Filologia polska - Warszawa

Filologia polska - Warszawa

Filologia polska - Warszawa

Studia w Warszawie

filologia polska

Odkryj filologię polska w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Filologia polska studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Filologia polska w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Studia na kierunku filologia polska zostały stworzone z myślą o miłośnikach literatury i języka rodzimego. Uczelnie w Warszawie przygotowały programy kształcenia, dzięki którym można poznać wszelkie niuanse lingwistyczne. Obowiązkowym punktem programu są więc zajęcia poświęcone gramatyce czy stylistyce. W bloku zajęć literaturoznawczym znajdą się z kolei przedmioty związane z poetyką czy poszczególnym poznawaniem epok literackich.

Studenci rozwijają także kompetencje praktyczne. Zajęcia poświęcone komunikacji, twórczemu pisaniu, analizie i interpretacji dzieł literackich - to one pozwolą zadbać o warsztat! Absolwenci filologii polskiej mogą pracować jako nauczyciele, redaktorzy, edytorzy, korektorzy czy copywrietrzy!

 

czytaj dalej wszystko o Filologia polska - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek filologia polska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Filologia polska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek filologia polska w Warszawie?

Jeśli chcesz rozpocząć studia na kierunku filologia polska to podczas procesu rekrutacji musisz zaprezentować wiedzę i umiejętności właśnie z tego obszaru. Przygotuj się zatem bardzo dobrze do matury z języka polskiego. Oprócz tego uwzględnij także inne przedmioty humanistyczne, wśród których znajdą się przykładowo: WOS, historia, historia sztuki, filozofia, czy inny dowolnie wybrany język obcy nowożytny.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia polska w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA POLSKA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

FILOLOGIA POLSKA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

FILOLOGIA POLSKA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

FILOLOGIA POLSKA WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku filologia polska w Warszawie

Jak wyglądają studia na kierunku filologia polska w Warszawie?

Jan Kochanowski, Mikołaj Rej, Adam Mickiewicz, czy Henryk Sienkiewicz – czy znajdzie się choć jedna osoba, która nie będzie potrafiła rozpoznać tych nazwisk? To oczywiście literaci, którzy odcisnęli się wyraźnie na kartach polskiej historii. Filologia polska zajmuje się między innymi badaniem ich twórczości. Oprócz tego zgłębia tajniki języka polskiego, jego historii i stylistyki. To profil, który może stanowić fascynującą przygodę dla wszystkich miłośników literatury i języka.

Studia na kierunku filologia polska zadedykowane są zatem dla osób, które kochają kulturę ojczystą. Jeśli i ty jesteś nią zafascynowany, możesz mieć pewność, że studia filologiczne będą dla ciebie prawdziwą przygodą intelektualną. Wybierz je wtedy, jeśli uwielbiasz czytać książki, kochasz analizować zachowania ulubionych postaci literackich oraz doceniasz piękno języka ojczystego. To studia zadedykowane przede wszystkim dla pasjonatów nauk humanistycznych, którzy mogą poszczycić się prawdziwie otwartym umysłem.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku filologia polska możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia polska w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.  
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak filologia polska znajdują się w ofercie niemal wszystkich miast akademickich. To bowiem dzięki abiturientom tego profilu kształcenia możemy nieustannie podtrzymywać szacunek dla literatury i języka polskiego. Uczelnie w Warszawie również przygotowały ciekawą ofertę dydaktyczną właśnie w tym zakresie. Czekają na ciebie bowiem propozycje uczelni, które znajdziesz w dziale poniżej. Przeanalizuj je, wybrać tę, która odzwierciedli twoje oczekiwania.

Jako student filologii polskiej uczestniczyć będziesz w wielu wykładach i ćwiczeniach konwersatoryjnych, dzięki którym zgłębisz niemal wszystkie tajniki języka ojczystego oraz literatury polskiej. Wśród przedmiotów, które znalazły się w podstawie programowej są:

 • poetyka i retoryka
 • stylistyka
 • gramatyka historyczna
 • gramatyka synchroniczna języka polskiego

 

Dodatkowo zapoznasz się szczegółowo z literaturą aż od okresu staropolskiego po sztukę XX i XXI wieku.

Ile trwają studia na kierunku filologia polska w Warszawie?

Studia na kierunku Filologia polska w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA POLSKA?

Uczelnie w Warszawie starają się przygotowywać taką propozycję kształcenia, która umożliwi studentom rozpoczęcie odpowiednich aktywności zawodowych. Dlatego też tak ważny jest wybór specjalizacji w przypadku studiów filologicznych. To ona w dużej mierze warunkuje, jak wyglądać będzie twoja kariera zawodowa w przyszłości. Będziesz mógł kształcić się przykładowo na specjalizacji:

 • nauczycielskiej
 • edytorskiej
 • medialnej
 • glottodydaktycznej

 

Każda z tych specjalizacji wyposaży cię w unikalne kompetencje zawodowe. Będziesz mógł rozpocząć karierę dydaktyczną w sektorze edukacyjnym. Czeka na ciebie także praca w szeroko rozumianym sektorze wydawniczym i prasowym. Możesz pracować na stanowisku edytora, korektora, czy redaktora. Ostatnio dużą popularnością cieszy się copywriting. To idealne rozwiązanie dla osób, które dysponują lekkim piórem i znają świetnie zasady pisowni w języku polskim. Zajmiesz się wtedy bowiem tworzeniem tekstów kreatywnych.

Gdzie studiować na kierunku filologia polska w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek filologia polska w Warszawie

 • Uniwersytet Warszawski
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Filologia polska w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

FILOLOGIA POLSKA - ważne informacje

filologia polska studia

filologia polska studia online

studia filologiczne w Warszawie

studia filologiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki filologiczne w Warszawie

fennistyka
germanistyka
hungarystyka
Rozwiń

Popularne kierunki filologiczne niestacjonarne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)