Grafika studia niestacjonarne Warszawa

Grafika studia niestacjonarne Warszawa

Grafika studia niestacjonarne Warszawa

Studia niestacjonarne w Warszawie

na kierunku grafika

Odkryj grafikę w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Grafika - studia niestacjonarne Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Grafika w Warszawie to studia licencjackie, magisterskie lub jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) od 2 lat do 2,5 roku (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Grafika studia niestacjonarne Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek grafika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2,5 roku
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku grafika

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Jednostka prowadząca

Grafika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie grafika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Jednostka prowadząca

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Pokaż więcej
Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Jednostka prowadząca

Pedagogika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku pedagogika

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie

Jednostka prowadząca

Grafika i multimedia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku grafika i multimedia

Pokaż więcej

Ile kosztują studia na kierunku Grafika w Warszawie

Niewątpliwie każdy kandydat na Grafikę w trybie niestacjonarnym zdaje sobie sprawę z konieczności zagospodarowania odpowiedniego zaplecza finansowego do opłacenia każdego semestru studiów. Naukę można opłacać w formie kilku przystępnych rat bądź uiszczając kilkurazową opłatę za każdy rok nauki. Celem zgłębienia szczegółów na temat kosztów studiowania na kierunku Grafika w Warszawie, należy zasięgnąć informacji u źródła, czyli za pośrednictwem internetowej strony wybranej wcześniej uczelni.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Grafika w Warszawie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku grafika w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Gdzie studiować na kierunku grafika w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek grafika w Warszawie

 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie

 

Jak wyglądają studia niestacjonarne na kierunku Grafika w Warszawie

Owoce pracy współczesnych grafików komputerowych są widoczne niemal na każdym kroku. Wszelkie produkcje multimedialne, takie jak gry komputerowe, filmy animowane, a także ilustracje popularnych czasopism i książek są dziełem absolwentów Grafiki. Podczas gdy rysunki wykonywane tradycyjnymi metodami manualnymi powoli odchodzą do lamusa, Grafika zyskuje coraz większą popularność, pociągającą za sobą duże grono młodych ludzi, chętnych do rozpoczęcia kształcenia na tym przyszłościowym kierunku.

Grafika umożliwia nie tylko uzyskanie stabilnej pozycji zawodowej na współczesnym rynku pracy, ale również systematyczne rozwijanie swojej wyobraźni, a także przekładanie abstrakcyjnych wyobrażeń i marzeń sennych na ekrany komputerów – wielu artystów podkreśla, że inspiracją do tworzonych przez nich dzieł były ich wyobrażenia. Grafikę w Warszawie możesz studiować na uczelniach, zarówno publicznych, jak i prywatnych. Szeroki wybór siatek kształcenia umożliwi ci dokonanie najlepszego z możliwych wyborów, kształtujących twoją najbliższą przyszłość.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Doskonalenie znanych już technik artystycznych, przelewanie pomysłów na ekrany komputerów za pomocą specjalistycznych tabletów graficznych, tworzenie animacji oraz projektowanie graficznego zaplecza gier komputerowych i filmów z efektami specjalnymi to tylko niektóre z umiejętności, jakie będą mieli okazję przyswoić wszyscy abiturienci studiów niestacjonarnych na kierunku Grafika w Warszawie. Na adeptów sztuki graficznej czeka wiele wyzwań, do których muszą zostać doskonale przygotowani przez treści programowe, jakimi dysponują konkretne uczelnie w Warszawie. Przedmioty obecne w siatce programowej większości uczelni, to na przykład:

 • teoria reklamy,
 • montaż audio/wideo,
 • historia sztuki,
 • wprowadzenie do multimediów,
 • zastosowanie grafiki warsztatowej,
 • pracownia kompozycji.

 

2. Dla kogo te studia

Studiowanie Grafiki nie jest dla wszystkich – to fakt nieulegający najmniejszym wątpliwościom. Z tego względu kandydatura na ten kierunek powinna zostać bardzo dobrze przemyślana, w celu uniknięcia ewentualnych rozczarowań, bowiem wielu studentów starających się o ten kierunek, rezygnuje z niego po upływie krótkiego czasu, przez co nie tylko tracą czas, ale również motywację do dalszego działania. Zatem jak przedstawia się sylwetka idealnego kandydata na studia artystyczne w Warszawie?

 

Cechą przewodnią powinny być zdolności twórcze w zakresie sztuk plastycznych i użytkowych. Bez wrodzonego talentu artystycznego, żaden student kierunków artystycznych nie będzie miał szansy na sukces. Ponadto warto przygotować się do nauki matematyki oraz informatyki, aby w jak najbardziej profesjonalny sposób tworzyć różnorakie projekty multimedialne.

Weekendowy charakter studiów niestacjonarnych jest głównym czynnikiem, który odróżnia je od stacjonarnych odpowiedników. Studenci biorą udział w całodziennych zjazdach, mających na celu uposażenie ich w wszechstronną wiedzę i umiejętności w sposób skoncentrowany. Główną zaletą tego trybu jest możliwość równoległego podjęcia innych aktywności, które wymagają poświęcenia znacznych zasobów czasowych, jak na przykład pełnoetatowa praca zawodowa.

 

3. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku grafika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia i jednolite (licencjackie, jednolite magisterskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku grafika w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub dwa i pół roku. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

4. Program studiów

Celem powstania studiów na kierunku Grafika w Warszawie jest wykształcenie grona uzdolnionych twórców multimediów, animacji komputerowych, okładek książek i czasopism, gier komputerowych oraz wielu innych projektów, do wykonania których niezbędny jest talent artystyczny oraz wykształcenie merytoryczne.

Ile trwają studia niestacjonarne na kierunku Grafika w Warszawie

Ile trwają studia niestacjonarne na kierunku Grafika w Warszawie

Studia na kierunku Grafika w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia), 2 lat do 2,5 roku (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite).

Kierunki studiów w Warszawie mogą różnić się między sobą czasem trwania oraz tytułem, który zwieńczy ich ukończenie. Jeśli zdecydujesz się na podjęcie studiów licencjackich pierwszego stopnia na kierunku Grafika, będziesz musiał przygotować się na sześć semestrów, a więc trzy lata intensywnej nauki.

Jeśli Grafika na wybranej przez ciebie uczelni będzie wykładana w ramach studiów inżynierskich, na jej ukończenie poświęcisz trzy i pół roku. Studia magisterskie drugiego stopnia będą się różnić w zależności od posiadanego tytułu – licencjaci będą studiować dwa lata, a inżynierowie półtora roku. Szczegóły dotyczące czasu trwania opisywanego kierunku znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni.

Jaka praca po studiach niestacjonarnych na kierunku Grafika w Warszawie

Jaka praca po studiach niestacjonarnych na kierunku Grafika w Warszawie

Studia graficzne w Warszawie w sposób kompleksowy podchodzą do kwestii wykształcenia przyszłych absolwentów, pobierających naukę w trybie niestacjonarnym. Dzięki temu każdy z nich otrzyma niepowtarzalną szansę na zdobycie pracy zarówno w kraju, jak i poza jego granicami na szerokim spektrum stanowisk.

Jednym z najbardziej oczywistych wyborów, jakich dokonują abiturienci opisywanego kierunku, jest podjęcie współpracy z międzynarodowymi korporacjami informatycznymi lub mniejszymi, prywatnymi firmami, które pracują nad tworzeniem gier komputerowych, graficznego zaplecza animacji oraz szeroko rozumianych multimediów.

Absolwenci Grafiki zostaną przyjęci z otwartymi ramionami przez wydawnictwa książkowe i prasowe, bowiem czynnikiem skłaniającym do przeczytania danej publikacji jest bardzo często jej okładka. Projektowanie grafik, które znajdą się w późniejszym czasie na stronach tytułowych najbardziej rozchwytywanych tytułów to bez wątpienia powód do dumy.

Elektroniczne projektowanie odzieży to kolejna z alternatyw, które mogą zostać rozważone przez osoby kończące Grafikę w Warszawie. Czuwanie nad dokładnością wykonywanych projektów ułatwi późniejszą ich realizację przez sztab wyspecjalizowanych w tym osób. Niezależnie od dokonanego wyboru uzyskasz pewność stabilnego, dobrze płatnego zatrudnienia i czerpania satysfakcji z wykonywanego zawodu.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Grafika w Warszawie

W procesie rekrutacji na kierunek grafika w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Grafika w Warszawie

Nim przystąpisz do rekrutacji na takie kierunki studiów w Warszawiejak Grafika, powinieneś przemyśleć kilka zasadniczych kwestii. Jako że rekrutacja na opisywany kierunek w większości przypadków ma charakter dwuetapowy, poza standardowym przygotowaniem do rozszerzonego egzaminu maturalnego z matematyki, informatyki oraz języka obcego nowożytnego, musisz udowodnić posiadanie talentu plastycznego podczas wstępnego sprawdzianu umiejętności praktycznych. Możliwość starania się o dobrze płatną posadę grafika otrzymają jedynie najlepsi.

Lubisz przedmioty ścisłe? Ich nauka nigdy nie była dla ciebie zbyt problematyczna? Oglądając filmy science fiction zastanawiasz się nad procesem powstawania realistycznych animacji? Udzielenie trzykrotnej, twierdzącej odpowiedzi powinno nakłonić cię do zgłoszenia swojego zainteresowania Grafiką na dowolnie wybranej warszawskiej uczelni. Pamiętaj, że niezależnie od obranego trybu kształcenia, otrzymasz wiele przyszłościowych szans zawodowych.

 

Zapisy na studia

Znalezienie na stronie internetowej wybranej uczelni formularza kwalifikacyjnego to pierwszy krok, jaki muszą wykonać wszyscy przyszli kandydaci na Grafikę w Warszawie. Uzupełnienie odpowiednich rubryk formularza oraz uiszczenie opłaty rekrutacyjnej jest jednoznaczne ze zgłoszeniem chęci do podjęcia Grafiki. Po zakończeniu procesu rekrutacji i ogłoszeniu listy przyjętych na studia, należy rozpocząć poszukiwania swojego nazwiska. Jeżeli skończą się one pomyślnie, wówczas pozostanie już tylko dostarczenie pliku następujących dokumentów:

 • fotografii do legitymacji studenckiej,
 • dowodu osobistego,
 • kserokopii świadectwa maturalnego wraz z oryginałem,
 • rzetelnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego.

Jakie opinie mają studia niestacjonarne na kierunku Grafika w Warszawie

Nie jest tajemnicą, że wszystkie studia, zawierające w swoim programie dziedziny techniczne lub informatyczne, cieszą się dobrą opinią i zainteresowaniem przyszłych maturzystów. Z Grafiką jest analogicznie, co potwierdzają opinie praktyków tego kierunku.

Małgorzata, studentka drugiego roku Grafiki w Warszawie, mówi:

Studia w Warszawie były spełnieniem moich marzeń. Przyjechałam tutaj z drugiego końca kraju, bo wiedziałam, że ośrodki akademickie w stolicy oferują najwyższy poziom nauczania. Dlaczego Grafika? To kierunek odpowiadający na moje zainteresowania.”

Kierunki artystyczne w Warszawie

rzeźba
Rozwiń

Popularne kierunki artystyczne niestacjonarne w Warszawie

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK GRAFIKA

Komentarze (0)