Pedagogika - Kraków

Pedagogika - Kraków

Studia na kierunku pedagogika w Krakowie możesz podjąć na 4 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Pedagogika stopień: (I) , czas trwania: 3 lata ,
forma: stacjonarne
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Pedagogika stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku pedagogika

Uniwersytet Ignatianum w Krakowie

Uniwersytet Ignatianum w Krakowie

Pedagogika +

PEDAGOGIKA  stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

SZKOŁA DOKTORSKA  stopień: 4 ,
forma: stacjonarne

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Pedagogika stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku pedagogika

Uczelnie, gdzie pedagogika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Instytut Pedagogiki Specjalnej stopień: (jednolite) , czas trwania: 5 lat

Specjalności na kierunku pedagogika specjalna

20.08.2024

Pedagogika studia Kraków 2024 | woj. małopolskie 

Pedagogika w Krakowie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 19 różnych specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu między innymi wychowawcy lub nauczyciela. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu dydaktyki czy pedagogiki specjalnej.

Pedagogika - Kraków
Studia na kierunku pedagogika w Krakowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Pedagogika to interdyscyplinarny kierunek studiów, który zawiera elementy nauk społecznych, socjologicznych a nawet biologicznych. Studenci tego kierunku uczą się prowadzenia zajęć dydaktycznych i edukacyjnych oraz zdobywają umiejętność analizy i diagnozy zachowań ludzkich. Studia mają charakter teoretyczny, ale zawierają liczne warsztaty, które pozwolą na rozwinięcie zdolności prowadzenia negocjacji, czy rozwiązywania sporów.

Studia przygotowują do podjęcia pracy w zawodach takich jak pedagog szkolny czy doradca zawodowy. Absolwenci pedagogiki mają szerokie możliwości rozwoju zawodowego i umiejętność pracy z ludźmi w różnym wieku. Specjaliści nauk pedagogicznych poszukiwani są w ośrodkach zamkniętych, poprawczakach, ośrodkach pomocy społecznej oraz urzędach pracy.

Studia na kierunku pedagogika w Krakowie można podjąć na 4 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na pedagogice w Krakowie w 2024/2025 r. zaczynają się od 5400 zł za pierwszy rok studiów.

 

Gdzie studiować kierunek pedagogika w Krakowie

W Krakowie pedagogikę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 4 uczelniach publicznychAkademii IgnatianumUniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkołach wyższej: Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku pedagogika, w roku akademickim 2024/2025, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oferuje 50 miejsc, a Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie 150 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UP, UPJP2 oraz uczelniach prywatnych. Cena wynosi około 5400 zł za pierwszy rok studiów.

 

Kierunek pedagogika - uczelnie w Krakowie

Sprawdź 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek pedagogika w Krakowie

W procesie rekrutacji na studia w Krakowie na kierunku pedagogika w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, filozofia, historia, historia sztuki, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie. pedagogika Kraków - przedmioty maturalne

Uczelnie w Krakowie kształcą tylko najlepszych profesjonalistów. By znaleźć się na listach osób przyjętych, już dziś rozpocznij przygotowania do egzaminu dojrzałości. Studia pedagogiczne mają wyjątkowo interdyscyplinarny charakter, jednak swoje podstawowe założenia czerpią z nauk społecznych i humanistycznych.
Podczas procedury rekrutacyjnej największą wagę mają zatem te przedmioty ściśle związane z tymi dyscyplinami. Przedmiotem, który znajduje się najwyżej w hierarchii rekrutacyjnej, jest język polski. Oprócz niego możesz wybierać spośród takich przedmiotów jak: język obcy nowożytni, biologia, historia, WOS, historia sztuki, czy nawet filozofia. Wybierz takie przedmioty, które w przyszłości zwiększą komfort twojej nauki na kierunku pedagogika.
 

Pedagogika Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie - przedmioty maturalne

Kandydaci na Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, którzy chcą rozpocząć studia 2024/2025 na kierunku pedagogika, wśród przedmiotów maturalnych powinni uwzględnić język polski. dowiedz się więcej

 

Pedagogika Uniwersytet Jagielloński w Krakowie - przedmioty maturalne

Kandydaci na studia na kierunku pedagogika na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w roku 2024/2025 muszą wykazać się wynikami egzaminów maturalnych z dwóch przedmiotów spośród: biologia, filozofia, historia, historia sztuki, matematyka, wiedza o społeczeństwie lub język polski. Ponadto przyszli studenci tego kierunku powinni wybrać także zdać egzamin maturalny z języka polskiego. dowiedz się więcej

 

Pedagogika Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie - przedmioty maturalne

W rekrutacji na studia na kierunku pedagogika na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie w roku 2024/2025 uwzględniane są wyniki z egzaminów maturalnych z dwóch przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego. Ponadto kandydaci na ten kierunek studiów powinni uwzględnić także jeden przedmiot dodatkowy spośród: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, wiedza o społeczeństwie, język obcy nowożytny lub język polski. dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na pedagogikę w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Krakowie przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku pedagogika w Krakowie

Studia na kierunku pedagogika w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Krakowie - kierunek pedagogika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Ignatianum w Krakowie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Ignatianum w Krakowie stacjonarne więcej
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Filozoficzny UJ) stacjonarne I stopnia więcej
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Instytut Pedagogiki) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Krakowskie uczelnie wyższe tak przygotowały swoje programy studiów, by każdy absolwent tego kierunku miał niezbędną wiedzę i umiejętności do podjęcia przyszłej pracy w szkole lub innej placówce oświatowej. Należy w tym miejscu powiedzieć, że w Krakowie znajduje się uniwersytet poświęcony tylko i wyłącznie temu kierunkowi, czyli Uniwersytet Pedagogiczny.

Kształcąc się tam można poznać tajniki pracy pedagoga, jego obowiązki i specjalizacje. Ponadto, oferta naukowa uniwersytetów wyższych zawiera w sobie elementy psychologii, socjologii i nauk o człowieku. Śmiało można więc stwierdzić, że jest to dziedzina interdyscyplinarna w kontekście człowieka, jego wychowania i rozwoju.

W programie studiów na kierunku pedagogika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

Nabywane umiejętności

Pedagogika jest kierunkiem, który zainteresować może osoby pasjonujące się naukami humanistycznymi i społecznymi. Studenci pedagogiki uczą się tego, w jaki sposób pracować z dziećmi, dorosłymi oraz osobami starszymi, znajdującymi się na dowolnym etapie rozwoju. Studenci pedagogiki poznają najważniejsze zagadnienia z dziedzin takich jak m.in.: socjologia, antropologia, filozofia, psychologia, prawo czy etyka. Dzięki temu absolwenci tego znają wiele aspektów wpływających na rozwój wychowawczy człowieka. W trakcie zajęć uczestnicy poszerzają swoją wiedzę w zakresie kultury i edukacji, dzięki czemu przyszli specjaliści mogą prowadzić efektywne zajęcia dydaktyczne i kulturalne.

Pedagog zna oraz stosuje techniki służące niesieniu pomocy wychowankom. Dzięki możliwości wyboru konkretnej ścieżki kształcenia się w dziedzinie pedagogiki studenci wrocławskich uczelni mogą prowadzić dziania związane z marketingiem społecznym czy terapią. W zależności od wybranej ścieżki kształcenia absolwenci pedagogiki mogą również związać swoją karierę zawodową np. z resocjalizacją, profilaktyką społeczną czy działalnością opiekuńczą. Absolwenci pedagogiki wiedzą, w jaki sposób pracować w zespole – zdobyte w trakcie studiów zdolności pedagogów cenione są w wielu zawodach.

Praca pedagoga wiąże się z pewną misją, którą przyszli specjaliści mogą realizować jedynie po uzyskaniu odpowiednich kompetencji. Studia pedagogiczne umożliwiają studentom rozpoczęcie ścieżki zawodowej, która związana jest z prowadzeniem działań dydaktycznych i kulturowych. Pedagogika otwiera przed absolwentem różnorodne ścieżki kariery, które może rozpocząć m.in. w szkołach i przedszkolach, instytucjach kulturowych czy organizacjach pozarządowych. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą szukać zatrudnienia np. na stanowisku wychowawcy, opiekuna, animatora kultury, specjalisty ds. HR, doradcy zawodowego czy kierownika oświaty.

Polecane:

 

Jakie są specjalności na pedagogice w Krakowie

Współczesne studia z pedagogiki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku pedagogika w Krakowie: pedagogika szkolna z profilaktyką społecznąpromocja zdrowia i profilaktyka uzależnień, resocjalizacja kreującapedagogika opiekuńczo-wychowawcza z elementami tutoringuspołeczno-opiekuńcza... 

Sprawdź specjalności na pedagogice w Krakowie

 

Po jakim profilu na kierunek pedagogika w Krakowie

Studia na kierunku pedagogika otwarte są na absolwentów każdego rodzaju szkoły. Liczy się przede wszystkim powołanie. Najkrótszą drogę do dostania się na pedagogikę mogą mieć jednak absolwenci liceów ogólnokształcących, które przygotują ich do dobrze zdanej matury. W procesie rekrutacji uwzględniane są bardzo różnorodne przedmioty, więc profil klas nie musi mieć znaczenia. Humanistyczny charakter samych studiów sprawia jednak, że najlepiej mogą odnaleźć się tam osoby, które uczęszczały do klas humanistycznych, bądź geograficznych.

Sprawdź 

 

Czy studia na kierunku pedagogika w Krakowie są trudne

Poziom trudności na studiach pedagogicznych uzależniony jest od osobistych predyspozycji i zaangażowania w studia. Aby dobrze czuć się na tym kierunku, najlepiej mieć do tego powołanie. To dlatego, że pedagogika opiera się na kontaktach z ludźmi w różnym wieku – dziećmi oraz starszymi. Do tego przyda się także posiadanie umiejętności miękkich.

Kierunek pedagogika w Krakowie kładzie nacisk na zdobywanie umiejętności praktycznych, wykorzystywanych w późniejszej pracy zawodowej. Nie są to ciężkie studia, ale ich charakter jest przeznaczony dla kandydatów, którzy mają predyspozycję do nauk humanistycznych.

 

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na pedagogice w Krakowie

Studia pedagogiczne nie należą do najbardziej wymagających kierunków. Jak na każdych studiach zdarzają się jednak takie przedmioty, które zapadają w pamięć studentom. W przypadku pedagogiki, mogą być to zajęcia np. z metod badań pedagogicznych, diagnostyki pedagogicznej, czy dydaktyki ogólnej.

Studenci spotykają różne trudności, w zależności od wybranej ścieżki kształcenia. W przypadku wszystkich specjalności jest jednak pewne, że będąc studentem pedagogiki, trzeba lubić zajęcia warsztatowe, ponieważ program jest wypełniony ćwieczeniami.

 

Czy studia na kierunku pedagogika w Krakowie to studia z przyszłością

Pedagodzy pomagają prawidłowo kształtować postawy przedszkolaków i uczniów. To znaczy, że odpowiadają oni za rozwój przyszłych pokoleń. Ten stan rzeczy nie ulegnie zmianie i pedagodzy zawsze będą potrzebną grupą zawodową. Tym bardziej, że mogą oni pracować nie tylko z dziećmi, ale też z osobami już ukształtowanymi.

Pedagodzy pracują z dorosłymi na przykład w przypadku procesów resocjalizacyjnych. Dodatkowo mogą pełnić także rolę coachów, którzy pomagają w rozwoju kompetencji. Obszerny charakter i duża liczba specjalności na studiach pedagogicznych sprawia, że każdy absolwent tego kierunku znajdzie odpowiednią drogę dla siebie.

Sprawdź 

 

Jak trudno się dostać na studia na pedagogikę w Krakowie

Pedagogika to kierunek, na który co rok zgłasza się wielu kandydatów. Nie są to jednak studia, których proces rekrutacji jest wyjątkowo wymagający. Kandydaci muszą jednak zdawać przedmioty na poziomie rozszerzonym, bo to może zapewnić im pewne miejsce na uczelniach. Wymagany próg jest nieco niższy niż w przypadku innych popularnych kierunków, dlatego że na pedagogikę obowiązuje duży limit miejsc i wiele uczelni ma ją w swojej ofercie.

Planując studia na pedagogice warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich przedmiotów rozszerzonych na maturze. Największą szansę daje zdawanie: języka polskiego, biologii, historii, WOSu, geografii oraz języka obcego. Dobry wynik z kilku zdawanych i wliczanych do rekrutacji przedmiotów jest gwarantem dostania się na pedagogikę.

Sprawdź 

 

Czy na studiach na kierunku pedagogika w Krakowie jest matematyka

Pedagogika w Krakowie to studia, które skupiają się przede wszystkim wokół nauk humanistycznych. Siatka przedmiotów pełna jest wykładów, warsztatów i ćwiczeń, które przygotowują do przyszłej pracy w roli pedagoga lub opiekuna. Studia kładą też nacisk na rozwijanie umiejętności interpersonalnych.

Ze względu na swój humanistyczny charakter, studia te nie mają zajęć z matematyki. Ponadto matematyka nie jest także częścią składową żadnego z wykładanych przedmiotów. Podstawowe umiejętności matematyczne mogą się jednak przydać podczas przyszłej pracy z dziećmi.

 

Czy warto iść na studia z pedagogiki

Pedagogika jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków, ponieważ umożliwia pozyskanie wszechstronnego wykształcenia, na które składa się jasno określona wiedza i konkretne umiejętności, stanowiące podstawę do pracy w różnych obszarach działalności edukacyjnej i wychowawczej. Ponadto, Pedagogika poszerza obszar swoich zainteresowań i skupia się na zagadnieniach dotyczących zarówno dzieci, jak i młodzieży, dorosłych i seniorów.

 

Pedagogika studia podyplomowe w Krakowie

Absolwenci studiów licencjackich lub magisterskich (dowolnego kierunku studiów) mogą uzupełnić lub zdobyć nowe kwalifikacje uczęszczając na studia podyplomowe z zakresu pedagogiki. Są to zazwyczaj studia płatne, które trawją od 2 do 4 semestrów.

Sprawdź

Ile trwają studia na kierunku pedagogika w Krakowie

Studia na kierunku Pedagogika w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Sprawdź

Pedagogika w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po pedagogice

Absolwenci znajdą zatrudnienie w przedszkolach, szkołach podstawowych, klubach dziecięcych, ośrodkach wychowawczych, świetlicach czy w instytucjach szkoleniowych i specjalistycznych wydawnictwach.

czytaj dalej jaka praca po pedagogice

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po pedagogice w Krakowie

Pedagogika to dziedzina, która głównie kojarzy się z pracą z najmłodszymi. Nie jest to jednak cała prawda na temat tej dyscypliny. Absolwenci tego kierunku pracują nie tylko w szkołach, przedszkolach czy ośrodkach wychowawczych. W swojej pracy często zajmują się problemami osób dorosłych oraz seniorów.

Możliwość pracy z wieloma grupami osób otwiera większe perspektywy zawodowe. To sprawia, ze absolwenci pedagogiki nie mają problemu ze znalezieniem pracy. Ich umiejętności doceniane są w ośrodkach kultury, ośrodkach terapii, działach HR, firmach szkoleniowych i coachingowych czy w fundacjach.

 

Ile zarabia się po pedagogice?

Absolwenci Pedagogiki wyróżniają się wszechstronnym wykształceniem, które mogą wykorzystać na różne sposoby. Ich przepustką do rynku zatrudnienia jest przede wszystkim wiedza pedagogiczna, historyczno- filozoficzna, socjologiczna i psychologiczna oraz znajomość zasad i norm etycznych oraz społeczno- kulturowego kontekstu kształcenia, wychowania i pracy opiekuńczej. Zdobyte wykształcenie mogą wykorzystać w roli pedagoga, andragoga, wychowawcy, animatora czasu wolnego, czy pedagoga animacji kulturalnej. A ile zarabiają absolwenci Pedagogiki?

Średnie zarobki absolwentów Pedagogiki w 2024 roku:

  • pedagog szkolny – 4800 złotych
  • wychowawca w placówce wychowawczej – 4300 złotych
  • wychowawca działu penitencjarnego – 4720 złotych
  • pedagog w poradni psychologiczno- pedagogicznej – 4900 złotych

Jak wygląda rekrutacja na pedagogikę w Krakowie

Studenci pedagogiki nauczą się prowadzenia zajęć edukacyjnych i resocjalizacyjnych, z zastosowaniem nowoczesnych metod dydaktycznych. Ponadto poznają zasady podejmowania działań diagnostycznych, wychowawczych, profilaktycznych oraz edukacyjnych. W czasie studiów rozwiną kompetencje miękkie, niezbędne w pracy pedagoga oraz nauczą się profesjonalnej animacji.

Pedagogika - rekrutacja na uczelniach w Krakowie:

sprawdź rekrutacja na studia w Krakowie

 

Jakie przedmioty liczą się na pedagogikę w Krakowie

Planowanie studiów, to proces, który rozpoczyna się najpóźniej przy wyborze przedmiotów maturalnych. Aby zwiększyć swoje szanse na dostanie się na wymarzone studia, przy deklaracji maturalnej warto przemyśleć wybór przedmiotów rozszerzonych. W przypadku studiów na kierunku pedagogika w Krakowie najważniejszym przedmiotem podczas rekrutacji jest język polski. Uwzględniane są także wyniki z egzaminów z biologii, filozofii, historii, języka obcego, matematyki oraz wiedzy o społeczeństwie. Na niektórych uczelniach w Krakowie w procesie rekrutacji uwzględnia się jedynie wyniki z egzaminów na poziomie rozszerzonym.

Sprawdź pedagogika Kraków - przedmioty maturalne

 

Ile procent z matury na pedagogikę w Krakowie

Po przeliczeniu wymaganego progu puntkowego na wartość procentową, wynika, że aby dostać się na ten kierunek na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie wystarczyło osiągnąć 56% z egzaminów z dwóch wymaganych przedmiotów. Kandydaci na te studia musieli zdawać na maturze język polski na poziomie rozszerzonym oraz jeden z przedmiotów z puli: filozofia, historia, biologia, historia, historia sztuki, język obcy, matematyka, WOS.

Warto jednak pamiętać, że z kolejną rekrutacją wymagania mogą się różnić. Próg punktowy jest uzależniony od liczby i poziomu kandydatów na studia.

sprawdź kalkulator procentów

 

Limity miejsc

Liczba miejsc na poszczególnych kierunkach studiów jest ograniczona, a kandydaci przyjmowaniu są w oparciu o listę rankingową. Na studia kwalifikują się te osoby, które zdobyły wystarczająco wysokie wyniki w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Limity miejsc na kierunku pedagogika w Krakowie:

  • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie: 100
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie: 50
  • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie: 150

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Uczelnie indywidualnie publikują informacje dotyczące wyników rekrutacji w samodzielnie wybranych terminach. Kandydaci o przyjęciu lub odrzuceniu zostają poinformowani w prywatnych profilach w systemie IRK lub ERK. Dzięki temu dowiadują się oni, ile punktów zdobyli w postępowaniu kwalifikacyjnym, a także które miejsce zajęli na liście rankingowej.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Krakowie:

  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie – 18 lipca 2024
  • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie – lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne można dostarczać zazwyczaj osobiście, bezpośrednio do siedziby uczelni, lub za pośrednictwem poczty (elektronicznej czy tradycyjnej). Preferowana forma doręczenia dokumentów może zależeć od danej szkoły wyższej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty rekrutacyjne składać można w terminie indywidualnie wyznaczonym przez uczelnię – najczęściej etap ten rozpoczyna się tuż po ogłoszeniu wyników rekrutacji i trwa kilka dni. Należy spełnić wszystkie wymagania wynikające z zasad rekrutacji – spóźnienie lub dostarczenie niekompletnego zestawu dokumentów może zakończyć się dla kandydata skreśleniem z listy osób, które zakwalifikowały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Krakowie:

  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie – od 19 do 24 lipca 2024
  • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie – lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

Gdzie warto studiować pedagogikę?

Pedagogika, z racji swojej popularności, bardzo często występuje w ofertach dydaktycznych. Kandydaci na studia w Krakowie mogą zdobywać wiedzę w co najmniej kilku uczelniach, zarówno w publicznych, jak i niepublicznych.

Pedagogika studia – uczelnie publiczne (państwowe) w Krakowie:

  • Uniwersytet Jagielloński
  • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej
  • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II
  • Akademia Ignatium

dowiedz się więcej

Ile kosztują studia na kierunku pedagogika w Krakowie

Studia stacjonarne na kierunku pedagogika w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku pedagogika w Krakowie? Cena w 2024 roku wynosi około 5400 zł za pierwszy rok studiów. 

Pedagogika studia Kraków - ceny 2024

  • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie – 5400 zł

Sprawdź

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować pedagogikę w Krakowie

Pedagogikę można studiować stacjonarnie lub niestacjonarnie w czterech uczelniach publicznych w Krakowie:

  • Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie
  • Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • Akademia Ignatianum w Krakowie
  • Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Ponadto pedagogikę w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym oferuje jedna uczelnia prywatna w Krakowie: Krakowska Akademi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego proponuje kandydatom także możliwość studiowania pedagogiki stosowanej w ramach studiów I stopnia w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Gdzie studiować pedagogikę bezpłatnie w Krakowie

Darmową naukę na studiach na kierunku pedagogika można podjąć w ramach studiów stacjonarnych w czterech uczelniach publicznych w Krakowie:

  • Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie
  • Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.
  • Akademia Ignatianum

Gdzie studiować pedagogikę niestacjonarnie w Krakowie

Niestacjonarne studia na kierunku pedagogika znaleźć można w ofercie kilku krakowskich szkół wyższych:

  • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • Akademia Ignatianum w Krakowie
  • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Należy pamiętać o tym, że wszystkie studia niestacjonarne na kierunku pedagogika w Krakowie są studiami płatnymi.

 

Dowiedz się więcej pedagogika w Krakowie studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na pedagogice w Krakowie

Studia niestacjonarne na kierunku pedagogika w Krakowie są płatne we wszystkich uczelniach publicznych i niepublicznych, a cena za jeden rok akademicki wynosi około 4600 zł. ceny - pedagogika Kraków >

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne?

Studia niestacjonarne w Krakowie są płatne – również na kierunku pedagogika. Studenci, którzy chcieliby studiować pedagogikę bezpłatnie, mogą rozpocząć studia stacjonarne w jednej z uczelni publicznych.

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Pedagogika Kraków studia i stopnia

Pedagogika Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Pedagogika Kraków studia stacjonarne

Pedagogika Kraków studia niestacjonarne

Pedagogika w Krakowie

  • Ile trwają studia na kierunku pedagogika w Krakowie?

    Studia na kierunku Pedagogika w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

    Studia pedagogiczne możemy zaliczyć do grupy kierunków dwustopniowych. Oznacza to, że nauka na nich podzielona jest na dwa komplementarne cykle kształceni. Pierwszy z nich trwa trzy lata i są to studia licencjackie. Po ich zakończeniu absolwenci dysponują już wstępnymi kwalifikacjami, które pozwalają na pracę w zawodzie. Jednak osoby, które ukończyły te studia nie mogą w pełni rozwinąć swojej kariery zawodowej.

    Taki pełny rozwój możliwy jest dopiero po ukończeniu studiów drugiego stopnia, które trwają dwa lata. Podczas kształcenia na tym stopniu studenci systematyzują i znacznie poszerzają swoją wiedzę oraz umiejętności. Zakończenie studiów drugiego stopnia jednoznaczne jest z uzyskaniem tytułu magistra. Posiadanie tego tytułu sprawi, że studenci będą mogli poszukiwać najbardziej satysfakcjonującej dla nich pracy.

     

Aktualności rekrutacyjne

Jakie opinie mają studia na kierunku Pedagogika w Krakowie?

Czy istnieje definicja dobrego pedagoga? To osoba, która ma w sobie powołanie i pasję do nauczania.
 
Weronika, studentka pedagogiki w Krakowie, mówi:
Od zawsze chciałam studiować pedagogikę. Kocham pracę z dziećmi, uwielbiam patrzeć na ich radość w oczach, kiedy wspólnie robimy coś kreatywnego. Wierzę, że odpowiednie podejście do dzieci sprawi, że w przyszłości to pokolenie będzie mądre, empatyczne i otwarte. A nauka w Krakowie? To oczywiste – to miasto idealne do studiowania!

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

komentarze (1)

Kasia odpowiedz

Ja robię właśnie wymarzony licencjat z pedagogiki na WSKZ w formie online. W tym zawodzie ważna jest jednak cierpliwość i indywidualne podejście do każdego dziecka. Znajoma jest nauczycielką i ona poleciła mi też po prostu pytać o pracę w pobliskich szkołach, zostawiać tam CV. :)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia