Uniwersytet Medyczny w Łodzi - studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)

Studia I stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia licencjackie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Medyczny w Łodzi - studia I stopnia 2024

Kierunki studiów - Uniwersytet Medyczny w Łodzi: znaleziono 9

Grupa kierunku
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Biotechnologia

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Dietetyka

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Elektroradiologia

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Kosmetologia

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Pielęgniarstwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Położnictwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Ratownictwo medyczne

I stopnia

stacjonarne

Techniki dentystyczne

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Zdrowie publiczne

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia I stopnia?

Studia pierwszego stopnia to podstawowy poziom kształcenia wyższego. Przestrzeń kierunków oferowanych na tym szczeblu jest zdecydowanie największa, a na dodatek przyjęty kilkanaście lat temu podział na etapy daje studentom możliwość prowadzenia kariery edukacyjnej i zawodowej według indywidualnych potrzeb i planów. Mówiąc inaczej, będąc absolwentem studiów pierwszego stopnia można zakończyć wyższą edukację, jak również kontynuować ją na studiach stopnia drugiego. Ponadto, otrzymanie dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia pozwala rozpocząć naukę w ramach studiów podyplomowych.

Nawet jeśli jesteśmy kandydatem, który nie ma sprecyzowanych planów edukacyjnych, i któremu trudno jest podjąć ostateczną decyzję związaną z wyborem kierunku, to możemy być niemal pewni tego, że zagadnienia, którymi się interesujemy poruszane są właśnie w ramach studiów pierwszego stopnia. Oczywiście, istnieją wyjątki, a najwięcej z nich funkcjonuje w katalogu dydaktycznym takich uczelni jak Uniwersytet Medyczny w Łodzi, w którym niemała część propozycji kształcenia to kierunki realizowane w formule jednolitych studiów magisterskich.

Czy studia pierwszego stopnia to dobry wybór? Studia pierwszego stopnia to opcja także dla osób niezdecydowanych i niemających pewności co do wybranego kierunku. Dlaczego? Ponieważ proces kształcenia trwa tylko 3 lata i nie musi być kontynuowany. Mówiąc jednak o studiach w uczelni medycznej warto mieć na uwadze to, że nie należą one do najłatwiejszych, które można przejść bez zaangażowania i wysiłku. A czym kończą się studia pierwszego stopnia? Oczywiście napisaniem pracy licencjackiej oraz obroną treści w tej pracy zawartych.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Proces rekrutacji na studia pierwszego stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi jest jednolity dla wszystkich kierunków. Dzisiaj postępowanie kwalifikacyjne na studia odbywa się online, nie obejmuje egzaminów wstępnych i aby prawidłowo przejść drogę do otrzymania statusu studenta wystarczy wykonać kilka kroków. Od czego tę drogę należy zacząć? Od zarejestrowania się na stronie internetowej przeznaczonej dla kandydatów. Każda osoba ubiegająca się o przyjęcie zobligowana jest do założenia indywidualnego profilu, w którym aplikuje na wybrany kierunek oraz otrzymuje wszystkie wiadomości związane z przebiegiem naboru na studia. Założenie takiego profilu jest nieskomplikowane, a wymaga wprowadzenia danych osobowych, dołączenia aktualnej fotografii, uzupełnienia wyników maturalnych. Oprócz tego, należy dokonać opłaty rekrutacyjnej.

Będąc kandydatem ubiegającym się o przyjęcie na studia należy pamiętać o tym, aby każde rekrutacyjne polecenie wykonywać starannie i w wyznaczonym terminie. Szczególnie istotna jest ta druga kwestia, ponieważ spóźnienia mogą dyskwalifikować, czyli sprawić że zostaniemy usunięci z wyścigu po wymarzony indeks.

 

Jak wyglądają studia I stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi?

Uniwersytet Medyczny w Łodzi jest uczelnią o jasno określonym charakterze kształcenia. Profil nauczania sprawia, że nie wszystkie kierunki realizowane są według podziału na stopnie, w myśl konkretnych zasad dotyczących medycznego kształcenia. Grono kierunków prowadzonych w ramach studiów pierwszego stopnia obejmuje: Biotechnologię, Dietetykę, Elektroradiologię, Kosmetologię, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Ratownictwo medyczne, Techniki dentystyczne oraz Zdrowie publiczne. To bardzo różnorodna przestrzeń kształcenia, przygotowująca do wykonywania różnych zawodów, jednak z pominięciem takich jak lekarz, farmaceuta czy fizjoterapeuta, których kształcenie odbywa się na nieco innych zasadach.

Studia pierwszego stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi to studia licencjackie, oferujące pozyskanie wiedzy i umiejętności, dzięki którym można wykonywać różne profesje. Absolwenci tych studiów mogą pracować między innymi w: szpitalach, zakładach podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej, zakładach diagnostyki obrazowej, firmach dystrybuujących i serwisujących aparaturę radiologiczną, jednostkach naukowo- badawczych, placówkach lecznictwa ambulatoryjnego, stacjach pogotowia ratunkowego czy pracowniach techniczno- dentystycznych.

 

Ile trwają studia I stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi?

Kierunki należące do obszaru studiów pierwszego stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi prowadzone są w ramach studiów licencjackich, które trwają 3 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Wszystkie kierunki studiów pierwszego stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi realizowane są w formule studiów stacjonarnych. Jest to forma kształcenia, która polega na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku, i realizują zajęcia odbywające się zazwyczaj w godzinach porannych.

 

Uniwersytet Medyczny w Łodzi - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia