Zarządzanie i inżynieria produkcji - Rzeszów

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Rzeszów

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Rzeszów

Studia w Rzeszowie

zarządzanie i inżynieria produkcji

Odkryj zarządzanie i inżynierię produkcji w Rzeszowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie i inżynieria produkcji – studia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Rzeszowie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej - Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, w roku akademickim 2021/2022, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza oferuje bezpłatne studia w trybie stacjonarnymPonadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na PRZ. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 6580 zł.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie i inżynieria produkcji - Rzeszów

Zobacz, na jakich uczelniach w Rzeszowie jest kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Jednostka prowadząca

Zarządzanie i inżynieria produkcji +

Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Wydział Mechaniczno-Technologiczny w Stalowej Woli stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Rzeszowie

Studia w Rzeszowie na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji znajdują wspólny mianownik dla nauk stanowiących jednocześnie poszczególne człony jego nazwy. Podstawą pod rozwój umiejętności inżynierskich jest oczywiście zdolność do posługiwania się aparatem matematycznym. Zatem jeżeli jesteś na etapie przygotowań do najważniejszego egzaminu w twoim życiu, postaraj się powtórzyć jak najwięcej wiadomości z matematyki, aby uzyskać dobry wynik maturalny na poziomie rozszerzonym.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Rzeszowie najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • matematyka

 

Warto, żebyś pamiętał, że szczegółowe procedury rekrutacyjne będą się różnić w zależności od wybranej uczelni w Rzeszowie. Mogą one też ulegać pewnym zmianom na przestrzeni czasu. Dlatego marząc o rozpoczęciu edukacji w sposób świadomy, musisz na bieżąco śledzić ustalenia władz wybranej przez siebie uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Rzeszowie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów


Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Rzeszowie

Proces produkcyjny składa się z wielu etapów, z których każdy cechuje ta sama istotność. Nad ich prawidłowym przebiegiem, którego efektem będzie uzyskanie odpowiedniej ilości produkowanych surowców, czuwa sztab wykwalifikowanych specjalistów, absolwentów studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji. Kierunek ten należy do najczęściej wybieranych ze względu na ogrom oferowanych możliwości samorozwoju oraz rozpoczęcia wspaniałej kariery zawodowej. Gdzie można go podjąć? Między innymi w Rzeszowie.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Przed studentami interdyscyplinarnych kierunków, takich jak Zarządzanie i inżynieria produkcji, niełatwe zadanie – staną przed koniecznością opanowania skomplikowanych zagadnień z kilku dziedzin nauki. Przedmioty najczęściej spotykane na tym kierunku w obrębie większości uczelni, to:

 • grafika inżynierska,
 • marketing,
 • makroekonomia,
 • prawo gospodarcze,
 • wprowadzenie do techniki,
 • badania operacyjne,
 • logistyka w przedsiębiorstwie,
 • strategie produktów innowacyjnych,
 • ergonomia,
 • etyka.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

3. Dla kogo te studia

Zarządzanie i inżynieria produkcji wydaje się być najlepszym odłamem edukacji, jednak pewne pytanie wciąż spędza ci sen z powiek? Spróbujmy więc na nie odpowiedzieć, opisując, dla kogo właściwie przeznaczone są studia na opisywanym kierunku. Szczególne znaczenie w perspektywie kształcenia ma umiejętność logicznego myślenia w najbardziej stresujących sytuacjach, ponadto przyda się nieco kompetencji interpersonalnych, dzięki którym zarządzanie zespołem stanie się czystą przyjemnością.

Zatem jeżeli twoja wrodzona charyzma jest w stanie pociągnąć za tobą tłumy, nauki ścisłe to twój konik, lubisz nadzorować przebieg różnych procesów, nawet jeśli ograniczają się jedynie do tych, mających miejsce w gospodarstwie domowym, to prawdopodobnie studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji okażą się strzałem w dziesiątkę!

Studia w Rzeszowie na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji oferują możliwość podjęcia edukacji w ramach trybu stacjonarnego lub zaocznego. Która z opcji będzie najbardziej dopasowana do twoich potrzeb?

Studia stacjonarne zostały zaprojektowane tak, aby wszystkie zajęcia na dany tydzień były równo rozłożone w czasie pięciu dni roboczych. Tym samym studenci będą mieli zapewnioną ciągłość i systematyczność zdobywanej wiedzy, na bieżąco ją gruntując. Kandydatów na studia stacjonarne jest z reguły dużo więcej niż na zaoczne, dlatego jeżeli marzysz właśnie o tej opcji, powinieneś wytężyć umysł najbardziej jak potrafisz.

Tryb zaoczny jest ukłonem w stronę zdobywających pierwsze doświadczenie zawodowe, którzy nie chcą rezygnować z możliwości kształcenia w ramach studiów wyższych. Studia, mające charakter weekendowych zjazdów odbywających się najczęściej dwa razy w miesiącu, przygotowują do pełnienia roli zawodowej w dokładnie taki sam sposób, jak studia stacjonarne. Niestety, wybór ten cechuje jedna zasadnicza wada – konieczność uiszczania opłat za czesne. Niezależnie od decyzji w sprawie podjęcia Zarządzania i inżynierii produkcji na którymkolwiek z trybów, sylwetka absolwenta będzie miała dokładnie takie samo znaczenie na dzisiejszym rynku pracy.

 

4. Program studiów

Kierunki studiów w Rzeszowie mają jeden główny cel, niezależnie od swojej specyfiki, a jest nim wykształcenie grona kompetentnych absolwentów, zdolnych do podjęcia zatrudnienia w dowolnym sektorze, ściśle związanym z kierunkiem kształcenia. Nazwa Zarządzanie i inżynieria produkcji nie bez powodu składa się z dwóch członów, jest to bowiem nauka interdyscyplinarna, mająca swoje źródło w kilku podstawowych naukach, takich jak matematyka, wiedza o społeczeństwie, ekonomia, a także podstawy wiedzy o światowej gospodarce.

Jako przyszły absolwent będziesz miał okazję przyswoić wiedzę z zakresu nadzorowania prawidłowości przebiegu wszelakich procesów produkcyjnych, stosowaniu najskuteczniejszych technik perswazyjnych, pomocnych w zarządzaniu zespołami, a także zastosowaniu konkretnych działań w celu poprawy funkcjonowania danego zakładu produkcyjnego.

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Rzeszowie

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Rzeszowie

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Zarządzanie i inżynieria produkcji, jak sama nazwa wskazuje, zalicza się do kanonu kierunków inżynierskich. Z takim zakwalifikowaniem wiąże się wiele kwestii organizacyjnych, dotyczących studentów opisywanego kierunku. Jednym z nich jest czas potrzebny na jego ukończenie.

Studia pierwszego stopnia na Zarządzaniu i inżynierii produkcji w Rzeszowie składają się z trzy i półletniego lub czteroletniego cyklu kształcenia. Absolwent, któremu powiedzie się na wszystkich egzaminach końcowych, uzyska dyplom inżyniera.

Studia drugiego stopnia mają charakter studiów magisterskich. Cykl kształcenia został stworzony w taki sposób, aby pogłębić zdobyte na poprzednim etapie kompetencje, zwiększając atrakcyjność pracownika w oczach przyszłych pracodawców. Na ukończenie tego etapu poświęcisz półtora roku lub dwa lata.

Jaka praca po studiach na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Rzeszowie

Jaka praca po studiach na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Rzeszowie

Największy wpływ na kształt swojej przyszłości zawodowej masz ty sam. Mimo tego, że dany kierunek studiów generuje ściśle określoną pulę opcji, to właśnie ty dokonujesz wyboru, jaką wiedzę chciałbyś zgłębiać. Zastanawiasz się, czy ukończenie Zarządzania i inżynierii produkcji zagwarantuje ci świetlaną przyszłość zawodową? Pewne jest tylko jedno – jeśli odnajdziesz się na studiach, to wykonywanie przyszłej, bardzo dobrze płatnej pracy, powinno być dla ciebie czystą przyjemnością.

Ukończenie Zarządzania i inżynierii produkcji pozwoli ci na podjęcie pracy w międzynarodowych zakładach produkcyjnych, opartych o dowolny odłam gospodarki – twoje kompetencje pozwolą ci na pracę przy usprawnianiu procesów produkcyjnych dowolnych surowców.

Pierwszy z członów nazwy opisywanego kierunku to gwarancja szansy na znalezienie pracy w międzynarodowych korporacjach. Twoim zadaniem w większości firm będzie objęcie pozycji lidera i doprowadzenie zespołu krętą i długą drogą ku odgórnie wyznaczonym celom.

Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś otworzył własną działalność gospodarczą. Znajomość podstaw ekonomii i doskonałe przeszkolenie w zakresie zarządzania procesami i zespołami ludzkimi to niemal oczywista gwarancja sukcesu. Opcja ta będzie dla ciebie najkorzystniejsza, jeśli cenisz sobie pracę bez presji i nadzoru szefostwa.

Wachlarz możliwości zawodowych, które są generowane przez kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji, jest niesamowicie szeroki i pozwala na dopasowanie przyszłego zawodu do indywidualnych potrzeb każdego ze studentów.

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Rzeszowie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Rzeszowie

Studia inżynierskie w Rzeszowie to doskonała propozycja dla tych, którzy są w stanie sprostać dość długiej liście wymagań, narzuconych odgórnie przez Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego oraz władze wybranej uczelni. Wizja trudów związanych z przejściem przez cały proces rekrutacji nie zniechęca cię na tyle, aby nie spróbować podjęcia tego kierunku?

Zatem powinieneś zwrócić szczególną uwagę na rozpoczęte odpowiednio wcześnie przygotowania do rozszerzonego egzaminu maturalnego z matematyki, języka angielskiego, fizyki oraz wiedzy o społeczeństwie – wszystkie te dziedziny są kluczowe dla powstania głównych założeń opisywanego kierunku, a bez posiadania elementarnej wiedzy, nie byłoby możliwe dalsze specjalistyczne kształcenie.

Studia drugiego stopnia na Zarządzaniu i inżynierii produkcji powstały dla absolwentów pierwszego stopnia kierunków pokrewnych, którzy chcieliby wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności, a w konsekwencji zdobyć lepszą pracę w zawodzie. Aby zachować ciągłość kształcenia, postaraj się o jak najlepsze oceny z końcowych egzaminów – to one wezmą udział w procesie rekrutacji.

Alternatywą dla dwóch powyższych sposobów na zasilenie grona studentów opisywanego kierunku jest udział w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej. Warto rozważyć:

 • Olimpiadę Matematyczną,
 • Olimpiadę Fizyczną,
 • Olimpiadę z Wiedzy o Świecie.

Uzyskanie zaszczytnego tytułu finalisty lub laureata to nie tylko powód do dumy, ale również klucz do niemal wszystkich furtek zamkniętych przez wymagania uczelni wyższych.

 

Proces rekrutacji i dokumenty

Aby dostać się na uczelnie w Rzeszowie, należy odwiedzić stronę internetową jednej z nich i wypełnić formularz znajdujący się w odnośniku o nazwie „elektroniczna rejestracja kandydatów”. Przejrzyste instrukcje powinny pomóc w bezbolesnym przejściu przez całokształt procedury.

Drugim krokiem, do którego należy przejść tuż po ujrzeniu swojego nazwiska na jednej z list przyjętych, jest dostarczenie w wyznaczonym czasie pliku odpowiednich dokumentów, dzięki którym komisja rekrutacyjna zweryfikuje prawdziwość umieszczonych w internetowym formularzu danych. Będziesz potrzebował:

 • kserokopii świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia pierwszego stopnia studiów,
 • fotografii do legitymacji studenckiej,
 • deklaracji pobranej ze strony internetowej wydziału,
 • dokumentu tożsamości.

 

STUDIA W RZESZOWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Rzeszowie

studia w Rzeszowie

 

ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI - ważne informacje

zarządzanie i inżynieria produkcji studia

studia inżynierskie i techniczne w Rzeszowie

studia inżynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Rzeszowie

Znalezienie kierunku, który w idealny sposób odpowie na zainteresowania i oczekiwania kandydata, nie jest łatwym zadaniem. Sytuacja jest tym bardziej niekorzystna, gdyż świeżo upieczeni maturzyści bywają z natury niepewni i niezdecydowani. Wszelkie wątpliwości z pewnością pomogą rozwiać opinie studentów wybranego kierunku.

Michalina, studentka pierwszego roku Zarządzania i inżynierii produkcji w Rzeszowie, mówi:

„Do wyboru Zarządzania i inżynierii produkcji przekonała mnie głównie jej interdyscyplinarność. Nie chciałam rezygnować z poszerzania swoich horyzontów poprzez ograniczenie się wyłącznie do jednego aspektu wiedzy tylko dlatego, że większość kierunków skupia swoje założenie właśnie wokół niego. Te studia były strzałem w dziesiątkę, dodatkowo studiuję w Rzeszowie – najpiękniejszym z miast w całej Polsce.”

Kierunki inżynierskie i techniczne w Rzeszowie

Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Rzeszowie

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)