Filologia niemiecka - Warszawa

Filologia niemiecka - Warszawa

Filologia niemiecka - Warszawa

Studia w Warszawie

filologia niemiecka

Odkryj kierunek filologia niemiecka w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Filologia niemiecka studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku filologia niemiecka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

 

Filologia niemiecka to studia w Warszawie dla osób, które chciałyby otrzymać wszechstronne wykształcenie zbieżne z lingwistycznymi i kulturowymi pasjami! Kierunek taki jak ten pozwoli przede wszystkim na intensywną naukę języka niemieckiego. W programie kształcenia nie może zabraknąć więc zajęć poświęconych gramatyce, stylistyce czy innym językoznawczym niuansom.

Kolejny blok stanowią przedmioty poświęcone literaturze, sztuce czy historii Niemiec! Wszechstronna wiedza uczyni z absolwentów tego kierunku erudytów i filologów na najwyższym poziomie. Po zakończeniu kształcenia mogą oni ubiegać się o zatrudnienie w placówkach edukacyjnych, biurach tłumaczeń, instytucjach dyplomatycznych czy w wydawnictwach.

czytaj dalej wszystko o Filologia niemiecka - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek filologia niemiecka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

Jednostka prowadząca

Filologia niemiecka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jak wygląda rekrutacja na kierunek filologia niemiecka w Warszawie?

Filologia niemiecka to jeden z tych kierunków, który wymaga dobrego przygotowania do egzaminów maturalnych. Warto sprawdzić odpowiednio wcześnie, na naukę jakich przedmiotów trzeba poświęcić najwięcej czasu. Maturzyści powinni zorientować się także, jakie przedmioty zdawać na poziomie rozszerzonym, by zapewnić sobie większe szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia niemiecka w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA NIEMIECKA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

FILOLOGIA NIEMIECKA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA NIEMIECKA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

FILOLOGIA NIEMIECKA WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia niemiecka w Warszawie

Jak wyglądają studia na kierunku filologia niemiecka w Warszawie?

Dziś coraz większe znaczenie odgrywają kompetencje językowe. Dostrzegają to również uczelnie w Warszawie i przygotowują bogatą ofertę studiów filologicznych. Jednym z kierunków, z którym można związać swoją intelektualną przyszłość, jest filologia niemiecka.

Studenci filologii niemieckiej otrzymają wszechstronne wykształcenie. Czekać na nich będą zajęcia poświęcone praktycznej nauce języka, ale nie tylko. W siatce programowej odnaleźć można także wykłady i ćwiczenia poświęcone językoznawstwu, literaturze czy kulturze i historii tego kręgu kulturowego.

Filologia niemiecka to również jeden z tych kierunków, w ramach którego dostępne są różnorodne specjalności. Pozwalają one na wykształcenie wąskich kompetencji zawodowych. Zajęcia w ramach studiów prowadzone są przez lingwistów i native speakerów.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku filologia niemiecka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • studia I stopnia (licencjackie);
 • studia II stopnia (magisterskie).

2. Tryb:

 • studia stacjonarne;
 • studia niestacjonarne.

Na studentów, którzy wybierają filologię niemiecką, czekać będzie kształcenie dwustopniowe. Najczęściej swoją przygodę akademicką rozpoczyna się od nauki na I stopniu. To czas intensywnego poszerzania wiedzy oraz nauki języka. Studenci przygotowują się również do obrony pracy dyplomowej. Osoby, które otrzymały tytuł licencjata, mogą rozpocząć dwuletnie studia II stopnia.

Studia w Warszawie na kierunku filologia niemiecka wiążą się również z możliwością kształcenia w dwóch trybach – stacjonarnym lub niestacjonarnym. W przypadku tego pierwszego trybu studenci uczestniczą regularnie w zajęciach, które odbywają się najczęściej od poniedziałku do piątku. Studia niestacjonarne odbywają się podczas weekendowych zjazdów. Studenci uczestniczą wtedy w wykładach i ćwiczeniach praktycznych. Nie należy zapominać, że kształcenie w trybie zaocznym wiąże się z uiszczaniem opłat za czesne – nawet w przypadku uczelni publicznej

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci, którzy wybiorą kierunek taki jak filologia niemiecka w Warszawie, otrzymają konkretne wykształcenie. Największe znaczenie będzie mieć rozwój kompetencji językowych, musi on być jednak osadzony na stabilnych podstawach teoretycznych. W programie kształcenia znalazły się więc przedmioty, które rozwijają wiedzę z zakresu języka, literatury, gramatyki opisowej, historycznej czy stylistyki.

Każdy student filologii niemieckiej zostanie wyposażony jednak w pakiet najważniejszych kwalifikacji. Do tych umiejętności można zaliczyć przede wszystkim płynne i poprawne posługiwanie się językiem niemieckim. Umiejętności studentów uzależnione będą także od wybranej specjalności.

Ile trwają studia na kierunku filologia niemiecka w Warszawie?

Studia na kierunku filologia niemiecka trwają 3 lata w przypadku kształcenia I stopnia. Studia magisterskie trwają z kolei 2 lata.

Jaka praca po studiach na kierunku filologia niemiecka w Warszawie?

Dziś znaczna część pracodawców szczególną uwagę przywiązuje do kompetencji językowych swoich potencjalnych pracowników. Oznacza to, że kierunki takie jak filologia niemiecka, mogą otwierać wiele różnorodnych dróg zawodowego rozwoju. Swoją karierę można związać z zawodami charakterystycznymi dla filologii, ale nie koniecznie! Na absolwentów filologii niemieckiej czekać będą różnorodne przedsiębiorstwa działające na arenie międzynarodowej. Warto pamiętać, że ścieżka rozwoju zależeć będzie także od wybranej specjalizacji.

Możliwe miejsca zatrudnienia:

 • sektor edukacji;
 • niepubliczne szkoły językowe;
 • biura tłumaczeń;
 • wydawnictwa;
 • przedsiębiorstwa międzynarodowe;
 • jednostki administracji lokalnej i instytucje Unii Europejskiej;
 • sektor turystyczny itd.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Filologia niemiecka w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

FILOLOGIA NIEMIECKA - ważne informacje

filologia niemiecka studia

filologia niemiecka studia online

studia filologiczne w Warszawie

studia filologiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki filologiczne w Warszawie

fennistyka
germanistyka
hungarystyka
Rozwiń

Popularne kierunki filologiczne niestacjonarne w Warszawie

Komentarze (0)