Uniwersytet Gdański studia geograficzne

Uniwersytet Gdański studia – geograficzne

Studia geograficzne w Uniwersytecie Gdańskim to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia pierwszego stopnia) lub 2 lata (studia drugiego stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Uniwersytet Gdański - studia geograficzne 2024

Specjalności - Uniwersytet Gdański: znaleziono 0

Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Specjalności Poziom studiów Forma studiów
Nie znaleziono wyników spełniających kryteria wyszukiwania

Grupa kierunku

Czym są studia geograficzne

Studia geograficzne oferowane przez Uniwersytet Gdański to zestaw rozmaitych kierunków kształcenia. Realizowane programy nauczania nastawione są na pozyskanie obszernej wiedzy między innymi z zakresu funkcjonowania środowiska życia człowieka, interakcji zachodzących pomiędzy komponentami środowiska geograficznego, praw rządzących obiegiem wody w przyrodzie, jak również umiejętności niezbędnych do wykonywania i nadzorowania prac i robót geologicznych oraz geologiczno- inżynierskich i hydrogeologicznych, a także analizy i interpretacji danych z wykorzystaniem metod statystycznych i narzędzi informatycznych.

W toku kształcenia studenci studiów geograficznych w Uniwersytecie Gdańskim poruszają się po wielu zagadnieniach. Zaznajamiają się między innymi z: meteorologią i klimatologią, geografią społeczną i ekonomiczną, systemem środowiska przyrodniczego, zmianami klimatu, ekstremalnymi zjawiskami przyrodniczymi, oceanografią biologiczną, mikrobiologią morza, chemią morza i atmosfery, czy metodami gospodarowania zasobami wodnymi i ochrony wód.

Zobacz także

studia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

studia geograficzne w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Praca po studiach

Studia geograficzne w Uniwersytecie Gdańskim to zbiór kierunków, a każdy oferuje pozyskanie interdyscyplinarnej wiedzy. Absolwenci tych studiów wyróżniają się umiejętnościami diagnozowania stanu społeczno- gospodarczego obszarów w różnych skalach przestrzennych, gromadzenia informacji przestrzennej, przeprowadzania i interpretacji pomiarów hydrologicznych, hydrochemicznych i hydrobiologicznych, oceny zasobów wodnych, czy też posługiwania się zaawansowanymi metodami i narzędziami badawczymi. Pozyskane wykształcenie będą mogli wykorzystać między innymi w: podmiotach zajmujących się ochroną i kształtowaniem środowiska przyrodniczego, instytucjach naukowo- badawczych, firmach świadczących usługi geologiczne, instytucjach zajmujących się gospodarką wodną, biurach zarządzania kryzysowego, urzędach nadzoru i kształtowania środowiska morskiego, podmiotach zajmujących się monitoringiem środowiska i zasobów naturalnych, czy też podmiotach zajmujących się planowaniem przestrzennym.

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia geograficzne w Uniwersytecie Gdańskim w roku akademickim 2023/2024 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: geografia, język obcy nowożytny, biologia, chemia, fizyka, fizyka z astronomią, matematyka.

 

Ile kosztują studia geograficzne w Uniwersytecie Gdańskim

Kierunki należące do obszaru studiów geograficznych w Uniwersytecie Gdańskim prowadzone są wyłącznie w stacjonarnej formie kształcenia. Oznacza to, że nauka jest bezpłatna.

Zobacz także

Uniwersytet Gdański kierunki

Uniwersytet Gdański rekrutacja

Jak wyglądają studia geograficzne w Uniwersytecie Gdańskim

Studia geograficzne w Uniwersytecie Gdańskim to przestrzeń kształcenia, na którą składają się kierunki prowadzone na studiach pierwszego i drugiego stopnia. Harmonogramy złożone są z zajęć posiadających różne formy, a zatem studenci uczestniczą w wykładach, ćwiczeniach audytoryjnych, ćwiczeniach laboratoryjnych oraz ćwiczeniach terenowych. Studia geograficzne w Uniwersytecie Gdańskim to obszar różnorodny. Funkcjonujące w nim kierunki dotyczą między innymi: gospodarki wodnej i ochrony zasobów wód, oceanografii, funkcjonowania środowiska życia człowieka, czy geologii.

Studia geograficzne w Uniwersytecie Gdańskim:

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Forma:

  • studia stacjonarne

Ile trwają studia geograficzne w Uniwersytecie Gdańskim

Kierunki należące do obszaru studiów geograficznych w Uniwersytecie Gdańskim realizowane są na studiach licencjackich i studiach magisterskich. Studia licencjackie, czyli studia pierwszego stopnia trwają 3 lata, natomiast studia magisterskie, czyli studia drugiego stopnia trwają 2 lata.

 

Jak wygląda organizacja ćwiczeń i wykładów

Kierunki tworzące obszar studiów geograficznych w Uniwersytecie Gdańskim prowadzone są w formie stacjonarnej, czyli dziennej. Forma ta polega na uczęszczaniu na uczelnię w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku, i realizowaniu zajęć rozpoczynających się zwykle w godzinach porannych.


 

 

Uniwersytet Gdański - kierunki studiów

Geograficzne
Poziom studiów
Wydział

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Gdański

Komentarze (0)

Nadchodzące wydarzenia