Niemiec.

Program kształcenia na kierunkach studiów takich jak filologia germańska ma co najmniej dwa ogniwa centralne. Pierwsze z nich dotyczy zagadnień językoznawczych – musisz mieć świadomość, że studiach czeka cię przede wszystkim intensywna nauka języka Niemieckiego. Poznawać będziesz:

 • jego odmianę ogólną
 • dialekty
 • gramatykę historyczną

 

Z drugiej strony ogromne znaczenie będzie mieć twoja edukacja literaturoznawcza. Podczas wszystkich semestrów nauki poznawać będziesz historię literatury Niemiec oraz jej metodologie. Dzięki takiemu dualnemu kształceniu będziesz świetnym lingwistą o dużymzapleczu wiedzy kulturowej i teoretycznej.

Ile trwają studia na kierunku filologia germańska w Warszawie?

Studia na kierunku Filologia germańska w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku filogia germańska w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia germańska w Warszawie

 • Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA GERMAŃSKA?

Nie każdy ma świadomość, że studia na kierunku filologia germańska oferują dla swoich absolwentów wiele różnorodnych możliwości zawodowego rozwoju To profil kształcenia o ogromnym potencjale, ponieważ dziś kompetencje językowe oceniane są przez pracodawców bardzo wysoko. Możesz znaleźć zatrudnienie w międzynarodowych firmach, które swoje siedziby mają nie tylko za naszą zachodnią granicą, lecz na całym świecie.

Germaniści znajdą także pracę w:

 • wydawnictwach
 • agencjach prasowych
 • agencjach reklamowych
 • biurach tłumaczeń

 

Stabilną ścieżkę rozwoju oferować może także praca w sektorze edukacyjnym. Czekać będą na ciebie nie tylko państwowe placówki szkolne, lecz także prywatne szkoły językowe. Uczelnie w Warszawie gwarantują swoim absolwentom wykształcenie, dzięki któremu znajdą pracę w wielu sektorach zawodowych.

Kierunki filologiczne w Warszawie

fennistyka
germanistyka
hungarystyka
Rozwiń

Popularne kierunki filologiczne niestacjonarne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FILOLOGIA GERMAŃSKA

Komentarze (0)