Informatyka i systemy informacyjne studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie
Studia na kierunku Informatyka i systemy informacyjne w Warszawieto studiainżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia)i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).
Studia na kierunku informatyka i systemy informacyjne w Warszawie
Rok akademicki
2024/2025
Forma studiów
stacjonarne
Poziom studiów
studia I i II stopnia
Czas trwania
3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku lub 2 lata (studia II stopnia)
Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku informatyka i systemy informacyjne możesz podjąć na1 uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej (Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW).
Opis kierunku
Informatyka i systemy informacyjne to studia stworzone dla osób, które nie boją się wyzwań stawianych przez dyscypliny ścisłe. Program kształcenia tego kierunku obfituje w przedmioty umożliwiające zdobycie wiedzy ogólnoinformatycznej. Oprócz tego każdy student może liczyć na gruntowne przygotowanie z matematyki – to ona ma bowiem największy wpływ na rozwój zagadnień informatycznych. Uczestnicy zajęć zdobędą wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu programowania strukturalnego i obiektowego, algorytmów i struktur danych, systemów operacyjnych, sieci komputerowych, a także projektowania obiektowego. W późniejszej fazie kształcenia nauczą się technik programowania baz danych oraz tworzenia aplikacji wykorzystujących graficzny interfejs.
Praca po studiach
Jednak to nie wszystko. Studenci – oprócz rozwijania typowych umiejętności inżynierskich – uczą się także, jak efektywnie zarządzać przedsięwzięciami informatycznymi. Po zakończeniu kształcenia absolwenci mogą pracować między innymi w różnorodnych przedsiębiorstwach wykorzystujących zaawansowane rozwiązania IT. Informatycy mogą poszukiwać zatrudnienia także w firmach doradztwa informatycznego, centrach badawczo-rozwojowych różnorodnych przedsiębiorstw czy w ośrodkach badawczo-naukowych. Mogą zajmować stanowiska np. administratorów baz danych, project menagera, bądź architekta oprogramowania.
Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek informatyka i systemy informacyjne w Warszawie?
Studia na kierunku informatyka przeznaczone są przede wszystkim dla osób o prawdziwych umysłach ścisłych, które swoje talenty i predyspozycje rozwijać będą już w szkole średniej. Pamiętaj, że ten typ kształcenia cieszy się dużą renomą, przez co na listach osób przyjętych znajdują się najlepsi kandydaci.
By być jednym z nich, swoje przygotowania do egzaminów maturalnych musisz zacząć odpowiednio wcześnie. Wśród zdawanych przez ciebie przedmiotów powinny się znaleźć obligatoryjnie: matematyka, informatyka, dowolnie wybrany język obcy nowożytni. Nie zapomnij o zdawaniu ich na poziomie rozszerzonym!
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INFORMATYKA I SYSTEMY INFORMACYJNE?
Studia informatyczne są jednym z tych profili kształcenia, który cieszy się od kilkunastu już lat gorącym zainteresowaniem wśród osób, które rozpoczynają studia. Współcześnie zostaliśmy zdominowani przez cyfrowe metody przekazywania informacji, a nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez Internetu i natychmiastowego dostępu do najnowszych newsów. Na rynku potrzebni są zatem nieustannie specjaliści, którzy wiedzą jak w sposób bezpieczny i nowoczesny wszystkie ie informacje przekazywać.
Informatyka jako dziedzina zajmuje się bowiem przekazywaniem informacji przy pomocy najnowszych metod technologicznych. Z kolei studia na kierunku informatyka i systemy informacyjne przeznaczone są przede wszystkim dla osób, których zainteresowania oscylują wokół przedmiotów ścisłych. Sama fascynacja komputerami może nie wystarczyć podczas wszystkich semestrów intelektualnego rozwoju. Jeżeli interesują cię zatem nowinki technologiczne, pasjonuje cię potęga Internetu i nie boisz skomplikowanych łamigłówek matematycznych, to kształcenie na tym profilu czeka właśnie na ciebie.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku informatyka i systemy informacyjne możemy podzielić na:
1. Typ:
Studia I stopnia (inżynierskie)
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
studia stacjonarne
Studia na kierunku informatyka i zystemy informacyjne w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.
Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
2. Program studiów i przedmioty
Studia na kierunku informatyka i systemy informacyjne znalazły się w ofercie uczelni, które znajdziesz w dziale poniżej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o rozpoczęciu nauki przeanalizuj dobrze, co skrywają kierunki studiów takie jak informatyka i systemy informacyjne. Doskonałe rozeznanie sprawi, że unikniesz rozczarowań podczas pierwszych semestrów kształcenia, które są wyjątkowo intensywne intelektualnie.
Przedmioty, z którymi zetkniesz się, przeglądając program dydaktyczny, mają profil ścisły. Znajdziesz w nim przykładowo:
analizę matematyczną
algebrę liniową z geometrią
matematykę dyskretną
teorię mnogości
Tak intensywna nauka da ci solidne podstawy matematyczne, dzięki którym będziesz mógł w pełni zrozumieć wszelkie aspekty związane ze skomplikowaniem tworzeniem baz danych, programowaniem, czy przekazywaniem informacji.
Uczelnie w Warszawie - kierunek informatyka i systemy informacyjne:
Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności
Ile trwają studia na kierunku informatyka i systemy informacyjne w Warszawie?
Studia na kierunku Informatyka i systemy informacyjne w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).
Informatyka i systemy informacyjne w Warszawie - czas trwania
Poziom studiów
czas trwania
otrzymywany tytuł
studia I stopnia
3,5 roku
inżynier
studia II stopnia
1,5 roku lub 2 lata
magister inżynier
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INFORMATYKA I SYSTEMY INFORMACYJNE?
Nikomu nie trzeba przypominać, dlaczego studia informatyczne tak chętnie wybierane są przez absolwentów szkół średnich. Ma to oczywiście związek z perspektywami zatrudnienia w przyszłości. Uczelnie w Warszawie doskonale rozumieją ten trend, dlatego też oferta kształcenia informatycznego wpisana jest w plan najlepszych ośrodków dydaktycznych.
Studia na kierunku informatyka i systemy informacyjne przygotowują cię przede wszystkim do pracy w firmach w potężnym sektorze związanym z programowaniem. Możesz zajmować się:
programowaniem
tworzeniem baz danych
przekazywaniem informacji
To absolwenci tego kierunku wyznaczają najnowsze trendy na rynku pracy. Poza tym swoją karierę możesz rozwijać w firmach w sektorze prywatnym nie tylko w Polsce, lecz także na arenie międzynarodowej, które korzystać będą z pomocy informatyków.
Gdzie studiować na kierunku informatyka i systemy informacyjne w Warszawie?
Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej.
Uczelnie na których można studiować kierunek informatyka i systemy informacyjne w Warszawie
Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat
rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni
klikając powyższy link "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec
zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie
prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.
Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.
Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.
Patio ASP, Targ Węglowy 6 (wejście od ulicy Tkackiej)https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/536de-asp-gdansk.jpgAkademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
40-659 Katowice,
Budynki A i B - ul. Harcerzy Września 1939 3https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT0khD9RMEUcRvVnU_vVFhY8https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/117b5-gwsh-katowice.jpgAkademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
ul. Różana 17A,
61-577 Poznańhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCfrvDjdbBEcRrivuGR14ZRghttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/927e4-wsjo-studia-poznan.jpgWyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu