Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie - studia II stopnia

Studia II stopnia w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku lub 2 lata i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie - studia II stopnia 2024

Specjalności - Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie: znaleziono 13

Grupa kierunku
Forma studiów
Czas trwania
Specjalności Poziom studiów Forma studiów
Alternatywne źródła energii
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Bioinżynieria i marketing pasz
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Biologia sądowa
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Biologia stosowana
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Gospodarka odpadami
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Gospodarka wodno-ściekowa
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Horse usage
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Inżynieria transportu i spedycja
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Inżynieria zarządzania produkcją i usługami
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Management and food engineering
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Marketing i zarządzanie produkcją żywności
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Transport specjalistyczny
specjalność

II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Zarządzanie produkcją w chowie zwierząt
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia II stopnia?

Studia drugiego stopnia adresowane są wyłącznie do tych osób, które mają już za sobą wyższą edukację. Kandydatami mogą być absolwenci studiów licencjackich, inżynierskich albo studiów jednolitych, którzy pomimo posiadania dyplomu pragną jeszcze czegoś się dowiedzieć i czegoś nauczyć. Studia drugiego stopnia to bardzo różnorodna przestrzeń kształcenia, w której odnajdą się osoby o różnych zainteresowaniach. Mówiąc o tym poziomie wyższej edukacji warto zaznaczyć, że drugi stopień może oznaczać kontynuację. Co to oznacza? Oznacza to, że w ramach drugiego stopnia realizuje się kształcenie na tym samym kierunku, który ukończyło się na stopniu pierwszym. Drugi stopień może być także okazją do odkrycia czegoś nowego. Jeśli regulamin uczelni na to zezwala, kandydaci mogą obrać zupełnie inny kierunek, niezwiązany z tym, który studiowali wcześniej.

Kierunki należące do obszaru studiów drugiego stopnia mogą różnić się tematyką, programami nauczania, jak również długością. Z czego to wynika? Wynika to z podziału obowiązującego na stopniu pierwszym, a zatem podziału na studia licencjackie oraz inżynierskie. Ponadto, długość procesu kształcenia może zależeć od formy, czyli stacjonarnej lub niestacjonarnej.

Studia drugiego stopnia cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Popularność kształcenia nie wynika z faktu, że osobom podejmującym naukę zależy wyłącznie na posiadaniu dokumentu, ale na pogłębionej wiedzy i udoskonalonych umiejętnościach, dzięki którym znacznie szerzej otwierają się perspektywy zawodowe.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Proces rekrutacji na studia drugiego stopnia jest bardzo prosty. Przypomina on postępowanie kwalifikacyjne na studia stopnia pierwszego, z tym że zmieniają się warunki naboru, bowiem brane są pod uwagę wyniki uzyskane na poprzednim stopniu studiów, a nie przedmioty zdawane na egzaminach maturalnych. Rekrutacja prowadzona jest za pośrednictwem specjalnego systemu internetowego, w którym kandydaci zakładają indywidualne konta. W systemie wprowadzają niezbędne dane osobowe i teleadresowe, wyniki, potrzebne dokumenty i fotografie oraz wnoszą opłatę rekrutacyjną.

 

Jak wyglądają studia II stopnia w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie?

Studia drugiego stopnia w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie to bardzo zróżnicowana oferta dydaktyczna, a kierunki tworzą szeroki wachlarz od A do Z. Poświęcone są rozmaitym dyscyplinom i problemom, w tym między innymi: analityce weterynaryjnej, behawiorystyce zwierząt, bezpieczeństwu i certyfikacji żywności, biotechnologii, inżynierii środowiska, ochronie roślin, ogrodnictwu czy rolnictwu.

Co najważniejsze, ukończenie kształcenia otwiera przed absolwentami szerokie możliwości zawodowe. Z posiadanym dyplomem mogą pracować między innymi w: gospodarstwach rolnych, ogrodach zoologicznych, schroniskach dla zwierząt, specjalistycznych gospodarstwach ogrodniczych, zakładach produkcyjnych maszyn rolniczych, biurach projektowych, przedsiębiorstwach transportowych, laboratoriach analizy i oceny jakości żywności, biurach podróży, hotelach, gospodarstwach agroturystycznych, ośrodkach doradztwa rolniczego, biurach architektury krajobrazu, firmach deweloperskich, zakładach przemysłu kosmetycznego.

 

Ile trwają studia II stopnia w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie?

Kształcenie na kierunkach należących do obszaru studiów drugiego stopnia w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie może trwać 1, 5 roku lub 2 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Większość kierunków należących do obszaru studiów drugiego stopnia w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie oferuje wybór formy kształcenia. Oznacza to, że mamy do czynienia z trybem stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Tryb stacjonarny, nazywany często studiami dziennymi, polega na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku, i odbywają zajęcia, które rozpoczynają się zwykle w godzinach porannych. Tryb niestacjonarny to studia zaoczne, polegające na uczęszczaniu na uczelnię w weekendy i odbywaniu zajęć, które realizowane są w ramach zjazdów organizowanych zwykle co dwa tygodnie.

 

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia