Germanistyka - Warszawa

Germanistyka - Warszawa

Germanistyka - Warszawa

Studia w Warszawie

germanistyka

Odkryj germanistykę w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Germanistyka studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Germanistyka w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Swoją zawodową przyszłość chciałbyś z biegłym posługiwaniem się językami obcymi? Wybierz jeden z popularniejszych kierunków studiów filologicznych, czyli germanistykę! Uczelnie w Warszawie przygotowały starannie opracowane programy kształcenia. Znajdą się wśród nich zajęcia poświęcone literaturze, historii czy kulturze Niemiec. Nie może też zabraknąć zajęć bloku językoznawczego!

Praktyczna nauka języka, poznawanie tajników gramatyki, poszerzanie słownictwa – wszystko to sprawi, że absolwenci staną się biegłymi germanistami! A jaka kariera czeka ich po zakończeniu nauki? Mogą realizować się między innymi jako nauczyciele, biegli tłumacze, pracownicy wydawnictw czy różnorodnych firm działających na arenie międzynarodowej.

czytaj dalej wszystko o Germanistyka - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek germanistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Germanistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek germanistyka w Warszawie?

Język niemiecki, język polski, inny dowolnie wybrany język obcy nowożytni, język łaciński z elementami kultury łacińskiej, WOS, historia, historia sztuki, czy nawet filozofia – wszystkie te przedmioty mogą być uwzględniane w rekrutacji na studia na kierunku germanistyka.

Masz zatem realne szanse, by z tej rozbudowanej grupy wybrać te, w których czujesz się najlepiej. Pamiętaj jedynie o zdawaniu części przedmiotów na poziomie rozszerzonym. Twoje szanse na znalezienie się na listach osób przyjętych znacznie wtedy wzrosną.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Germanistyka w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

GERMANISTYKA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

GERMANISTYKA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

GERMANISTYKA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

GERMANISTYKA WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GERMANISTYKA?

Dziś każdy kojarzy nazwiska takie jak Goethe, Nietzsche, Bach, Wagner oraz Mann. To potężni autorzy ze świata kultury i sztuki, którzy wpłynęli na ukształtowanie współczesnego rozumienia tradycji europejskiej. Język niemiecki z kolei jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych na świecie – jego perfekcyjne opanowanie pozwoli ci na wiele różnorodnych aktywności zawodowych, które zbliżą cię także do szczegółowego zapoznania się z kulturą i sztuką niemiecką.

Germanistyka to nauka, która zajmuje się badaniem, opisywaniem i analizowaniem języka niemieckiego oraz literatury i sztuki niemieckojęzycznej. Studia na kierunku germanistyka cieszą się zatem dużą popularnością wśród osób o otwartych, humanistycznych umysłach, które z łatwością uczą się nowych języków. Jeżeli chciałbyś zatem poznawać literaturę i sztukę tego kręgu kulturowego w oryginale i pasjonuje cię historia Niemiec, to studia na kierunku germanistyka będą dla ciebie stworzone.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku germanistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku germanistyka w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak germanistyka znalazły się w ofercie uczelni, które znajdziesz w dziale poniżej. Możesz mieć pewność, że kształcić cię będą językoznawcy i literaturoznawcy, pod okiem których zdobywać będziesz szeroką wiedzę o języku, sztuce i literaturze Niemiec.

Program kształcenia na kierunkach studiów takich jak germanistyka ma co najmniej dwa ogniwa centralne. Pierwsze z nich dotyczy zagadnień językoznawczych – musisz mieć świadomość, że studiach czeka cię przede wszystkim intensywna nauka języka Niemieckiego. Poznawać będziesz:

 • jego odmianę ogólną
 • dialekty
 • gramatykę historyczną

 

Z drugiej strony ogromne znaczenie będzie mieć twoja edukacja literaturoznawcza. Podczas wszystkich semestrów nauki poznawać będziesz historię literatury Niemiec oraz jej metodologie. Dzięki takiemu dualnemu kształceniu będziesz świetnym lingwistą o dużym zapleczu wiedzy kulturowej i teoretycznej.

Ile trwają studia na kierunku germanistyka w Warszawie?

Studia na kierunku Germanistyka w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GERMANISTYKA?

Nie każdy ma świadomość, że studia na kierunku germanistyka oferują dla swoich absolwentów wiele różnorodnych możliwości zawodowego rozwoju To profil kształcenia o ogromnym potencjale, ponieważ dziś kompetencje językowe oceniane są przez pracodawców bardzo wysoko. Możesz znaleźć zatrudnienie w międzynarodowych firmach, które swoje siedziby mają nie tylko za naszą zachodnią granicą, lecz na całym świecie.

Germaniści znajdą także pracę w:

 • wydawnictwach
 • agencjach prasowych
 • reklamowych
 • biurach tłumaczeń

 

Stabilną ścieżkę rozwoju oferować może także praca w sektorze edukacyjnym. Czekać będą na ciebie nie tylko państwowe placówki szkolne, lecz także prywatne szkoły językowe. Uczelnie w Warszawie gwarantują swoim absolwentom wykształcenie, dzięki któremu znajdą pracę w wielu sektorach zawodowych.

Gdzie studiować na kierunku germanistyka w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek germanistyka w Warszawie

 • Uniwersytet Warszawski

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Germanistyka w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

GERMANISTYKA - ważne informacje

germanistyka studia

studia filologiczne w Warszawie

studia filologiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki filologiczne w Warszawie

fennistyka
germanistyka
hungarystyka
Rozwiń

Popularne kierunki filologiczne niestacjonarne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)