Analityka medyczna specjalizuje się w diagnostyce laboratoryjnej, która skupia się na wykonywaniu badań odnoszących się do chemii klinicznej, hematologii, serologii, immunologii i bakteriologii. Specjaliści w tym zakresie wykorzystują najnowsze metody i specjalistyczną aparaturę, która służy do badania krwi, moczu, kału, ale także płynu mózgowo-rdzeniowego, stawowego, otrzewnego.
Analitycy medyczni czy też diagności laboratoryjni ściśle współpracują z lekarzami. Weryfikują niepłodność na podstawie próbek nasienia, badają materiały tkankowe, które mogą okazać się kluczowe w przeprowadzanej cytologii. Interdyscyplinarny kierunek poszukuje umysłów analitycznych, które nie boją się abstrakcyjnego widzenia. Wybierz kierunek przyszłości i odgrywaj kluczową rolę w procesie leczenia pacjentów.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku analityka medyczna możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku analityka medyczna we Wrocławiu realizowane są w ramach studiów jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.
Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Kierunek analityka medyczna we Wrocławiu jest nowoczesną propozycją studiów, a zajmuje się medycyną i wykorzystuje przy tym najnowsze metody pomiarowe i nowe technologie. Uczelnie we Wrocławiu, które mają w swojej ofercie tego typu studia, znajdziesz poniżej. Różne placówki kształcenia gwarantują najlepszych specjalistów, którzy przygotowują studentów do pracy w branży medycznej.
W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:
-
diagnostyka parazytologiczna
-
patofizjologia
-
chemia kliniczna
-
chemia ogólna i nieorganiczna
-
medycyna laboratoryjna w systemie ochrony zdrowia
-
historia medycyny i analityki medycznej
-
higiena z epidemiologią
Program kształcenia przewiduje także nauczanie w zakresie najważniejszych medycznych przedmiotów ogólnych, takich jak anatomia czy fizjologia człowieka. Zajęcia odbywają się w formie laboratoriów, ćwiczeń, wykładów i seminariów.