Finanse i rachunkowość studia I stopnia – Łódź

Finanse i rachunkowość studia I stopnia – Łódź

Finanse i rachunkowość studia I stopnia – Łódź

Studia I stopnia w Łodzi

finanse i rachunkowość

Odkryj finanse i rachunkowość w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

16.12.2021

Finanse i rachunkowość studia I stopnia (licencjackie) Łódź - 2022 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Łodzi
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć na Uniwersytecie Łódzkim oraz kilku niepublicznych szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Finanse i rachunkowość studia I stopnia – Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek finanse i rachunkowość

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Jednostka prowadząca

Finanse i rachunkowość stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku finanse i rachunkowość

Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi

Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek finanse i rachunkowość w Łodzi?

Aby zostać studentem kierunku finanse i rachunkowość w Łodzi powinieneś zdać egzamin maturalny z języka obcego, języka polskiego, matematyki oraz z geografii, historii lub informatyki.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku finanse i rachunkowość najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • matematyka
 • język obcy
 • geografia
 • historia
 • informatyka

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Finanse i rachunkowość w Łodzi - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ?

 

Współcześnie, w dobie wzmożonego rozwoju gospodarczego i powstawania nowych przedsiębiorstw i różnego rodzaju działalności gospodarczych, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wszechstronną wiedzę na temat jednego z ważniejszych aspektów funkcjonowania biznesu, jakim są finanse. Nic więc dziwnego, że studia związane z tym obszarem od lat wzbudzają zainteresowanie wśród studentów w całej Polsce. Jeżeli ty także chciałbyś zdobyć wszechstronną wiedzę i praktyczne przygotowanie zawodowe, to kierunek finanse i rachunkowość w Łodzi będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia ekonomiczne w Łodzi powinny interesować się naukami matematycznymi oraz posiadać zdolność analitycznego myślenia. Dużym atutem będzie także osiąganie dobrych wyników z przedmiotów ścisłych. Jeżeli spełniasz powyższe warunki to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten interesujący kierunek.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku finanse i rachunkowość możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia podyplomowe

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

2. Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Łodzi coraz częściej decydują się na wprowadzenie do swoich ofert kształcenia, studiów ekonomicznych, które z roku na rok zyskują na popularności. Listę uczelni, na których możesz realizować kierunek finanse i rachunkowość, znajdziesz w dziale poniżej.

Program nauczania na kierunku finanse i rachunkowość został w pełni dopasowany do realiów współczesnego świata i obecnego rynku pracy. Studenci mają szansę rozwinąć zarówno wiedzę teoretyczną, jak i zdobyć cenne umiejętności praktyczne. W czasie zajęć będziesz zmiał okazje poznać zasady funkcjonowania instytucji finansowych oraz nauczyć się analizy zjawisk ekonomiczno-finansowych. Co więcej, zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat:

 • strategii podatkowych
 • zarządzania finansami przedsiębiorstwa
 • realizowania operacji bankowych

 

Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku finanse i rachunkowość trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej, uzyskasz tytuł licencjata.

Finanse i rachunkowość w Łodzi - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ?

Uczelnie w łodzi, dzięki swoim ciekawym i dopasowanym do realiów obecnego rynku pracy programom nauczania, kształcą doskonałych specjalistów z zakresu różnorodnych dziedzin, którzy mogą liczyć na interesujące i rozwijające oferty zawodowe. Dlatego też po ukończeniu kierunku finanse i rachunkowość w Łodzi nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem pracy.

Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w bankach, funduszach inwestycyjnych czy agencjach kredytowych. Równie dobrym pomysłem może być związanie swojej przyszłości z zakładami ubezpieczeniowymi, firmami doradczymi czy działami finansowymi przedsiębiorstw. Co więcej, możesz wykonywać zawód:

 • księgowego
 • analityka finansowego
 • doradcy finansowego
 • maklera giełdowego

 

Abiturienci często decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do ich wykształcenia. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe.

