Budownictwo - Łódź

Budownictwo - Łódź

Studia na kierunku budownictwo w Łodzi możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Łódzka

Politechnika Łódzka

Budownictwo stopień: (I) (II) , czas trwania: 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku budownictwo

05.11.2024

Budownictwo studia – 2025 | woj. łódzkie

Budownictwo w Łodzi to 3,5-letnie studia I stopnia (inżynierskie) oraz 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 2 różne specjalności. Studia przygotowują do wykonywania zawodu inżynieria budowlanego czy projektanta konstrukcji budowlanych. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu nadzorowania inwestycji i wykonawstwa budowlanego.

Budownictwo - Łódź
Studia na kierunku budownictwo w Łodzi
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Studia na kierunku budownictwo w Łodzi można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2024/2025 na PŁ wyniósł 169 punktów.

Gdzie studiować budownictwo w Łodzi

W Łodzi budownictwo możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Politechnika Łódzka (Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ).

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku budownictwo, w roku akademickim 2025/2026, Politechnika Łódzka przygotuje 150 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

Kierunek budownictwo - uczelnie w Łodzi

Sprawdź

Jakie wymagania na budownictwo w Łodzi

W procesie rekrutacji na studia w Łodzi na kierunku budownictwo w roku akademickim 2025/2026 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, fizyka, chemia, język obcy nowożytny. | budownictwo Łódź - przedmioty maturalne

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Budownictwo w Łodzi? Biletem wstępu na studia jest konkurs świadectw, w wyniku którego wyłonieni zostają kandydaci, którym udało się najlepiej napisać maturę.

Wymagania na Budownictwo w Łodzi to wysoko postawiona poprzeczka, podobnie jak same studia. W ich trakcie, studenci realizują, między innymi przedmioty z zakresu wytrzymałości materiałów, budownictwa ogólnego, mechaniki budowli, materiałów budowlanych, czy mechaniki gruntów i fundamentowania.

Budownictwo Politechnika Łódzka - przedmioty maturalne

W rekrutacji 2025/2026 na kierunek budownictwo na Politechnice Łódzkiej uwzględniane są dwa obowiązkowe przedmioty maturalne, które stanowią matematyka oraz język obcy, a także maksymalnie dwa przedmioty dodatkowe, do których należą chemia lub fizyka. Kandydaci mogą również wykazać się zdobytym wcześniej dyplomem zawodowym. dowiedz się więcej

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku budownictwo w Łodzi

Studia w Łodzi na budownictwie poświęcone są zagadnieniom z zakresu projektowania budynków i zarządzania inwestycjami bydowlanymi. W trakcie nauki studenci zdobywają wiedzę z zakresu nadzorowania inwestycji, prawa budowlanego oraz poznają tajniki projektowania budynków mieszkalnych, biurowych i przemysłowych.

Studia techniczne na kierunku budownictwo uczą także zasad mechaniki, hydrauliki czy materiałoznawstwa. W toku studiów poza wiedzą praktyczną i teoretyczną, zdobywa się umiejętności ułatwiające pracę w zespołach projektowych.

Studenci zdobędą zdolności z zakresu wykonawstwa budowlanego oraz zarządzania inwestycjami budowlanymi. Co więcej, zyskają umiejętność pracy zespołowej w zespołach projektowych jak i w wykonawstwie.

Ukończenie budownictwa daje perspektywy dobrze płatnej pracy. Wśród zawodów, które można wykonywać po budownictwie są m.in. projektant konstrukcji budowlanych, inżynier budowlany, inspektor nadzoru budowlanego. Absolwenci kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w instytutach naukowo-badawczych, firmach produkujących materiały budowlane czy firmach wykonawczych.

 

Poziom i tryb studiów

 

Uczelnie w Łodzi - kierunek budownictwo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Łódzka (Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Siatka zajęć kierunku budownictwo w Łodzi wypełniona jest przedmiotami, które umożliwią Ci zdobycie kompleksowego wykształcenia, obejmującego różne dziedziny nauki, mające znaczenie dla zrozumienia procesów budowlanych.

Wśród nich możemy wyróżnić nauki matematyczne, fizyczne, chemiczne, a także informatyczne. Nacisk ze strony najnowszych technologii i procesów komputerowych w przypadku podejmowanych działań inżynierskich w zakresie budownictwa jest niezwykle znaczący.

Studenci uczęszczają na zajęcia praktyczne i teoretyczne. Odbywają się one w salach wykładowych, pracowniach komputerowych i laboratoryjnych. Studenci odbywają także praktyki zawodowe, które pozwalają im zweryfikować teoretyczną wiedzę w trakcie wykonywania działań inżynierskich i zdobyć umiejętności istotne w pracy w zawodzie. Na studentów czeka także szereg fascynujących specjalizacji, które mają znaczący wpływ na dalszy rozwój kariery zawodowej.

 

W programie studiów na kierunku budownictwo znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

Nabywane umiejętności

Studenci budownictwa szkolą się w zakresie m.in.: projektowania budynków mieszkalnych, biurowych i przemysłowych; stosowania nowoczesnych materiałów i technologii; wykonawstwa budowlanego; zarządzania, nadzorowania i koordynacji przedsięwzięć inwestycyjnych. Uczestnicy zajęć poznają np.: najnowsze procedury projektowe, które obowiązują w Europie, a także podstawy i narzędzia technologii BIM.

Studia techniczne w Łodzi na kierunku budownictwo to dziedzina interdyscyplinarna – studenci tego kierunku zdobywają również wiedzę w zakresie m.in. ekonomicznych, społecznych, technicznych, ekologicznych i prawnych aspektów związanych z projektowaniem, wznoszeniem i ewaluowaniem obiektów budowlanych. W trakcie nauki studenci rozwijają także uniwersalne umiejętności zarządzania i organizowania pracy projektowej.

Absolwenci budownictwa mogą ubiegać się o uzyskanie odpowiednich uprawnień, które niezbędne są np. do nadzorowania procesów budowlanych. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą szukać zatrudnienia m.in. w biurach projektowych, budowach wszelkiego typu obiektów lądowych, urzędach administracji publicznej związanej z nieruchomościami oraz z nadzorem nad procesem budowlanym. Ponadto inżynier budownictwa może rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Polecane: 

 

Jakie są specjalności na budownictwie w Łodzi

Współczesne studia z budownictwa charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku budownictwo w Łodzi: modernizacje i remontykonstrukcje budowlano-inżynierskie. Sprawdź specjalności na budownictwie w Łodzi

 

Po jakim profilu na kierunek budownictwo w Łodzi

Budownictwo to wymagający kierunek, dlatego osoby, które planują te studia powinny przemyśleć wybór już na etapie wyboru szkoły średniej. Najbardziej przydatna może okazać się nauka w liceum ogólnokształcącym na profilu matematyczno-fizycznym. Dobra znajomość obu tych dziedzin, będzie kluczowa do zrozumienia zagadnień związanych z budownictwem.

Problemu z odnalezieniem się na studiach z budownictwa Łodzi, nie powinni mieć absolwenci techników budowlanych. Nauka tam daje podstawowe pojęcie na temat budownictwa, poszerza wiedzę matematyczną i fizyczną, a także daje szanse na zdobycie tytułu technika, który może zaważyć o dostaniu się na studia.

Sprawdź licea i profile klas

 

Czy studia na kierunku budownictwo w Łodzi są trudne

Budownictwo w Łodzi należy do kierunków inżynierskich, które najczęściej uznawane są za trudne. Ze względu na obszerną zawartość matematyki, która jest podstawą wielu przedmiotów, jest to kierunek przeznaczony dla osób o umyśle ścisłym.

Współczesne budownictwo coraz częściej łączy się także z nowoczesnymi technologiami, a to oznacza, że kandydaci nie mogą mieć problemów z poznawaniem i korzystaniem z nowoczesnych narzędzi.

Ze względu na złożoność wielu problemów Kandydaci wybierający budownictwo muszą mieć na uwadze także to, że studia pełne są wyzwań związanych z wykonywaniem prac projektowych.

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na budownictwie w Łodzi

Studia z budownictwa w Łodzi wymagają różnorodnej wiedzy z obszarów matematyki i fizyki. Szczególnie ta pierwsza dziedzina daje się we znaki studentom tego kierunku. Matematyka na studiach z budownictwa w Łodzi prowadzona jest przez trzy semestry.

Poza "królową nauk" do najtrudniejszych przedmiotów można zaliczyć: mechanikę ogólną, mechanikę budowli oraz materiały budowlane. Wśród wymagających zajęć studenci wymieniają także te związane z projektowaniem konstrukcji. Warto jednak podkreślić, że poziom trudności przedmiotów zależy od indywidualnch predyspozycji i zainteresowań studentów.

 

Czy studia na kierunku budownictwo w Łodzi to studia z przyszłością

Budownictwo to dziedzina, która ciągle kreuje nowe trendy. Coraz częściej opiera się ono na wykorzystywaniu nowoczesnych technologii, więc można je uznać za dziedzinę przyszłościową. To stwarza przestrzeń na rynku pracy dla obecnych i przyszłych studentów budownictwa, którzy opanują nowatorskie narzędzia projektowe.

Dynamiczny rozwój sektora budowlanego, inwestycje infrastrukturalne oraz programy mieszkaniowe sprawiają, że wzrasta zapotrzebowanie na wykwalifikowanych inżynierów budownictwa. Ten kierunek wiąże się jednak z tym, by niezależnie od dyplomu, stale rozwijać swoje umiejętności i dostosowywać się do aktualnych potrzeb rynku.

Sprawdź 

 

Jak trudno się dostać na studia na budownictwo w Łodzi

Budownictwo to kierunek, który co roku budzi duże zainteresowanie wśród kandydatów na studia, dlatego nie każdy kto się zgłosi, będzie miał swoje miejsce na studiach. Aby zwiększyć swoje szanse na wymarzone studia, należy przyłożyć się nauki przedmiotów ścisłych. Podstawą do przyjęcia na studia są przede wszystkim są wyniki egzaminu dojrzałości z matematyki, czy fizyki.

Nieco krótszą drogę na budownictwo w Łodzi, mogą mieć kandydaci, którzy uczli się w szkole średniej, która pozwoliła na zdobycie stosownego dla kierunku tytułu technika, traktowanego w procesie rekrutacji jako przedmiot dodatkowy.

Sprawdź 

 

Czy na studiach na kierunku budownictwo w Łodzi jest matematyka

Matematyka to dziedzina, na której opartych jest wiele kierunków inżynieryjnych. Nie inaczej w przypadku studiów z budownictwa w Łodzi. Studenci budownictwa w zajęciach z matematyki uczestniczą na przestrzeni kilku semestrów. W trakcie zajęć zagłębiają się m.in. w analizę matematyczną, algebrę liniową, czy geometrię analityczną.

Można powiedzieć, że matematyka jest podstawowym budulcem na tym kierunku. Dobra znajomość tej dziedziny ułatwia rozwiązywanie złożonych problemów inżynieryjnych. Matematyka wykorzystywana jest np. w projektowaniu, czy analizie struktur budowlanych.

 

Czy warto iść na Budownictwo?

Budownictwo jest kierunkiem, który umożliwia pozyskanie wiedzy, która będzie potrzebna zawsze, niemal w każdym zakątku świata. To, co może stanowić magnes przyciągający do studiowania tego kierunku to właśnie fakt, że obowiązki zawodowe można wykonywać wszędzie tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie, a zatem nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

Co warto jeszcze zaznaczyć, studia oferują nie tylko pozyskanie wiedzy i umiejętności pozwalających na pracę w zespołach projektowych czy wykonawstwie, ale również pozwalają ubiegać się o nadanie uprawnień w specjalności konstrukcyjno- budowlanej w nieograniczonym zakresie.

Sprawdź czy warto iść na studia

 

Budownictwo studia podyplomowe w Łodzi

Absolwenci studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich (dowolnego kierunku studiów) mogą uzupełnić lub zdobyć nowe kwalifikacje uczęszczając na studia podyplomowe z zakresu prawa. Są to zazwyczaj studia płatne, które trawją od 2 do 4 semestrów.

Sprawdź Politechnika Łódzka studia podyplomowe - architektura i budownictwo

Ile trwają studia na kierunku budownictwo w Łodzi

Studia na kierunku Budownictwo w Łodzi trwają w zależności od wybranego stopnia od 3,5 roku do 4,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Sprawdź 

Budownictwo w Łodzi - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier
Jaka praca po studiach na kierunku budownictwo

Jaka praca po studiach na kierunku budownictwo

Absolwenci budownictwa znajdą zatrudnienie w biurach projektowych, budowlanych i wykonawczych. Ponadto mogą związać swoją przyszłość z firmami deweloperskimi lub założyć własną działalność gospodarczą.

Czytaj dalej praca po budownictwie

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po budownictwie w Łodzi

Trudność w znalezieniu pracy w budownictwie, może być uzależniona od wielu czynników, takich jak sytuacja gospodarcza w kraju czy lokalizacja. O rozwojową pracę, zdecydowanie łatwiej jest w dużym mieście, gdzie stale rośnie zapotrzebowanie na specjalistów. To ze względu na dużą liczbę inwestycji publicznych oraz rozwój infrastruktury.

Istotna jest także sytuacja na rynku nieruchomości, która szczególnie dynamicznie rozwija się w przypadku segmentu mieszkaniowego. Poza warunkami zewnętrznymi istotne przy poszukiwaniu pracy jest także doświadczenie zawodowe oraz zdobyte kwalifikacje.

 

Ile zarabia się po budownictwie

Budownictwo jest kierunkiem cieszącym się niesłabnącym zainteresowaniem kandydatów, a powodów tej popularności można doszukiwać się nie tylko w interesujących i praktycznych programach kształcenia, ale przede wszystkim w zapotrzebowaniu rynku na specjalistów w tej dziedzinie.

Ponadto, kierunek ten oferuje pozyskanie wiedzy i umiejętności, dzięki którym można realizować się w różnych profesjach – można projektować budynki, wykonywać budynki, czy też kierować procesem budowlanym. Oznacza to, z dyplomem w kieszeni można znaleźć zatrudnienie między innymi w: biurach projektowych, firmach wykonawczych, czy też urzędach związanych z administracją nieruchomościami i nadzorze budowlanym.

Średnie zarobki absolwentów Budownictwa w 2024 roku:

  • asystent kierownika budowy – 5000 złotych
  • inspektor budowlany – 5900 złotych
  • inżynier budownictwa – 5560 złotych
  • inżynier budowy – 5400 złotych
  • inżynier budowy mostów – 5200 złotych
  • kierownik budowy – 8400 złotych

Jak wygląda rekrutacja na budownictwo

Budownictwo należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2023/2024 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrane było przez ponad 11,5 tys. kandydatów (o 1735 mniej niż rok wcześniej).

Wśród łódzkich uczelni publicznych budownictwo znałazło się wśród najpopularniejszych kierunków na Politechnice Łódzkiej (ponad 300 zgłoszeń - 1,7 osób na miejsce). Współczesne studia z budwnictwa charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Budownictwo- rekrutacja na uczelniach w Łodzi:

sprawdź rekrutacja na studia w Łodzi

 

Ile osób na miejsce na budownictwo w Łodzi

Budownictwo w Łodzi należy do jednego z najbardziej popularnych kierunków w Łodzi. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Politechnikę Łódzką aplikowało 348 kandydatów co oznacza, że o jedno miejsce ubiegało się prawie 2 kandydatów.

 

Jakie przedmioty liczą się na budownictwo w Łodzi

Planowanie studiów, to proces, który rozpoczyna się już przy wyborze przedmiotów maturalnych. W przypadku studiów na kierunku budownictwo w Łodzi podczas rekrutacji obowiązkowe są dwa przedmioty matematyka oraz język obcy. W procesie kwalifikacyjnym na ten kierunek brane są pod uwagę także wyniki przedmiotu dodatkowego, którym może być chemia lub fizyka.

Jako przedmiot dodatkowy traktowany jest także dyplom zawodowy np.: technika budownictwa, technik geodety, technika dekarstwa czy technika informatyka.

Sprawdź budownictwo Łódź - przedmioty maturalne

 

Jakie progi na budownictwo w Łodzi

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na budownictwo na Politechnice Łódzkiej na rok 2024/2025 musieli uzyskać co najmniej 169 punktów.

czytaj dalej:

 

Ile procent z matury na budownictwo w Łodzi

Kandydaci na studia z budownictwa na Politechnice Łódzkiej w roku akademickim 2023/2024, musieli osiągnąć próg 494 punktów. Po przeliczeniu tego wskaźnika na wartość procentową, wynika, że aby dostać się na ten kierunek wystarczyło osiągnąć 62% na egzaminach zarówno z rozszerzonej matematyki, jak i rozszerzonego języka obcego.

Warto jednak pamiętać, że liczba punktów potrzebnych na dostanie się na budownictwo może być większa w zależności od liczby kandydatów. Aby być pewnym dostania się na ten kierunek warto przyłożyć się do matury i osiagnąć lepszy wynik, bądź zdawać także jeden z przedmiotów dodatkowych.

sprawdź kalkulator procentów

 

Limity miejsc

O przyjęciu kandydatów na studia decyduje postępowanie kwalifikacyjne, w ramach którego tworzona jest lista rankingowa. Na poszczególnych kierunkach występuje ograniczona liczba miejsc.

Limity miejsc na kierunku budownictwo w Łodzi:

  • Politechnika Łódzka – 150

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)

sprawdź 

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji udostępniane są w wyznaczonym terminie w systemie IRK lub ERK w prywatnym profilu kandydata. Udostępnione informacje pozwalają kandydatom dowiedzieć się, czy dostali się oni na wybrane kierunki studiów oraz ile punktów zdobyli w postępowaniu rekrutacyjnym.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2025 w uczelniach publicznych w Łodzi:

  • Politechnika Łódzka: lipiec 2025

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Kandydaci na studia, którzy zostali przyjęci na wybrany kierunek, mogą złożyć komplet dokumentów rekrutacyjnych zazwyczaj bezpośrednio w siedzibie uczelni. Niektóre szkoły wyższe preferują jednak pośrednie formy przekazania niezbędnych dokumentów – np. za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty rekrutacyjne kandydatów przyjmowane są przez uczelnie w indywidualnych dla każdej szkoły wyższej terminach – zazwyczaj kandydaci mają kilka dni od ogłoszenia wyników rekrutacji, żeby dostarczyć wymagany komplet. Złożenie niekompletnego zestawu dokumentów lub spóźnienie może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia.

Terminy składania dokumentów na studia 2025 w uczelniach publicznych w Łodzi:

  • Politechnika Łódzka: lipiec 2025

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

 

Gdzie warto studiować budownictwo

Budownictwo jest kierunkiem ciekawym, perspektywicznym i wartym uwagi, jednak osoby decydujące się na studia w Łodzi nie mają wyboru dotyczącego miejsca kształcenia, bowiem kierunek ten oferowany jest przez jedną uczelnię – Politechnikę Łódzką.

Budownictwo studia – uczelnie publiczne (państwowe) w Łodzi:

  • Politechnika Łódzka

dowiedz się więcej budownictwo w Łodzi - uczelnie publiczne

Ile kosztują studia na kierunku budownictwo w Łodzi

Nauka stacjonarna na uczelniach publicznych jest bezpłatna. Za studia w prywatnych szkołach wyższych oraz za studia niestacjonarne w publicznych uczelniach należy zapłacić.

Budownictwo w Łodzi jako kierunek studiów oferuje tylko jedna uczelnia publiczna – Politechnika Łódzka. Budownictwo w tym mieście można studiować tylko w trybie stacjonarnym (bezpłatnie).

Sprawdź

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Budownictwo Łódź studia i stopnia

Budownictwo Łódź studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Budownictwo Łódź studia stacjonarne

Budownictwo Łódź studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku budownictwo w Łodzi

Studia II stopnia

Budownictwo w Łodzi

  • Budownictwo w Łodzi - studia niestacjonarne

    Studia w Łodzi na kierunku budownictwo możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na studiowanie w trybie dziennym, warto wybrać studia zaoczne, które realizowane są w trakcie zajęć od piątku do niedzieli w zależności od programu studiów wybranej uczelni w Łodzi. Zajęcia w trybie dziennym odbywają się od poniedziałku do piątku.

    dowiedz się więcej na temat kierunku budownictwo studia zaoczne w Łodzi

    Budownictwo studia niestacjonarne - uczelnie w Łodzi

     

    WYŚWIETL WIĘCEJ Zwiń

    Uczelnie w Łodzi - studia niestacjonarne na kierunku budownictwo

    Politechnika Łódzka

    Politechnika Łódzka

    Budownictwo stopień: (II), czas trwania: 2 lata
    tryb: niestacjonarne

    Specjalności na kierunku budownictwo

Aktualności rekrutacyjne

Jakie opinie mają studia na kierunku Budownictwo w Łodzi?

Decyzja o wyborze studiów bywa czasem bardzo trudna. Poszukujemy opinii o uczelni, wydziale i kierunku studiów, który wybraliśmy dla siebie. Odpowiedzmy sobie zatem-  Jakie ma Budownictwo w Łodzi opinie ?

 

Tomek, student Budownictwa mówi:

„Budownictwo to kierunek, który jest pewnym procesem. Przez wszystkie lata nauki poznajemy więcej i więcej, zyskujemy nowe umiejętności i nowe kompetencje. Potem przychodzi moment, kiedy musimy zdecydować którą drogą iść dalej. Czasami nie jest łatwo wybrać. Dla mnie bardzo ważne jest poczucie, że uczę się czegoś, aby potem robić coś ważnego, nie tylko dla siebie i rozwoju swojej kariery, ale dla innych.”

21 Uczelni w Łodzi

Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi

 


 

komentarze (1)

Kasia odpowiedz

Wybierając uczelnię kierowałam się dokładnie tym, żeby nie trzeba było dojeżdżać ani spędzać całych weekendów w sali. Na tygodniu pracuję, a w weekendy zwyczajnie chcę odpocząć. Znalazłam informację o studiach online na WSKZ i dokładnie sprawdziłam, że ta uczelnia ma bardzo dobre opinie i program nauki. Wszystko z nimi sprawnie załatwiłam i zaczynam już niebawem.

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia