Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie studia niestacjonarne

Studia niestacjonarne w Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to studia licencjackie, inżynierskie oraz magisterskie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia licencjackie), 3,5 roku lub 4 lata (studia inżynierskie) oraz 1, 5 roku lub 2 lata (studia magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera, magistra lub magistra inżyniera).

 

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - studia niestacjonarne 2024

Specjalności - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie: znaleziono 0

Grupa kierunku
Poziom studiów
Czas trwania
Specjalności Poziom studiów Forma studiów
Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania

Poziom i forma studiów

Czym są studia niestacjonarne?

Studia niestacjonarne to jedna z dostępnych form kształcenia, czyli mówiąc inaczej jest to jeden ze sposobów, w jaki można realizować zajęcia. Forma ta posiada liczne cechy charakterystyczne, zwłaszcza że dzieli się na tryb zaoczny i wieczorowy. Ten drugi spotykany jest coraz rzadziej, w omawianej przez nas uczelni nie występuje w ogóle, a zatem pod pojęciem studiów niestacjonarnych będziemy rozumieć tylko tą pierwszą formułę.

Kiedy zapytalibyśmy o to, z czym kojarzą się studia niestacjonarne wiele osób odpowiedziałoby, że z zajęciami w weekendy oraz aspektem finansowym. I jedna i druga odpowiedź jest prawidłowa. Studia niestacjonarne są studiami, za które należy ponosić opłaty. Jaki jest koszt nauki? Nie da się podać konkretnej sumy, bowiem wysokość opłat uzależniona jest od kierunku oraz stopnia kształcenia. A o co chodzi z zajęciami w weekendy? Studia niestacjonarne, a w naszym przypadku studia w trybie zaocznym to studia, w ramach których zajęcia odbywają się w weekendy, zazwyczaj co dwa tygodnie.

Kto decyduje się na taką formę kształcenia? Najczęściej osoby, które chcą pogodzić naukę z pracą, a w trybie niestacjonarnym jest to najwygodniejsze, bowiem w dni powszednie realizuje się zobowiązania zawodowe, a w weekendy uczestniczy w zajęciach. Omawiając zagadnienie studiów niestacjonarnych należy wspomnieć o bardzo ważnej kwestii. Między trybem stacjonarnym i niestacjonarnym nie ma różnic w obszarze programów nauczania. Studenci jednej i drugiej formy realizują ten sam program, ponieważ studiują ten sam kierunek. Różnic należy doszukiwać się wyłącznie w formie oraz harmonogramach.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Postępowanie kwalifikacyjne na studia niestacjonarne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przebiega za pośrednictwem Internetowego Systemu Rekrutacji. Każdy kandydat zobligowany jest do założenia indywidualnego profilu w takim systemie i wykonywania określonych poleceń, w tym między innymi: wprowadzenia niezbędnych danych osobowych i teleadresowych, uzupełnienia uzyskanych wyników, dołączenia potrzebnych dokumentów i fotografii czy wniesienia opłaty rekrutacyjnej. Aplikowanie na studia nie jest skomplikowane, jednak wymaga przestrzegania pewnych zasad. Przede wszystkim, należy unikać błędów i rekrutacyjne polecenia wykonywać dokładnie oraz wykonywać je w podanych terminach, ponieważ każdy etap naboru posiada jasno określone ramy czasowe.

 

Jak wyglądają studia niestacjonarne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie?

W niestacjonarnej formule kształcenia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie realizowanych jest wiele kierunków, jednak oferta dydaktyczna jest skromniejsza od tej, w której znajdują się kierunki prowadzone w trybie dziennym. Mimo to, katalog edukacyjny zawiera sporo ciekawych propozycji, w tym przede wszystkim związanych z szeroko pojętym rolnictwem. Jakie kierunki można zatem studiować niestacjonarnie? Między innymi: Budownictwo, Ekonomię, Gastronomię i hotelarstwo, Informatykę, Leśnictwo, Meblarstwo, Rolnictwo czy Zootechnikę. Przed podjęciem wyboru odnośnie formy nauczania należy sprawdzić, czy wybrany przez nas kierunek faktycznie prowadzony jest w trybie nas interesującym.

 

Ile trwają studia niestacjonarne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie?

Niestacjonarna forma kształcenia realizowana jest na kierunkach należących do obszarów studiów pierwszego i drugiego stopnia, a mówiąc dokładniej do obszarów studiów licencjackich, inżynierskich oraz magisterskich. Studia licencjackie to studia, które trwają 3 lat, studia inżynierskie trwają 3, 5 lub 4 lata, natomiast studia magisterskie trwają 1,5 roku lub 2 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów?

Studia niestacjonarne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przybierają formę studiów zaocznych, a zatem jak już wspomnieliśmy – studiów weekendowych. Zajęcia odbywają się w ramach zjazdów, które organizowane są najczęściej co dwa tygodnie. Należy jednak dokładnie zapoznać się z planem studiów, aby dowiedzieć się jak wyglądają zjazdy i jak często są organizowane.

 

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - kierunki studiów

Grupa kierunków
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia