Politechnika Gdańska studia logistyka i transport

Politechnika Gdańska studia – logistyczne

Studia logistyczne w Politechnice Gdańskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia pierwszego stopnia) lub 1,5 roku (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Politechnika Gdańska - studia logistyka i transport 2024

Specjalności - Politechnika Gdańska: znaleziono 9

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Specjalności Poziom studiów Forma studiów
Inteligentne systemy transportowe
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Logistyka transportowa
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Planowanie i zarządzanie systemem transportowym
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Sterowanie ruchem kolejowym
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Systemy transportowe
specjalność

I stopnia

stacjonarne

Transport wodny
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Zarządzanie infrastrukturą transportu drogowego i lotniskowego
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Zarządzanie infrastrukturą transportu szynowego
specjalność

II stopnia

stacjonarne

Zarządzanie logistyczne
specjalność

I stopnia

stacjonarne

Grupa kierunku

Czym są studia logistyczne

Studia logistyczne w Politechnice Gdańskiej umożliwiają pozyskanie wiedzy z obszarów inżynierii lądowej i transportu oraz inżynierii mechanicznej. Najistotniejszym założeniem tych studiów jest pozyskanie wiedzy z zakresu funkcjonowania nowoczesnego transportu, a w szczególności systemów transportowych, inżynierii infrastruktury i środków transportowych oraz inżynierii ruchu i przewozów transportowych. W toku kształcenia studenci zaznajamiają się z zagadnieniami dotyczącymi między innymi: mechaniki technicznej, termodynamiki, konstrukcji maszyn, automatyki i sterowania, procesów ekonomicznych, ekonomiki transportu, zarządzania transportem, roli transportu w działalności logistycznej, eksploatacji i diagnostyki środków transportu, bezpieczeństwa i niezawodności w transporcie. Uczestniczą w zajęciach, które poświęcone są na przykład: geodezji i nawigacji satelitarnej w transporcie, infrastrukturze transportu drogowego, ekonomice i finansowaniu transportu, inżynierii ruchu drogowego i ruchu kolejowego, czy obiektom inżynierskim w transporcie.

Studia posiadają wymiar praktyczny, a zatem studenci nabywają szeregu umiejętności. Jakie są to umiejętności? Przede wszystkim w zakresie: projektowania, analizy i oceny, zarządzania i eksploatacji systemu transportowego, zarządzania i organizacji procesów logistycznych, zarządzania projektami transportowymi, zarządzania siecią transportową, projektowania systemów sterowania i kierowania ruchem.

Zobacz także

studia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

studia logistyczne w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Praca po studiach

Absolwenci studiów logistycznych w Politechnice Gdańskiej wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami oraz, coraz częściej poszukiwanymi na rynku, kompetencjami społecznymi. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: ochrony środowiska w transporcie, infrastruktury transportu szynowego, ekonomiki i finansowania transportu, eksploatacji portów i centrów logistycznych, transportu pasażerskiego i towarowego, transportu ładunków masowych i kontenerów, czy organizacji procesów transportowych. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: firmach spedycyjnych, firmach logistycznych, wydziałach transportu jednostek samorządowych, biurach projektowych, firmach konsultingowych, jednostkach eksploatacyjnych transportu wodnego, drogowego, samochodowego, szynowego i lotniczego, zakładach obsługowo- naprawczych technicznych środków transportu, jednostkach organizacyjnych służb inżynierii ruchu.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia logistyczne w Politechnice Gdańskiej w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: matematyka, fizyka, informatyka, język polski, język obcy.

 

Ile kosztują studia logistyczne w Politechnice Gdańskiej

Kierunki składające się na przestrzeń studiów logistycznych w Politechnice Gdańskiej prowadzone są wyłącznie w formie stacjonarnej. Z racji tego, że Politechnika Gdańska jest uczelnią publiczną, to nauka w trybie dziennym jest bezpłatna.

Zobacz także

Politechnika Gdańska kierunki

Politechnika Gdańska rekrutacja

Jak wyglądają studia logistyczne w Politechnice Gdańskiej

Studia logistyczne w Politechnice Gdańskiej to obszar złożony z dwóch propozycji kształcenia, realizowanych w ramach studiów pierwszego i drugiego stopnia. W toku kształcenia można poznać tajniki nowoczesnego transportu, nauczyć się rozwiązywania problemów organizacji, planowania i projektowania systemów sterowania ruchem, jak również zaznajomić się z zagadnieniami dotyczącymi zarządzania procesami transportu, logistyki oraz ekonomiki transportu.

Studia logistyczne w Politechnice Gdańskiej:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

Ile trwają studia logistyczne w Politechnice Gdańskiej

Kierunki należące do przestrzeni studiów logistycznych w Politechnice Gdańskiej prowadzone są na pierwszym i drugim stopniu, czyli na studiach inżynierskich i magisterskich. Studia inżynierskie trwają 7 semestrów, czyli 3, 5 roku, natomiast studia magisterskie trwają 3 semestry, czyli 1, 5 roku.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

Obszar studiów logistycznych w Politechnice Gdańskiej stanowią kierunki prowadzone wyłącznie w formie stacjonarnej. Polega ona na tym, że studenci uczęszczają na uczelnię w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku, i uczestniczą w zajęciach, rozpoczynających się zwykle w godzinach porannych.


 

 

Politechnika Gdańska - kierunki studiów

Logistyka i Transport
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Gdańska

Komentarze (0)