Studia psychologiczne i społeczne w Kielcach to możliwość uzyskania konkretnego zawodu związanego z pomaganiem innym i rozwiązywaniem trudnych problemów społecznych. Dzięki nowoczesnym kierunkom, ciekawym podstawom, studenci kształcących się w ramach studiów psychologicznych i społecznych w Kielcach wyposażeni są w liczne umiejętności komunikacyjne, bogaty zasób wiedzy teoretycznej, pomagający zrozumieć im to, co się dzieje w rzeczywistości oraz w umiejętności podejmowania analiz, wyzwań, stawiania pytań, które nas wszystkich prowadzą do pewnego celu.
Podczas tego rodzaju studiów poznasz nie tylko prawa społeczności natury ludzkiej, ale przede wszystkim poznasz siebie. Będziesz wiedzieć kim jesteś, gdzie jesteś, dokąd zmierzasz - i to właśnie dzięki temu będziesz pomagać innym w odnalezieniu siebie w swoim otoczeniu.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku psychologia możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Studia na kierunku psychologia w Kielcach realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.
Uczelnie w Kielcach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
2. Praca po studiach na kierunku psychologia
Co będziesz robić po studiach psychologicznych czy społecznych? Z pewnością pracować z innymi ludźmi na rzecz polepszania ich kondycji psycho-fizycznej, rozwiązywania problemów społecznych, jak i wspierania harmonijnego rozwoju i polepszania jakości życia. To bardzo modna współcześnie praca. Coaching, mentoring, psychoterapia - to kierunki ostatnio bardzo dobrze opłacalne, ale wymagające też powołania, jak i zawody medyczne. Jeśli nie będziesz mieć cierpliwości do innych ludzi, to ciężko będzie Ci wytrzymać w pracy zawodowej. Jako absolwenci studiów psychologicznych i społecznych pracę znajdziecie w ośrodkach i instytutach zdrowia psychicznego, w poradniach terapeutycznych, pedagogiczno-psychologicznych, w szpitalach klinicznych psychiatrycznych, jak i w sektorze prywatnych gabinetów. Możecie również starać się o pracę w ramach państwowych posad - w domach pomocy samotnym matkom, w urzędach pracy, w biurach karier zawodowych. Wszędzie tam, gdzie ludzie potrzebują pomocy, jest praca dla absolwentów fascynujących, aczkolwiek i trudnych studiów psychologicznych i społecznych.
Olga Hucko