Gdzie studiować na kierunku Finanse i rachunkowość (studia I stopnia) w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek finanse i rachunkowość (studia I stopnia) w Łodzi

 • Uniwersytet Łódzki
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Uczelnie w Łodzi - kierunek finanse i rachunkowość:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Uniwersytet Łódzki (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ) stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi stacjonarne, niestacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić, idąc na studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość?

Jakie przedmioty są brane pod uwagę?

Proces rekrutacyjny na kierunku finanse i rachunkowość w Łodzi wymaga przedstawienia wyników maturalnych z egzaminów obowiązkowych, ale i rozszerzonych. Zdawanie dodatkowych przedmiotów zwiększa Twoją szansę na dostanie się na wymarzony kierunek.

Na rozszerzeniu warto pokusić się o nauki matematyczne lub o języki obce, które są również wysoko punktowane. Na stronach internetowych uczelni znajdziesz szczegółowy wykaz przedmiotów, które mają największe znaczenie w przeliczniku punktowym. Warto sprawdzić wcześniej, co najlepiej zdawać na maturze.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Wysoką pozycję na listach zakwalifikowanych możesz zapewnić sobie także poprzez udział w olimpiadach i konkursach. Finaliści i laureaci cieszą się zawsze przywilejami i zdobywają najwyższe wyniki. Uwzględniane w rekrutacji olimpiady/konkursy znajdziesz na stronach uczelni oraz na naszym portalu.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu niezbędnych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Zapoznaj się z wytycznymi poszczególnych placówek akademickich, by formalności przebiegły sprawnie w najwyższym stopniu.

 

Czy te studia są dla Ciebie?

Studia w Łodzi na kierunku finanse i rachunkowość są idealne dla osób, które śledzą procesy gospodarcze i zjawiska pieniężne zachodzące w kraju, ale i na całym świecie. Absolwenci specjalizują się w zarządzaniu pieniędzmi, inwestycjach i ryzyku finansowym, a eksperci w tym zakresie są niezwykle potrzebni, by uchronić wszelkie transakcje i plany biznesowy od niezgodności.

Czy warto iść na studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość?

Finanse i rachunkowość są jednym z najpopularniejszych kierunków w Łodzi, przede wszystkim dlatego, że podobnie jak ekonomia daje niejako uniwersalne wykształcenie, użyteczne w różnych branżach i sektorach życia publicznego i gospodarczego.

W trakcie poszczególnych etapów zdobywania edukacji studenci zapoznają się z dziedzinami finansowymi, księgowymi, ubezpieczeniowymi, ale także z prawem gospodarczym czy ochroną własności intelektualnej.

Poszczególne przedmioty realizowane są w wyspecjalizowanych salach wykładowych i komputerowych, a teoretyczne kształcenie weryfikowane jest w trakcie obowiązkowych praktyk zawodowych, które tym samym umożliwiają Ci zdobywanie pierwszych zawodowych doświadczeń.

Absolwenci finansów i rachunkowości odnajdują się w pracy w działach finansowych, księgowości i controllingu w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych, a także w bankach, izbach i urzędach skarbowych. Są także przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Studia I stopnia niestacjonarne na kierunku finanse i rachunkowość

Studia w Łodzi w zakresie finansów i rachunkowości możesz realizować zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. Studia zaoczne odbywają się w weekend w trakcie zajęć od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni w Łodzi.

Musisz jednak pamiętać, że niestacjonarna forma kształcenia jest płatna. Ceny semestralne i roczne ustalane są indywidualnie przez uczelnie w Łodzi i różnią się od siebie w zależności od realizowanego kierunku studiów.

Proces rekrutacyjny na studiach zaocznych obejmuje przede wszystkim złożenie wymaganych dokumentów w terminie wskazanym przez łódzkie placówki akademickie. W przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń w zależności od uczelni decyduje kolejność zgłoszeń lub obowiązują zasady kwalifikacji jak na studia stacjonarne.

Program kształcenia na studiach niestacjonarnych odpowiada założeniom realizowanym podczas kształcenia realizowanego w trybie stacjonarnym.

Kierunki ekonomiczne w Łodzi

socjologia
Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

Komentarze (0)