Uniwersytet Medyczny w Poznaniu studia podyplomowe – prawnicze

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu studia podyplomowe – prawnicze

Studia podyplomowe- prawnicze w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu to studia, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok (dwa semestry) i kończy się uzyskaniem świadectwa ukończenia studiów podyplomowych.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - studia prawnicze i administracja 2024

Studia podyplomowe - Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu: znaleziono 1

Forma studiów
Studia podyplomowe Forma studiów
Prawo medyczne i farmaceutyczne
studia podyplomowe

zjazdy

Grupa kierunku - studia podyplomowe

Czym są studia prawnicze- podyplomowe

Studia podyplomowe to forma kształcenia, którą można podjąć po ukończeniu i otrzymaniu dyplomu studiów inżynierskich, licencjackich lub magisterskich. Są to studia, które wybierają osoby, które zainteresowane są daną tematyką i pragną poważniej wejść w jej zagadnienia, jak również osoby, które chcą poszerzyć zakres wiadomości, aby móc wykorzystać je albo w obecnej działalności zawodowej albo też w procesie zmiany otoczenia zawodowego. Co warto zaznaczyć, aby przystąpić do rekrutacji na prawnicze studia podyplomowe w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu nie trzeba być absolwentem kierunków prawniczych i medycznych.

Prawnicze studia podyplomowe w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu obejmują zagadnienia dotyczące prawa medycznego i prawa farmaceutycznego. Słuchacze zdobywają wiedzę o ustroju, strukturach i funkcjonowaniu systemu ochrony zdrowia, zasadach finansowania i udzielania świadczeń zdrowotnych, jak również o zasadach odpowiedzialności cywilnej, karnej i zawodowej. W toku kształcenia zaznajamiają się między innymi z: konstytucyjnymi podstawami prawa medycznego, prawem pracy w podmiotach leczniczych, prawem pacjenta, ochroną danych osobowych pacjentów i personelu medycznego, czynnościami kontrolnymi Narodowego Funduszu Zdrowia. Ponadto, program kształcenia poszerzony jest o kwestie bioetyczne, takie jak aspekty in vitro, czy oświadczenia pro futuro.

Zobacz także

studia w Poznaniu

studia prawnicze w Poznaniu

Praca po studiach

Słuchacze prawniczych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu zdobywają wiedzę, umiejętności oraz coraz częściej poszukiwane na rynku kompetencje społeczne. Dzięki kształceniu potrafią analizować regulacje prawa medycznego w kraju, identyfikować, analizować, interpretować przepisy prawne z zakresu prawa medycznego, a także interpretować i klasyfikować stany faktyczne i łączyć je z określonymi konsekwencjami prawnymi.

Jak już wspomnieliśmy, kierunek reprezentujący prawnicze studia podyplomowe w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu skierowany jest do wszystkich chętnych, niezależnie od ukończonych studiów. Oznacza to, że pozyskana wiedza może być wykorzystana w różnych profesjach i obszarach zawodowych. Oczywiście, znajomość prawa medycznego i prawa farmaceutycznego może być olbrzymim atutem prawników, lekarzy, farmaceutów, pracowników placówek medycznych, pracowników firm farmaceutycznych, ale również dziennikarzy, czy wykładowców.

Wymagania

W procesie rekrutacji na prawnicze studia podyplomowe w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia.

 

Ile kosztują prawnicze studia podyplomowe w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu

Studia podyplomowe należą zwykle do studiów płatnych. W przypadku prawniczych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu koszt nauki wynosi 5900 złotych.

Zobacz także

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu kierunki

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu rekrutacja

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu studia podyplomowe

Jak wyglądają prawnicze studia podyplomowe w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu

Prawnicze studia podyplomowe w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu koncentrują się na zagadnieniach prawa medycznego i prawa farmaceutycznego. W trakcie dwóch semestrów nauki słuchacze poznają sposób funkcjonowania i finansowania ochrony zdrowia w Polsce oraz prawo i rynek farmaceutyczny. Omawiają także prawa i obowiązki zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego, a także rodzaje i zasady odpowiedzialności za popełnienie szkody pacjentowi.

Studia podyplomowe – prawnicze w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu:

1. Poziom studiów:

  • studia podyplomowe

2. Forma:

  • studia niestacjonarne

Ile trwają prawnicze studia podyplomowe w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu

Kształcenie w ramach prawniczych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu realizowane jest w trakcie dwóch semestrów.

 

Jak wygląda organizacja zajęć

Zajęcia w ramach prawniczych studiów podyplomowych w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu realizowane są zwykle w soboty i niedziele.

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia