Studia pedagogiczne Lublin

Studia pedagogiczne Lublin

Studia pedagogiczne Lublin

Największy wybór studiów

pedagogicznych w Lublinie

Odkryj kierunki pedagogiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia pedagogiczne w Lublinie | woj. lubelskie

Studia pedagogiczne w Lublinie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA PEDAGOGICZNE W LUBLINIE - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Animacja kultury stacjonarne I stopnia, II stopnia
E-pedagogika niestacjonarne II stopnia
Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych stacjonarne I stopnia, II stopnia
Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej stacjonarne I stopnia, II stopnia
Edukacja techniczno - informatyczna stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Nauczanie matematyki i informatyki stacjonarne I stopnia, II stopnia
Nauki o rodzinie stacjonarne I stopnia
Pedagogika stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna stacjonarne, niestacjonarne, online II stopnia, jednolite
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna - studia online online jednolite
Pedagogika resocjalizacyjna stacjonarne I stopnia
Pedagogika specjalna stacjonarne, niestacjonarne II stopnia, jednolite
Praca socjalna stacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie są studia pedagogiczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI PEDAGOGICZNE W LUBLINIE

SORTOWANIE:
D
E
F
G
I
L
M
P
R
S
T
W
Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia pedagogiczne w Lublinie

Jeśli chcesz zostać pedagogiem to ucz się pilnie w liceum i zdaj wystarczająco dobrze maturę z przedmiotów humanistycznych i matematyki. W zależności od obranej specjalizacji i rodzaju studiów, różne przedmioty maturalne mają znaczenie w konkursie świadectw.

Dlatego zanim podejmiesz decyzję o przedmiotach, jakie będziesz zdawać na maturze, to sprawdź dokładnie wymagania rekrutacyjne danego kierunku. Teoretycznie pedagogika jest jedna, praktycznie ma ona tak wiele specjalizacji do wyboru, że na każdy kierunek obowiązują praktycznie inne zasady wstępne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia pedagogiczne niestacjonarne w Lublinie

O studiach pedagogicznych można powiedzieć wiele, ale nie wolno zapomnieć o tym, iż należą do najbardziej potrzebnych, ponieważ zwracają uwagę na człowieka, jego wychowanie i rozwój, jak również miejsce wśród innych. To niezwykle poważna dyscyplina, dlatego niektórzy uważają, że wymaga jedynie kształcenia na studiach stacjonarnych. To stereotyp i zupełnie niesłuszne myślenie.

Studia pedagogiczne występują w formie niestacjonarnej i ich oferta jest całkiem spora, zarówno w uczelniach państwowych, jak i niepublicznych szkołach wyższych. To, czy można studiować dziennie, wieczorowo, czy zaocznie zależy już od wybranej jednostki, natomiast w przypadku szerokiego wyboru należy zdawać sobie sprawę z różnic, jakie z niego wynikają.

Studia stacjonarne polegają na odbywaniu zajęć od poniedziałku do piątku, zazwyczaj od godzin porannych; studia wieczorowe, jak sama nazwa wskazuje, realizowane są w porze popołudniowej, natomiast studia zaoczne polegają na realizowaniu zajęć w ramach tzw. zjazdów, organizowanych w weekendy, zazwyczaj co dwa tygodnie.

Kolejną różnicą jest to, że studia niestacjonarne są płatne. Co jeszcze? Studia niestacjonarne, a dokładniej rzecz ujmując zaoczne, charakteryzują się skondensowaniem programu kształcenia. Studenci muszą posiąść taką samą wiedzę, gdyż ma to prowadzić do pełnienia konkretnych obowiązków, ale w stosunkowo krótszym czasie.

Na tej podstawie studenci niestacjonarni muszą wykazywać się większą samodzielnością oraz umiejętnością pogłębiania wiedzy we własnym zakresie, ze znacznie mniejszą pomocą wykładowcy. Naturalnie, nie oznacza to, że studia pedagogiczne niestacjonarne są trudniejsze, bądź niemal możliwe do zrealizowania. To tylko kwestia zaangażowania.

czytaj dalej studia pedagogiczne niestacjonarne (zaoczne) w Lublinie

POPULARNE KIERUNKI NIESTACJONARNE W LUBLINIE POLECANE DLA CIEBIE

KIERUNKI PEDAGOGICZNE W LUBLINIE

Rozwiń

STUDIA PEDAGOGICZNE W LUBLINIE - PODYPLOMOWE

A
E
I
K
L
M
N
P
T
U
W
Rozwiń

Jak wyglądają studia pedagogiczne w Lublinie?

Pedagogika to kierunek interdyscyplinarny. To nauka o człowieku i nauka o rozwoju. Nie brakuje tu elementów biologii, chemii, jak i kulturoznawstwa. Pedagogika traktuje o człowieku jako holistycznej całości - analizuje czynniki wpływające na rozwój ludzi, jak i skutki działań każdego z nas. To nauka przygotowująca otwartych, twórczych ludzi do pracy z drugim człowiekiem, to nauka pomagania i zrozumienia. To kierunek dla cierpliwych i dla tych, którzy kochają dzieci w różnym wieku.

Podczas studiów poznacie tajniki psychologii społecznej, wychowawczej, metodologię badań społecznych, jak i antropologię kulturową. Będziecie mieli okazję poznać również współczesne kierunki pedagogiczne i historię wychowywania. W świat zawodowy wprowadzą Was przedmioty takie jak: wymiary profesjonalizmu pedagogicznego.

Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej oferuje swoim studentom wiele możliwości rozwoju tematycznego. Działa tu 8 Kół Naukowych, organizowane są liczne imprezy integracyjne przez Wydziałowy Samorząd Studentów, Akademickie Centrum Wsparcia udziela pomocy i konsultacji psychologicznych, organizuje szkolenia w zakresie umiejętności miękkich.

Wydział ten jest pionierem w wymianach studenckich i realizacji projektów badawczych, pod okiem pracowników naukowych Uniwersytetu. Sprawdźcie, jakie kierunki możecie realizować na studiach pedagogicznych w Lublinie.

 

Studia pedagogiczne w Lublinie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia i jednolite (licencjackie, jednolite magisterskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Kierunki pedagogiczne w Lublinie możesz studiować zarówno na pierwszym i drugim stopniu, jak i w formie studiów jednolitych magisterskich (na przykład pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna lub pedagogika specjalna). Pierwszy stopień to trzyletnie studia licencjackie, natomiast drugi stopień to studia magisterskie, które trwają dwa lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat i kończą się tytułem magistra.

Lubelskie uczelnie przedstawiają także propozycje kierunków podyplomowych, które realizowane są w trybie niestacjonarnym w trakcie dwóch lub trzech semestrów. W ten sposób możesz studiować, chociażby diagnozę i terapię neuropsychologiczną oraz terapię pedagogiczną i rewalidację dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Studia podyplomowe przeznaczone są dla osób, które mają już wykształcenie wyższe. Poszczególne kierunki studiów możesz realizować w trybie dziennym lub zaocznym. Kształcenie na studiach stacjonarnych odbywa się od poniedziałku do piątku, natomiast niestacjonarnie możesz studiować w weekendy.

czytaj dalej studia w Lublinie

 

Kierunki studiów pedagogicznych w Lublinie

Do kategorii studiów pedagogicznych zaliczyć możemy bardzo wiele kierunków od pedagogiki, pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pedagogiki specjalnej po edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych/sztuki muzycznej, edukację techniczno-informatyczną, pracę socjalną, animację kultury. Lubelskie uczelnie przygotowują wiele propozycji kształcenia, a opracowywane programy studiów tworzone są w sposób interdyscyplinarny.

Na poszczególnych kierunkach możesz realizować szereg fascynujących specjalizacji, które dają dodatkowe kwalifikacje zawodowe. W Lublinie znajdziesz także kierunki podyplomowe, przeznaczone dla osób, które szczycą się już tytułem naukowym/zawodowym, jednak wciąż chcą zdobyć wiedzę w nowych dziedzinach.

Wśród propozycji studiów podyplomowych znajdziesz między innymi: pedagogikę Marii Montessori; edukację i rehabilitację osób z niepełnosprawnością wzrokową; diagnozę, terapię i edukację osób z autyzmem; udostępnianie instytucji użyteczności publicznej dla osób z niepełnosprawnościami. Zapoznaj się z ofertą kształcenia placówek akademickich w Lublinie.

 

Najpopularniejsze kierunki studiów pedagogicznych:

 • animacja kultury
 • edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych
 • edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej
 • edukacja techniczno-informatyczna
 • nauczanie matematyki i informatyki
 • pedagogika
 • pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
 • pedagogika specjalna
 • pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna
 • praca socjalna

czytaj dalej kierunki studiów w Lublinie

 

Gdzie studiować kierunki pedagogiczne w Lublinie?

Jedną z najbogatszych ofert kształcenia przedstawia Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Na Wydziale Pedagogiki i Psychologii znajdziesz między innymi edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych/sztuki muzycznej, animację kultury, pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną. Warto także zapoznać się z kierunkami, które proponuje Wydział Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Czeka tam na Ciebie nie tylko pedagogika, ale i praca socjalna.

Zaskakujący może wydać się fakt, że kierunki pedagogiczne znajdziemy na Politechnice Lubelskiej. Uczelnia proponuje kształcenie w zakresie edukacji techniczno-informatycznej. Studia pedagogiczne mają w swojej ofercie: Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji oraz Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji. Poszczególne placówki akademickie odznaczają się unikatowym charakterem kształcenia, a każda z nich przedstawia oryginalne programy studiów. Zapoznaj się szczegółowo z propozycjami kształcenia ośrodków akademickich w Lublinie i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

 

Uczelnie, na których można studiować kierunki pedagogiczne w Lublinie:

 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
 • Politechnika Lubelska
 • Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

 

Jak wybrać studia pedagogiczne w Lublinie, aby mieć dobrą pracę?

Kierunki pedagogiczne są opracowywane w taki sposób, by zagwarantować zdobycie szerokiej wiedzy i wielu różnych umiejętności, otwierających absolwentów na oczekiwania współczesnych pracodawców. Na rynku pracy znajdziesz bardzo wiele ofert pracy, które powiązane są z naukami pedagogicznym. Nim wybierzesz konkretny kierunek, warto prześledzić, na jakich specjalistów istnieje największe zapotrzebowanie w danym momencie.

 

Możliwe ścieżki Twojej przyszłej kariery zawodowej:

 • asystent rodzinny
 • nauczyciel klas początkowych
 • wychowawca przedszkolny
 • doradca
 • wychowawca w placówkach opiekuńczych
 • opiekun w żłobkach
 • coach
 • pedagog specjalny
 • pedagog szkolny
 • animator kultury
 • pracownik socjalny

 

W zależności od realizowanego kierunku bądź kontynuowanej specjalizacji absolwenci zatrudniani są w młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach zawodowych, placówkach opiekuńczych i opiekuńczo-wychowawczych, w młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, schroniskach dla nieletnich, zakładach poprawczych, aresztach śledczych i zakładach karnych.

Studia pedagogiczne przeznaczone są dla pasjonatów, którzy mają odpowiednie podejście do człowieka i chcą z nim pracować. Wybór kierunku, który faktycznie Cię interesuje, wpłynie na Twoje poczucie zadowolenia z kształcenia, a następnie z rozwijającej się kariery zawodowej. Pamiętaj, że wybierając studia, masz realny wpływ na swoje życie prywatne i zawodowe. Sprawdź, co jest najbardziej opłacalne, ale nie rezygnuj przy tym z marzeń.

czytaj dalej jakie studia wybrać

 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Lublinie?

Uczelnie w Lublinie reprezentują wysoki poziom kształcenia. Wybór jest bardzo duży, a niejednokrotnie uzależniony jest od kierunku, który zamierzasz studiować. Pamiętaj, że poszczególne placówki akademickie przedstawiają oryginalne propozycje kształcenia i programy studiów. Oznacza to, że zupełnie inaczej studia pedagogiczne będą realizowane na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w stosunku do tych na Politechnice Lubelskiej. Nie na każdej uczelnie znajdziesz też taki sam kierunek, dlatego wybór studiów tak mocno związany jest z placówką, w której będziesz się kształcił/a.

Pamiętaj, by zapoznać się szczegółowo z sylwetką danej placówki akademickiej i podlegających jej wydziałów. Zweryfikuj proponowane programy studiów, ofertę zajęć pozauczelnianych, programy stażowe i stypendialne, a także możliwości wymian krajowych i zagranicznych. Sprawdź też poziom techniczny i merytoryczny uczelni. Ośrodki akademickie muszą być przystosowane do prowadzonych zajęć w zakresie pedagogiki i nauk jej pokrewnych.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia pedagogiczne w Lublinie?

Lublin to jedno z najczęściej wybieranych miast akademickich. Jego władze stają na wysokości zadania, by umilić czas nauki i pierwszych przedsięwzięć zawodowych wszystkim maturzystom i studentom. Właśnie dlatego czekają na Ciebie różnego rodzaju atrakcje jak wydarzenia sportowe, kulturalne, imprezy masowe, festiwale nauki i sztuki. Młodzi ludzie mogą również liczyć na pomoc socjalną i stypendialną ze strony miasta i uczelni.

Władze miasta chętnie współpracują z uczelniami i przyszłymi pracodawcami absolwentów, przygotowując programy stażowe i oferty praktyk, które stają się pierwszym doświadczeniem zawodowym absolwentów.

Uczelnie zachęcają również do rozwoju badawczego poprzez udział w konferencjach naukowych, grantach badawczych, kołach naukowych. Studenci nauk pedagogiczno-społecznych mają okazję prowadzić wiele badań i ankiet społecznych, które dają duże pole do dyskusji i zapewniają zdobywanie nowych doświadczeń egzystencjalnych.

Studia to jeden z najważniejszych etapów w życiu człowieka, który chce rozwijać się intelektualnie i duchowo. To czas zawiązywania najtrwalszych przyjaźni i poznawania ludzi istotnych dla rozwoju naszej kariery zawodowej. Lublin to idealne miasto do zdobywania nowych doświadczeń egzystencjalnych i zawodowych. Wybierz miasto innowacji i studiuj kierunki pedagogiczne i społeczne w lubelskich ośrodkach akademickich.

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach pedagogicznych

Gdzie znajdują pracę wykształceni pedagodzy? Przede wszystkim w placówkach wychowania przedszkolnego - jest ich coraz więcej, zapotrzebowanie jest na tyle duże, że powstaje sporo prywatnych przedszkoli, które świetnie sobie radzą.

Może i wy założycie własne, prywatne przedszkole? Pedagodzy zatrudniani są również w szkole podstawowej oraz placówkach oświatowych, opiekuńczo-wychowawczych i placówkach pomocy społecznej. Na rynku funkcjonuje wiele poradni pedagogiczno-psychologicznych, które świadczą usługi wsparcia dla rodziców i dla dzieci.

Placówki o charakterze poradnianym wymagają specjalnego przygotowania do pracy. Pedagodzy pracują również w biurach karier, centrach informacji i planowania kariery zawodowej. Pedagogika to studia umiejętności bycia z ludźmi i otwartości, twórczej możliwości komunikacji i skutecznego oddziaływania na innych. Pedagodzy świetnie odnajdują się kreatywnych zawodach - często pracują w agencjach kreatywnych i mediach. Świetnie sobie tam radzą.

10 uczelni w Lublinie

 

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MARIE CURIE SKŁODOWSKIEJ STUDIA PEDAGOGICZNE

Uniwersytet Marie Curie-Skłodowskiej zaprasza na Wydział Pedagogiki i Psychologii na kierunki takie jak:

 • animacja kultury - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • arteterapia z elementami psychologii twórczości - studia podyplomowe
 • diagnoza, terapia i edukacja osób z autyzmem - studia podyplomowe
 • diagnoza i terapia neuropsychologiczna - studia podyplomowe
 • diagnoza i terapia osób z autyzmem - studia podyplomowe
 • edukacja dziecka w żłobku i przedszkolu - studia podyplomowe
 • edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z elementami terapii pedagogicznej - studia podyplomowe
 • mediacja szkolna i sądowa - studia podyplomowe
 • pedagogiczne studia kwalifikacyjne - studia podyplomowe
 • pedagogika - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, spec. pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z wczesnym nauczaniem języka angielskiego, specjalność nauczycielska, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z edukacją alternatywną, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną, pedagogika szkolna z nowymi technologiami edukacyjnymi, specjalizacje II stopnia: Doradztwo zawodowe i personalne -specjalność nienauczycielska, Doradztwo zawodowe i edukacyjne -specjalność nauczycielska, Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z profilaktyką społeczną - specjalność nauczycielska, Pedagogika przedszkolna ​i wczesnoszkolna z pedagogiką kreatywności - specjalność nienauczycielska, Pedagogika Marii Montessori i zarządzanie oświatą
 •  
 • pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z metodyką teatralno-taneczną - studia podyplomowe
 • pedagogika Marii Montessori - studia podyplomowe
 • pedagogika resocjalizacyjna z socjoterapią osób nieprzystosowanych społecznie - studia podyplomowe
 • pedagogika specjalna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne\
 • wczesna edukacja dziecka - studia podyplomowe

Dowiedz się więcej>

 


KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI STUDIA PEDAGOGICZNE

Na studia pedagogiczne zaprasza Katolicki Uniwersytet Lubelski, na którym to prowadzone są studia na Wydziale Nauk Społecznych na kierunkach:

 • pedagogika - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, spec. edukacja wczesnoszkolna i wychowania przedszkolne, dydaktyka wczesnego nauczania języka angielskiego
 • pedagogika specjalna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, spec. edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną
 • edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - studia podyplomowe
 • edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne - studia podyplomowe
 • edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym i z językiem angielskim - studia podyplomowe
 • terapia pedagogiczna - studia podyplomowe
 • terapia pedagogiczna z arteterapią - studia podyplomowe

 

Dowiedz się więcej>

 

Komentarze (0)