Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia podyplomowe | Forma studiów |
---|---|
Zarządzanie ośrodkiem jeździeckim
studia podyplomowe |
zjazdy |
Podyplomowe studia z obszaru zarządzania w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu reprezentowane są przez dwie propozycje kształcenia. To dwa kierunki, które różnią się od siebie pod każdym względem, w szczególności pod względem tematycznym. Pierwszy kierunek – Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy – to propozycja dla osób zainteresowanych podjęciem pracy w służbach BHP lub prowadzeniem własnej działalności w tym zakresie. W toku kształcenia słuchacze zaznajamiają się między innymi z: współczesnymi koncepcjami zarządzania, zarządzaniem jakością w przedsiębiorstwie, ekonomicznymi aspektami zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, problemami człowieka w środowisku pracy, ergonomią i fizjologią pracy, sposobami działania organów nadzoru nad warunkami pracy. Drugi kierunek – Zarządzanie ośrodkiem jeździeckim – to możliwość poznania wszystkich elementów związanych z organizowaniem i prowadzeniem ośrodka jeździeckiego, doborem koni o określonej przydatności użytkowej, jak również organizowaniem i prowadzeniem administracji oraz finansów.
Zobacz także
Aby opowiedzieć o możliwościach zawodowych po ukończeniu podyplomowych studiów z obszaru zarządzania w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu należy podzielić tę przestrzeń kształcenia na kierunki, bowiem każdy z nich nakierowuje na inną ścieżkę kariery. Absolwenci kierunku Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy zdobywają kwalifikacje do prowadzenia usług zewnętrznych z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy i mogą pracować między innymi w: firmach szkoleniowych, firmach konsultingowych, firmach doradczych, jednostkach nadzorujących przestrzeganie warunków pracy, jak również jednostkach naukowych, jednostkach badawczych, czy urzędach publicznych. Absolwenci kierunku Zarządzanie ośrodkiem jeździeckim mogą ubiegać się o stanowisko menadżera ośrodka rekreacji lub jeździectwa, czy kierownika stajni, jak również nabywają kwalifikacji konwojenta koni.
W procesie rekrutacji na studia podyplomowe z obszaru zarządzania w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w roku akademickim 2023/2024 wymagane jest ukończenie studiów pierwszego, bądź drugiego stopnia.
Studia podyplomowe są formą kształcenia, za którą zwykle pobierane są opłaty. Koszt nauki w ramach podyplomowych studiów zarządzania w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu uzależniony jest od wybranego kierunku i stanowi przedział od 3000 złotych do 7000 złotych.
Zobacz także
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu kierunki
Podyplomowe studia z obszaru zarządzania w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu to dwie, różne propozycje kształcenia. Program nauczania pierwszej propozycji zawiera zagadnienia dotyczące między innymi: szkodliwych i uciążliwych czynników występujących w środowisku pracy, badania wypadków, zasad udzielania pierwszej pomocy, ekonomicznych aspektów zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Program nauczania drugiej propozycji złożony jest między innymi z takich zagadnień jak: analiza finansowa i zarządzanie finansami, organizacja imprez sportowych i rekreacyjnych, budowa i wyposażenie obiektów jeździeckich, logistyka budowy obiektów jeździeckich, kultura i etyka w zarządzaniu, biznes plan ośrodka jeździeckiego.
Studia podyplomowe – zarządzanie w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Kierunki funkcjonujące w przestrzeni podyplomowych studiów zarządzania w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu realizowane są w trakcie dwóch semestrów.
Najczęściej spotykaną formą organizacji zajęć na studiach podyplomowych są tzw. zjazdy – dobrze znane studentom pierwszego i drugiego stopnia, podejmującym naukę w trybie niestacjonarnym. Zjazdy organizowane są zwykle raz albo dwa razy w miesiącu, zazwyczaj w soboty i niedziele. Ich częstotliwość uzależniona jest od wybranego kierunku.
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu