Politechnika Poznańska studia – informatyczne

Politechnika Poznańska studia – informatyczne

Studia informatyczne w Politechnice Poznańskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku bądź 4 lata (studia pierwszego stopnia) lub 1,5 roku albo 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Politechnika Poznańska - studia informatyczne 2024

Kierunki studiów - Politechnika Poznańska: znaleziono 2

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Bioinformatyka

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Informatyka

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Grupa kierunku

Czym są studia informatyczne

Studia informatyczne to idealna propozycja dla osób, które interesują się światem nowych technologii, posiadają umysły analityczne, a czas spędzony przed komputerem zawsze traktują jako dobrze wykorzystany. Pomimo tego, że studia te od wielu lat zajmują najwyższe pozycje w różnego rodzaju rankingach popularności, co oznacza że wybierane są przez trudną do oszacowania liczbę kandydatów, to i tak współczesny rynek bez chwili wytchnienia poszukuje dobrze wykształconych w tym obszarze absolwentów.

Studia informatyczne to studia nie tylko modne i cieszące się olbrzymim zainteresowaniem. To przede wszystkim studia perspektywiczne, odpowiadające rzeczywistemu zapotrzebowaniu rynku. To wreszcie studia bardzo ciekawe i złożone. Nawet jeśli reprezentowane są prze jeden kierunek – Informatykę – to i tak oferują liczne możliwości rozwoju.

Studenci studiów informatycznych w Politechnice Poznańskiej poznają metody, techniki i narzędzia stosowane przy rozwiązywaniu zadań informatycznych z zakresu analizy złożoności obliczeniowej algorytmów, budowy systemów komputerowych, systemów operacyjnych, sieci komputerowych, implementacji języków programowania, grafiki i komunikacji człowiek-komputer, sztucznej inteligencji, baz danych, inżynierii oprogramowania, wspomagania decyzji, aplikacji internetowych oraz systemów wbudowanych.

Zobacz także

studia w Poznaniu

studia informatyczne w Poznaniu

Praca po studiach

Jak już wspomnieliśmy, studia informatyczne to obszar złożony z wielu zagadnień, a studenci zdobywają wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne. Co warto podkreślić, studia realizowane w Politechnice Poznańskiej oferują ścieżki specjalizacyjne, dzięki którym już w trakcie studiów można określić przestrzeń przyszłych działań zawodowych. Absolwenci studiów informatycznych przygotowani są do pracy w roli: pracowników inżynieryjno- technicznych, analityków systemowych, projektantów i programistów oprogramowania i sieci komputerowych, operatorów złożonych systemów informatycznych, administratorów baz danych, administratorów systemów operacyjnych, czy menedżerów projektów informatycznych. Wymienione stanowiska mogą pełnić między innymi w: krajowych i międzynarodowych firmach i koncernach informatycznych, instytucjach i przedsiębiorstwach wykorzystujących technologie informatyczne, ośrodkach badawczo- rozwojowych.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia informatyczne w Politechnice Poznańskiej w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, fizyka, informatyka.

 

Ile kosztują studia informatyczne w Politechnice Poznańskiej

Studia informatyczne w Politechnice Poznańskiej mogą być realizowane w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Pierwszy z nich jest bezpłatny, natomiast koszt nauki w ramach studiów niestacjonarnych to 2500 złotych za semestr na studiach pierwszego stopnia oraz 2700 złotych za semestr na studiach drugiego stopnia.

Zobacz także

Politechnika Poznańska kierunki

Politechnika Poznańska rekrutacja

Jak wyglądają studia informatyczne w Politechnice Poznańskiej

Studia informatyczne w Politechnice Poznańskiej zakładają kształcenie wysokokwalifikowanej kadry, w ścisłym związku z badaniami naukowymi, rozwojem technologii i innowacji oraz we współpracy z otoczeniem społeczno- gospodarczym. Dzięki rozbudowanemu profilowi nauczania studenci otrzymują możliwość poruszania się po zagadnieniach między innymi: programowania gier, aplikacji w chmurze, programowania systemowego, architektury systemów komputerowych, projektowania systemów i aplikacji mobilnych oraz internetowych, bezprzewodowych sieci komputerowych, przetwarzania brzegowego w aplikacjach wizyjnych, bezpieczeństwa systemów rozproszonych, czy zarządzania systemami komputerowymi.

Studia informatyczne w Politechnice Poznańskiej:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

Ile trwają studia informatyczne w Politechnice Poznańskiej

Studia informatyczne w Politechnice Poznańskiej dzielą się na studia pierwszego i drugiego stopnia, czyli inżynierskie oraz magisterskie. Studia inżynierskie, w zależności od kierunku i trybu kształcenia, trwają 3,5 roku lub 4 lata, natomiast studia magisterskie 1,5 roku lub 2 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

Studia informatyczne w Politechnice Poznańskiej mogą być prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Omawiając różnice między nimi należy podkreślić, że występują one wyłącznie w systemie odbywania zajęć, a nie w programie nauczania. Studenci trybu stacjonarnego uczęszczają na uczelnię w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku i uczestniczą w zajęciach, które rozpoczynają się zwykle w godzinach porannych. Studenci trybu niestacjonarnego – przybierającego najczęściej formę studiów zaocznych – uczęszczają na uczelnię w weekendy i uczestniczą w zajęciach, które organizowane są w ramach zjazdów, które odbywają się zwykle co dwa tygodnie.

 

Politechnika Poznańska - kierunki studiów

Informatyczne
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Poznańska

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia