Socjologia stosowana i antropologia społeczna - Warszawa

Socjologia stosowana i antropologia społeczna - Warszawa

Socjologia stosowana i antropologia społeczna - Warszawa

Studia w Warszawie

socjologia stosowana i antropologia społeczna

Odkryj socjologię stosowaną i antropologię społeczną w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Socjologia stosowana i antropologia społeczna studia Warszawa 2021| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Socjologia stosowana i antropologia społeczna w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Ciekawą Cię wszelkie zjawiska i problemy społeczne? Interesujesz się historią, psychologią i analizujesz motywacje kryjące się za wieloma ludzkimi zachowaniami? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to studia w Warszawie na kierunku socjologia stosowana i antropologia społeczna zostały stworzone dla Ciebie! Otrzymasz rozległą wiedzę socjologiczną, rozwiniesz warsztat analityczno-metodologiczny, przyjrzysz się różnorodnym stylom życia i nowym prądom kulturowym.

W zakres kompetencji absolwentów tego kierunku wchodzić będzie między innymi identyfikowanie, a także diagnozowanie wszelkich problemów i zjawisk społecznych. Wiedza i kompetencje miękkie posiadane przez nich pozwolą na zawodowe realizowanie się w agencjach marketingowych, działach HR czy ośrodkach zajmujących się badaniem opinii publicznej.

 

czytaj dalej wszystko o Socjologia stosowana i antropologia społeczna - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek socjologia stosowana i antropologia społeczna

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Jednostka prowadząca

Socjologia stosowana i antropologia społeczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek socjologia społeczna z antropologią kulturową w Warszawie?

Studia socjologiczne każdego roku wybierane są przez wielu absolwentów szkół średnich – to świadczy o ich popularności. Znalezienie się na listach osób przyjętych nie powinno być jednak niczym trudnym, jeśli odpowiednio wcześnie przygotujesz się do procesu rekrutacji.

Przedmioty, dzięki którym twoje nazwisko będzie widniało na listach osób przyjętych, to przykładowo: WOS, historia, dowolnie wybrany język obcy nowożytni, matematyka oraz język polski. Pamiętaj, by część z wybranych przez siebie przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Socjologia stosowana i antropologia społeczna w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów


JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU SOCJOLOGIA STOSOWANA I ANTROPOLOGIA?

Socjologia to nauka, która ma bardzo długą tradycję. Sami każdego dnia ulegamy jej wpływom, choć nie zawsze mamy tego świadomość. Każdy z nas zastanawiał się bowiem nie raz nad tym, co kształtuje społeczne zachowania, co wpływa na nasze interakcje z innymi ludźmi, czy wreszcie – jak zmiany ekonomiczne i polityczne odciskają się na nastrojach społecznych. W dużym uproszczeniu tym właśnie zajmuje się socjologia. W praktyce oznacza to, że socjologia po prostu bada zmiany, jakie zachodzą w funkcjonowaniu społeczeństw.

Antropologia społeczna to nauka, która bada z kolei wpływ zmian kulturowych na społeczne zachowania. Okazuje się zatem, że studia na kierunku socjologia stosowana i antropologia społeczna mają charakter interdyscyplinarnej nauki. Jeśli jesteś osobą, która może poszczycić się naturą refleksyjną i uwielbiasz analizować ludzkie zachowania, to tego typu kierunki czekają właśnie na ciebie!

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku socjologia stosowana i antropologia społeczna możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku socjologia stosowana i antropologia społeczna w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Kierunki studiów takie jak socjologia stosowana i antropologia społeczna nie znajdują się w ofercie każdego dowolnie wybranego ośrodka akademickiego. To poważna dyscyplina, zajmująca się prowadzeniem rozbudowanych badań. Jeżeli chcesz być częścią tej nauki i marzą ci się studia w stolicy, to czeka na ciebie propozycja przygotowana przez jeden z najlepszych ośrodków kształcenia wyższego w Polsce, czyli przez Uniwersytet Warszawski.

Każdy przyszły student, który przystępuje do procesu rekrutacji powinien zapoznać się najpierw z programem kształcenia, który obowiązuje na danym kierunku studiów. To pozwoli uniknąć rozczarowań w przyszłości. W charakter studiów socjologicznych wpisana jest interdyscyplinarna formuła nauczania, więc wśród przedmiotów odnajdziesz przykładowo zajęcia poświęcone także:

 • psychologii
 • filozofii

 

Ważną część kształcenia stanowić będzie także poznanie zaplecza metodologicznego, które pozwoli na wykorzystywanie teoretycznej wiedzy podczas prowadzania badań socjologicznych.

Ile trwają studia na kierunku socjologia stosowana i antropologia społeczna w Warszawie?

Studia na kierunku Socjologia stosowana i antropologia społeczna w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU SOCJOLOGIA STOSOWANA I ANTROPOLOGIA?

Studia socjologiczne, z racji interdyscyplinarnego charakteru, pozwalają na rozpoczęcie wielu różnorodnych aktywności po zakończeniu studiów. Powinieneś odpowiednio wcześnie zastanowić się, jak chcesz, by wyglądała twoja kariera. Świadomość własnych upodobań i predyspozycji stanowić będzie realny punkt odniesienia na aktualnym rynku pracy.

Socjologowie mogą pracować we wszelkiego rodzaju biurach opinii publicznej. Twoja wiedza i umiejętności pozwolą ci na trafne diagnozowanie problemów i tendencji społecznych. Będziesz wiedział, jak je analizować i opisywać. Swoje badania możesz publikować nie tylko w prasie specjalistycznej, lecz także popularnonaukowej. Możesz także rozpocząć karierę korporacyjną – dzięki świetnej analizie tendencji społecznych będziesz mógł realizować się w:

 • działach HR
 • działach szkoleń

Gdzie studiować na kierunku socjologia stosowana i antropologia społeczna w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek socjologia stosowana i antropologia społeczna w Warszawie

 • Uniwersytet Warszawski

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Socjologia stosowana i antropologia społeczna w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

SOCJOLOGIA STOSOWANA I ANTROPOLOGIA SPOŁECZNA - ważne informacje

socjologia stosowana i antropologia społeczna studia

studia psychologiczne i społeczne w Warszawie

studia psychologiczne i społeczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki opieka społeczna w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)