Iberystyka - Warszawa

Iberystyka - Warszawa

Iberystyka - Warszawa

Studia w Warszawie

iberystyka

Odkryj iberystykę w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Iberystyka studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Iberystyka w Warszawie to studia licencjackiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Iberystyka to studia stworzone z myślą o osobach, które szczególnie interesują się kulturą oraz językiem Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Łacińskiej. Przyniesie więc wiele satysfakcji poliglotom. Poznają oni bowiem tajniki gramatyki i stylistyki języka kierunkowego – hiszpańskiego czy też portugalskiego. Uczestniczyć będą w szeregu zajęć praktycznych rozwijających kompetencje lingwistyczne.

W siatce programowej iberystyki nie może zabraknąć także przedmiotów poświęconych literaturze, historii czy kulturze. Absolwenci po zakończeniu nauki mogą rozwijać się zawodowo w sektorze turystycznym, biurach tłumaczeń, wydawnictwach czy w roli nauczycieli. Wszystko zależeć będzie od umiejętności zdobytych w trakcie kształcenia wyższego!

 

czytaj dalej wszystko o Iberystyka - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek iberystyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Iberystyka stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku iberystyka

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek iberystyka w Warszawie?

Marzysz o rozpoczęciu studiów iberystycznych? Zatem już dziś powinieneś rozpocząć wzmożone przygotowania do procedury rekrutacyjnej.

Wśród przedmiotów, które otworzą ci drzwi do znalezienia się na listach osób przyjętych odnajdziesz: język obcy nowożytny, język polski, historię, WOS, filozofię, czy nawet język antyczny z elementami kultury łacińskiej oraz historię sztuki. Wybierz te przedmioty, w których czujesz się najlepiej i zdawaj je na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Iberystyka w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

IBERYSTYKA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

IBERYSTYKA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

IBERYSTYKA WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku iberystyka w Warszawie

Studia I stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU IBERYSTYKA?

Iberystyka – w przeciwieństwie do filologii hiszpańskiej – jest jedną z dyscyplin, która sięga znacznie głębiej, ponieważ zajmuje się badaniem nie tylko języka i literatury. Obejmuje ona cały Półwysep Iberyjski oraz kraje wchodzące w skład Ameryki Łacińskiej, Południowej, czy Afryki. Bada kulturę, sztukę, historię, przemiany społeczne oraz aktualne tendencje polityczne. Osoby, które zajmują się iberystyką są bacznymi obserwatorami różnych form życia społecznego.

Studia na kierunku iberystyka przeznaczone są zatem dla osób, które pałają szczególnym uczuciem to tego kręgu kulturowego. Jeśli kochasz płomienność języka hiszpańskiego, uwielbiasz muzykę latynoamerykańską, tango i zaczytujesz się autorami takimi jak chociażby noblista Gabriel Garzia Marquez, to kierunki studiów takie jak iberystyka czekają właśnie na ciebie. Pamiętaj, że jednak takie kulturowe fascynacje to jeszcze zbyt mało – musisz wykazywać także znaczne kompetencje lingwistyczne.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku iberystyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku iberystyka w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. 
.Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia iberystyczne znalazły się w ofercie uczelni, które znajdziesz w dziale poniżej. To nie lada gratka dla studentów, którzy swoją naukę wyższą chcieliby rozpocząć właśnie w stolicy. Każdego roku przybywa tutaj mnóstwo absolwentów szkół średnich, którzy wierzą, że Warszawa stanowi jeden z najbardziej prestiżowych obszarów akademickich. Jest w tym dużo racji, ponieważ warszawskie uczelnie spełniają najwyższe standardy dydaktyczne, które znajdą odzwierciedlenie w twoim wykształceniu.

Studia iberystyczne mają interdyscyplinarny charakter, dzięki któremu zapoznasz się z wieloma różnorodnymi aspektami tej dziedziny. Uczyć się będziesz o historii krajów iberyjskich, o ich kulturze, sztuce, przemianach kulturowych. Wśród przedmiotów, które są wpisane w siatką programową, odnajdziesz chociażby:

 • wstęp do językoznawstwa
 • historię Ameryki Łacińskiej
 • redakcję tekstów naukowych

 

Będziesz także mógł wybrać, czy swoją wiedzę rozwijać chcesz na hispanistyce czy portugalistyce.

Ile trwają studia na kierunku Iberystyka w Warszawie?

Studia na kierunku Iberystyka w Warszawie trwają 3 lata (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU IBERYSTYKA?

Kierunki studiów takie jak iberystyka mogą dać dużo satysfakcji osobom, które w przyszłości chciałby wiązać z językiem hiszpańskim lub portugalskim plany zawodowe. Dziś kompetencje lingwistyczne stanowią jedną z cech, która jest najbardziej pożądana przez pracodawców. To właśnie dzięki nim będziesz mógł rozpocząć dynamiczną karierę korporacyjną w przedsiębiorstwach o międzynarodowym zasięgu. W praktyce oznacza to, że praca czeka na ciebie w Polsce, lecz także poza granicami kraju.

Studia iberystyczne wyposażą cię także w unikatowe umiejętności, dzięki których będziesz mógł rozwijać się w:

 • biurach tłumaczeń na stanowisku chociażby tłumacza przysięgłego
 • tworzeniu przekładów literackich

 

Czeka na ciebie także praca w sektorze związanym z edukacją – choć ta praca również wymaga powołania do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu nauczyciela. Jedno jest pewne – iberystyka skutecznie pozbawi twoje aktywności zawodowe nudy.

 

Gdzie studiować na kierunku człowiek w iberystyka w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek człowiek w iberystyka w Warszawie

 • Uniwersytet Warszawski w Warszawie
 • Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Iberystyka w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

IBERYSTYKA - ważne informacje

iberystyka studia

studia filologiczne w Warszawie

studia filologiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki filologiczne w Warszawie

fennistyka
germanistyka
hungarystyka
Rozwiń

Popularne kierunki filologiczne niestacjonarne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK IBERYSTYKA

Komentarze (0)