Studia informatyczne Lublin

Studia informatyczne Lublin

Studia informatyczne Lublin

Największy wybór studiów

informatycznych w Lublinie

Odkryj kierunki informatyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia informatyczne Lublin | woj. lubelskie

Studia informatyczne w Lublinie to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie są Studia informatyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI INFORMATYCZNE W LUBLINIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI INFORMATYCZNE W LUBLINIE

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia informatyczne w Lublinie

Jeśli marzysz o zostaniu informatykiem, programistą czy specjalistą ds. inżynierii komputerowej, przede wszystkim przygotuj się do egzaminów maturalnych - zadbaj o dobry wynik z matematyki i fizyki, a także z języka obcego - najlepiej angielskiego. Bez znajomości angielskiego trudno Ci będzie ukończyć studia informatyczne.

Złóż niezbędne dokumenty na konkurs świadectw organizowany rokrocznie na uczelniach wyższych. I zawczasu trenuj swoje komputerowe umiejętności, szukając odpowiedzi na najprostsze pytania: jak to jest zrobione!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia informatyczne niestacjonarne w Lublinie

Coraz bogatsza oferta studiów informatycznych nikogo nie dziwi, ponieważ od wielu lat jest to najchętniej wybierany obszar kształcenia. Co za tym idzie, uczelnie poszerzają programy nauczania, mnożą specjalności, a wszystko po to, by jak najlepiej odpowiadać na zapotrzebowania współczesnego rynku. Mogłoby się wydawać, że na fundamencie popularności studia informatyczne dostępne są we wszystkich formach kształcenia.

Niestety, nie każda lubelska uczelnia proponuje kandydatom naukę na studiach niestacjonarnych. Aby rozpocząć studia informatyczne niestacjonarne w Lublinie najlepiej przejrzeć oferty dydaktyczne wszystkich szkół wyższych, zwracając baczniejszą uwagę na szkoły niepubliczne. To właśnie one dają największe pole wyboru odnośnie trybu nauki.

Studia niestacjonarne, nie tylko w zakresie informatycznym, posiadają charakterystyczne cechy, o których nie można zapominać. Po pierwsze, mogą to być studia wieczorowe, bądź studia zaoczne, zwracając uwagę, że oferta tych drugich jest znacznie bogatsza. Studia zaoczne polegają na odbywaniu zajęć w weekendy, w ramach tzw. zjazdów.

Studenci muszą zapomnieć o sobotnim wypoczynku, gdyż nierzadko harmonogram zajęć bywa napięty. Nie mogą zapomnieć natomiast o wysiłku jaki muszą włożyć w naukę, gdyż z powodu skondensowania programu, część obowiązującego materiału muszą zgłębić samodzielnie.

Czy warto podjąć studia informatyczne w Lublinie, w trybie niestacjonarnym? Oczywiście, że tak. Nie jest to zadanie niewykonalne, bądź karkołomne. Wymaga tylko pewnego przestawienia się, aby dojrzeć do myśli, że w sobotę i niedzielę należy pojawić się na uczelni.

czytaj dalej studia informatyczne niestacjonarne (zaoczne) w Lublinie

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W LUBLINIEPOLECANE DLA CIEBIE

STUDIA INFORMATYCZNE W LUBLINIE - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia informatyczne w Lublinie?

Słyszeliście już za pewne jaki jest najlepszy, najlepiej opłacany i najwygodniejszy zawód świata. Programista, dział IT, informatyk. Choć przyjęło się, że informatycy są dość dziwni w obyciu, to stereotyp ten już się zmienia. Pojawia się coraz więcej kobiet wśród programistów i informatyków. Studia informatyczne pomogą Ci przebić się przez barierę wiedzy i zdobyć niezbędne umiejętności do wykonywania tego trudnego, ale i fascynującego zawodu. Informatykiem czy programistą możesz być w każdym zakątku świata.

Komputery posługują się tym samym językiem, nie ma tu bariery wiedzy. Wykorzystuj wszelkie możliwości na studiach, by wyjeżdżać w ramach programów wymian międzynarodowych, praktykować u najlepszych twórców systemów komputerowych i aplikacji. Bądź aktywny, działaj, ucz się na bazie doświadczenia, a Twoja informatyczna przyszłość będzie usłana samymi sukcesami.

Studia informatyczne, jeśli czujesz ku nim smykałkę, to jedne z najbardziej opłacalnych i najlepszych studiów, jakie możecie wybrać. Praca w IT jest fascynująca. Sprawdź, jakie kierunki studiów możesz wybrać na uczelniach wyższych w Lublinie.

 

Studia informatyczne w Lublinie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia informatyczne w Lublinie możesz realizować przede wszystkim w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. W zależności od wybranego kierunku studia pierwszego stopnia trwają od sześciu (licencjat) do siedmiu semestrów (inżynierka), studia drugiego stopnia zaś od półtora roku (studia magisterskie inżynierskie) do dwóch lat (studia magisterskie).

Lubelskie uczelnie mają także w ofercie propozycje kształcenia podyplomowego, które możesz realizować niestacjonarnie w trakcie dwóch bądź trzech semestrów. Wśród popularnych kierunków podyplomowych znajdziesz, chociażby współczesne technologie informatyczne – tworzenie aplikacji mobilnych lub audyt systemów informatycznych.

Poszczególne kierunki studiów możesz realizować stacjonarnie bądź niestacjonarnie. Zajęcia na studiach dziennych odbywają się od poniedziałku do piątku, natomiast te na studiach zaocznych w weekendy. Wybierz tryb kształcenia, który najbardziej Ci odpowiada i umożliwi Ci łączenie życia zawodowego, osobistego i naukowego.

czytaj dalej studia w Lublinie

 

Kierunki studiów informatycznych w Lublinie

Do kategorii studiów informatycznych zaliczyć możemy bardzo wiele kierunków, które w swoich ofertach kształcenia mają lubelskie uczelnie. Wśród najpopularniejszych znajdziesz między innymi informatykę, geoinformatykę, technologie cyfrowe w animacji kultury.

Interdyscyplinarny charakter kształcenia pozwala łączyć dziedziny i nauki, stąd takie kierunki, jak informatyka i ekonometria, e-edytorstwo i techniki redakcyjne, społeczeństwo informacyjne, inżynierskie zastosowania informatyki w elektrotechnice, edukacja techniczno-informatyczna. Studia w tym zakresie umożliwią Ci zdobycie potrzebnej wiedzy i wszechstronnych umiejętności.

Uczelnie w Lublinie pozwalają kształcić się zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Do popularnych kierunków anglojęzycznych należą computer science oraz informatics. Wykształcenie w tym zakresie otwiera absolwentów na współpracę na rynku międzynarodowym. W ofercie znajdziesz także szereg fascynujących specjalizacji i kierunków podyplomowych.

 

Najpopularniejsze kierunki studiów informatycznych:

 • computer science
 • e-edytorstwo i techniki redakcyjne
 • edukacja techniczno - informatyczna
 • geoinformatyka
 • informatics
 • informatyka
 • informatyka i ekonometria
 • inżynierskie zastosowania informatyki w elektrotechnice
 • społeczeństwo informacyjne
 • technologie cyfrowe w animacji kultury

czytaj dalej kierunki studiów w Lublinie

 

Gdzie studiować kierunki informatyczne w Lublinie?

Studia informatyczne w Lublinie znajdziesz na wielu uczelniach prywatnych i państwowych. Najbogatszą ofertę kształcenia przedstawia Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki znajdziemy nie tylko informatykę, ale i e-edytorstwo i techniki redakcyjne czy technologie cyfrowe w animacji kultury i wiele innych.

Kształcić się w zakresie informatyki możesz niemal na każdej lubelskiej uczelni. Katolicki Uniwersytet Lubelski proponuje także edukację w języku angielskim, natomiast Politechnika Lubelska umożliwia studia w zakresie inżynierskich zastosowań informatyki w elektrotechnice oraz edukacji techniczno-informatycznej.

Computer science znajdziesz natomiast w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji bądź w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji. Zapoznaj się szczegółowo z ofertą kształcenia poszczególnych ośrodków akademickich w Lublinie. Sprawdź także, jakie kierunki możesz studiować w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej.

 

Uczelnie, na których można studiować kierunki informatyczne w Lublinie:

 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
 • Politechnika Lubelska
 • Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

 

Jak wybrać studia informatyczne w Lublinie, aby mieć dobrą pracę?

Studia informatyczne są jednymi z najbardziej opłacalnych w XXI wieku. Wszystko tworzone jest teraz na poziomie cyfryzacji, a Internet i najnowsze technologie towarzyszą nawet najbardziej tradycyjnym dziedzinom. Stwarza to bardzo wiele stanowisk pracy i jednocześnie ułatwia odnalezienie się na rynku pracy. Warto zapoznać się z ofertami współczesnych pracodawców, by wybrać kierunek, który wpisuje się w zapotrzebowania na danego specjalistę.

 

Możliwe ścieżki Twojej przyszłej kariery zawodowej:

 • webmaster
 • grafik komputerowy
 • projektant systemów internetowych i prezentacji multimedialnych
 • administrator sieci komputerowych
 • projektant gier komputerowych
 • specjalista informatyk
 • programista
 • specjalista ds. bezpieczeństwa teleinformatycznego

 

Zweryfikuj, jakie zawody są popularne w Twoim rodzinnym mieście bądź w mieście, w którym chcesz studiować. To cenna wskazówka, która pozwoli Ci dobrze wybrać odpowiednie studia. Warto także kierować się własnymi predyspozycjami i zainteresowaniami. Na studiach informatycznych odnajdą się pasjonaci, którzy chcą swoje życie powiązać z wirtualnym światem.

Na absolwentów kierunków informatycznych czeka bardzo wiele ofert zatrudnienia. Przede wszystkim miejsce pracy zależne jest od ukończonego kierunku lub specjalności. Absolwenci pracują w firmach wytwarzających oprogramowanie komputerowe, firmach wytwarzających systemy internetowe, administracji systemów i sieci komputerowych, działach skupiających się na zapewnianiu bezpieczeństwa informacji, w firmach zajmujących się usługami komputerowymi lub produkcją oprogramowania i sprzętu komputerowego, w instytucjach, stosujących systemy informatyczne i teleinformatyczne, w zespołach, realizujących projekty portali i stron WWW, zespołach projektantów i administratorów baz danych.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Lublinie?

W Lublinie jest w czym wybierać, jeśli chodzi o uczelnie proponujące kształcenie w zakresie studiów informatycznych. Pamiętaj, że poszczególne placówki akademickie tworzą oryginalne oferty kształcenia, dlatego nie wszędzie możesz studiować takie same kierunki. Jeśli marzy Ci się edukacja w zakresie technologii cyfrowych w animacji kultury, wybierz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

Jeśli zaś chcesz zdobywać wiedzę w ramach inżynierskich zastosowań informatyki w elektrotechnice, możesz wybrać Politechnikę Lubelską. Zapoznaj się z propozycjami programów studiów przygotowywanymi przez poszczególne ośrodki akademickie. Sprawdź, czy uczelnie są przystosowane merytorycznie i technicznie do prowadzenia zajęć w zakresie nauk technicznych i informatycznych.

Zweryfikuj także, jakie możliwości rozwoju dają Ci uczelnie, to znaczy, czy masz szansę na wymianę międzyuczelnianą w kraju lub za granicą, czy tworzone są oferty praktyk i programy stażowe, czy masz szansę na stypendium. Wszelkie potrzebne informacje znajdziesz, chociażby na stronach internetowych lubelskich uczelni.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia informatyczne w Lublinie?

Uczelnie w Lublinie są przystosowane do realizowania kształcenia w zakresie nauk informatycznych i technicznych. Doskonale wyposażone pracownie komputerowe oraz dostęp do najnowszych oprogramowań ułatwia weryfikowanie teoretycznej wiedzy w praktyce. Władze uczelni wspierają wszelkiego rodzaju studenckie inicjatywy, które mogą przyczynić się do rozwoju technologicznego państwa i człowieka.

Placówki akademickie zachęcają więc do brania udziału w grantach badawczych, konferencjach naukowych, do zakładania kół naukowych. Organizują także różnego rodzaju wymiany krajowe i międzynarodowe oraz tworzą programy stażowe i oferty praktyk w porozumieniu z największymi firmami i przedsiębiorstwami w mieście, a nawet w kraju. Tego typu współprace pozwalają tworzyć programy studiów na bazie oczekiwań współczesnych pracodawców.

Władze miasta starają się uatrakcyjnić lata nauki różnego rodzaju aktywnościami. Nie brakuje wydarzeń sportowych, kulturowych, imprez masowych, ale także festiwali naukowych i wydarzeń związanych z najnowszymi technologiami. Możesz liczyć na wsparcie socjalne oraz na pomoc w znalezieniu zakwaterowania w mieszkaniu bądź akademiku.

Studia to jeden z najważniejszych etapów w życiu rozwijającego się człowieka. To czas zawierania najważniejszych znajomości, poszerzania zainteresowań, zdobywania doświadczeń egzystencjalnych i zawodowych. Postaw na technologiczny i życiowy rozwój i wybierz studia w Lublinie.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach informatycznych

IT - dział szeroki, długi, branża, która jest wszędzie, która dotyka wszystkich sfer współczesnego życia. IT jest w Twojej komórce, w Twoim telefonie, w Twoich relacjach ze znajomymi, w Twojej telewizji, w Twoim serialu, w Twojej grze, w kuchni, w łazience. Dzieła informatyków i programistów są wszędzie.

Coraz mniej ludzi jest w stanie bez pomocy specjalistów naprawić swój komputer, bądź uruchomić nowy system. Jest coraz większe zapotrzebowanie na usługi absolwentów studiów informatycznych. Najlepsi znajdują pracę u największych gigantów świata komputerowego - tworzą gry, zarabiające miliardy dolarów, współtworzą aplikację dla Microsoftu czy Apple’a. Absolwenci studiów informatycznych znajdują zatrudnienie w korporacjach międzynarodowych, jak i sami zakładają swoje firmy i działają.

Dużo osób zajmuje się nowymi projektami i na własną rękę tworzą nowe programy i systemy, pomagające ludziom zorganizować się w życiu. Branża informatyczna to jedna z najlepiej opłacających swoich pracowników branża. Informatycy pracują jako specjaliści ds. SEO, ds. budowania stron i ich widoczności, jako specjaliści sieci komputerowych czy analitycy ruchu.

Informatyka to naprawdę dobry kierunek na życie. Pamiętaj tylko, że jeśli nie masz co do tego przekonania i nie czujesz przysłowiowego bluesa, to Twoje życie wcale nie będzie takie kolorowe. Dlatego mądrze decyduj. Studia dopasuj do swojego charakteru, osobowości i wewnętrznych potrzeb.

POZOSTAŁE UCZELNIE W LUBLINIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA INFORMATYCZNE

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MARIE CURIE SKŁODOWSKIEJ STUDIA INFORMATYCZNE

Studia informatyczne możecie zrealizować w Lublinie na Uniwersytecie Marie-Curie Skłodowskiej na Wydziale Matemtyki, Fizyki i Informatyki w ramach kierunków:

 • informatyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • informatyka w szkole - studia podyplomowe
 • zaawansowane administrowanie sieciami komputerowymi - studia podyplomowe
 • kształcenie zdalne w edukacji - studia podyplomowe

dowiedz się więcej>

 


POLITECHNIKA LUBELSKA STUDIA INFORMATYCZNE

Na Politechnice Lubelskiej możecie wybrać się na studia informatyczne na Wydziale Elektroniki i informatyki na kierunki:

 • informatyka - studia I i II stopnia, inżynierskie i magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne
 • współczesne technologie informatyczne - tworzenie aplikacji mobilnych
 • administrowanie sieciami komputerowymi - studia podyplomowe
 • informatyka i zajęcia komputerowe dla nauczycieli - studia podyplomowe

dowiedz się więcej>

 


KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI STUDIA INFORMATYCZNE

Studia na kierunku informatyka (w języku polskim i w języku angielskim) możecie również zrealizować na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

dowiedz się więcej>

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)