Studia techniczne są szczególnie popularne wśród osób, które myślą o kształceniu na politechnice. Energetyka skupia się na projektowaniu, optymalizacji i wdrażaniu nowych technologii energetycznych w energetyce zawodowej, przemysłowej i komunalnej, które funkcjonują na rynku energii.
Przyszli studenci będą zajmowali się zagadnieniami cieplno-przepływowymi w systemach energetycznych, projektowaniem obiektów, urządzeń technicznych i procesów na podstawie analizy stosowanych rozwiązań technicznych. Ważne jest zainteresowanie nowymi technologicznymi, ponieważ studenci nieustannie mają do czynienia z maszynami i urządzeniami energetycznymi. Jeśli masz chłonny analityczny umysł i predyspozycje manualne, kierunek energetyka we Wrocławiu jest właśnie dla Ciebie.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku energetyka możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku energetyka we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.
Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Energetyka to kierunek bardzo potrzebny, kształcący inżynierów prężnie działających w energetyce zawodowej, przemysłowej i komunalnej. Uczelnie we Wrocławiu, które mają w swojej ofercie studia inżynierskie tego typu, znajdziesz poniżej. Wszelkie placówki edukacyjne starają się zadbać o wysoki poziom kształcenia przy współpracy z najlepszą kadrą akademicką, która chętnie dzieli się bogatym doświadczeniem naukowym i zawodowym.
W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład:
-
energetyka geotermalna
-
lewobieżne systemy grzewcze
-
metody numeryczne
-
spalanie i paliwa
-
rysunek techniczny
-
techniki wytwarzania
-
wytrzymałość materiałów
-
podstawy elektroniki
-
sprężarki i wentylatory
Dobór przedmiotów uzależniony jest od realizowanej specjalności. Zajęcia odbywają się w formie ćwiczeń, laboratoriów, wykładów, seminariów.