Gdański Uniwersytet Medyczny - studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)

Studia I stopnia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Gdański Uniwersytet Medyczny - studia I stopnia 2024

Kierunki studiów - Gdański Uniwersytet Medyczny: znaleziono 9

Grupa kierunku
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Biotechnologia

I stopnia, II stopnia

stacjonarne

Dietetyka

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Elektroradiologia

I stopnia

stacjonarne

Pielęgniarstwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Położnictwo

I stopnia, II stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Ratownictwo medyczne

I stopnia

stacjonarne

Techniki dentystyczne

I stopnia

stacjonarne, niestacjonarne

Zdrowie publiczne - zarządzanie w systemie zdrowia

I stopnia

stacjonarne

Zdrowie środowiskowe

I stopnia

stacjonarne

Poziom i forma studiów

Czym są studia I stopnia?

Każda osoba, która pomyślnie zakończyła maturalny maraton i zastanawia się nad podjęciem dalszego kształcenia, może zdecydować się na jedną z dwóch opcji – rozpocząć studia pierwszego stopnia albo jednolite studia magisterskie. Wybór uzależniony jest oczywiście od konkretnej propozycji kształcenia, dostosowanej do zainteresowań oraz planów na przyszłość.

Studia pierwszego stopnia to poziom kształcenia, którego obszar złożony jest z bardzo wielu kierunków. Zastanawiając się nad wejściem na ten poziom możemy być pewni, że otrzymamy liczne propozycje nauki, reprezentujące rozmaite dyscypliny naukowe. Czy tak jest w przypadku Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego? Tak. Kandydaci na studia pierwszego stopnia otrzymują ciekawe pole wyboru, złożone z dobrze znanych kierunków.

Studia pierwszego stopnia to przestrzeń, na którą składają się kierunki realizowane w ramach studiów licencjackich oraz inżynierskich, aczkolwiek w omawianej przez nas uczelni dostępne są propozycje prowadzone w tym pierwszym systemie, ponieważ kierunki pierwszego poziomu kształcenia, które należą do obszaru studiów medycznych mają formę licencjacką.

Studia pierwszego stopnia – choć to zupełnie oczywiste – dają wiedzę i umiejętności. Ale oprócz tego dają pewną swobodę w dalszym działaniu. Będąc absolwentem studiów pierwszego stopnia można kontynuować naukę na studiach stopnia drugiego, można podjąć kształcenie na studiach podyplomowych, jak również można całkowicie zakończyć przygodę z wyższą edukacją.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

O studiach należy pomyśleć wcześniej. Studia należy zaplanować zanim jeszcze przystąpimy do egzaminów maturalnych. Dlaczego? Ponieważ przepustką do studiów pierwszego stopnia są wyniki maturalne, ale nie oznacza to, że aby dostać się na studia wystarczy po prostu „mieć maturę”. Aby dostać się na studia należy spełnić jasno określone wymagania.

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że jeśli chcemy ubiegać się o przyjęcie na studia medyczne musimy wyróżniać się dobrymi wynikami z konkretnych przedmiotów, na czele z biologią. Kryteria naboru na studia pierwszego stopnia to powód, dla którego o rekrutacji należy pomyśleć wcześniej. Należy dowiedzieć się, jakie dokładnie przedmioty brane są pod uwagę w postępowaniu kwalifikacyjnym na wybrany przez nas kierunek i do zdawania tych przedmiotów przystąpić na egzaminach. Mówiąc z przymrużeniem oka, nawet najwyższy wynik z historii w rekrutacji na kierunki medyczne nic nam nie da.

Sam proces rekrutacji to proste i nieskomplikowane zagadnienie. Aby zostać świeżo upieczonym studentem należy wykonać kilka konkretnych kroków, z których większość wykonuje się za pośrednictwem specjalnego systemu internetowego. Należy założyć indywidualny profil w takim systemie, wypełnić stosowane formularze, uzupełnić dane i informacje o wynikach oraz wnieść opłatę rekrutacyjną. To nic trudnego. Należy jednak podejść do tego poważnie i ze skrupulatnością. Błędy oraz spóźnienia mogą dyskwalifikować w wyścigu po indeks.

 

Jak wyglądają studia I stopnia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym?

Studia pierwszego stopnia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym to dobrze wszystkim znany zestaw propozycji. Na zestaw ten składają się: Pielęgniarstwo, Pielęgniarstwo w języku angielskim, Położnictwo, Ratownictwo medyczne, Elektroradiologia, Techniki dentystyczne, Dietetyka, Zdrowie publiczne- zarządzanie w systemie zdrowia, Zdrowie środowiskowe. Jak widać, kierunki są różne i oferują pozyskanie różnych umiejętności, nie tylko z zakresu prowadzenia czysto medycznych działań.

 

Ile trwają studia I stopnia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym?

Kształcenie na kierunkach należących do obszaru studiów pierwszego stopnia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym trwa 3 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Wszystkie kierunki tworzące ofertę studiów pierwszego stopnia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym prowadzone są w formie stacjonarnej. Forma ta, nazywana zamiennie studiami dziennymi, polega na uczęszczaniu na uczelnię w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku, i realizowaniu zajęć, które rozpoczynają się zwykle w godzinach porannych.

 

Gdański Uniwersytet Medyczny - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Gdański Uniwersytet Medyczny

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia